بهترین هتل های نزدیک فرودگاه مهرآباد تهران

راهنمای رزرو

راهنمای رزرو هتل های نزدیک فرودگاه مهرآباد تهران

فرودگاه مهرآباد که یکی از بزرگ‌ترین فرودگاه‌های ایران است، در غرب تهران قرار دارد و مختص پروازهای داخلی و پروازهای حج تمتع و عمره است. در این مطلب، درباره هتل آپارتمان‌ها و هتل های نزدیک فرودگاه مهرآباد تهران اطلاعات جامعی به دست می‌آورید.

فرودگاه مهرآباد، دومین فرودگاه بزرگ ایران است و در کیلومتر یک اتوبان لشگری به سمت بزرگراه سعیدی قرار گرفته؛ سالانه نیز حدود ۱۳ میلیون نفر از طریق آن جابه‌جا می‌شوند. فاصله این فرودگاه تا مرکز شهر و جاذبه‌های گردشگری این مناطق، حدود ۳۰ دقیقه رانندگی است و معمولا مسافرانی که در نزدیکی این فرودگاه اتاق رزرو می‌کنند، عازم سفری کاری یا کوتاه‌مدت هستند. در فرودگاه مهرآباد تنها یک هتل دو ستاره وجود دارد؛ هتل‌‌ های نزدیک فرودگاه مهرآباد هم دو ستاره تا پنج ستاره‌اند و در خیابان‌ کارگر، انقلاب، طالقانی، آزادی، اتوبان تهران-کرج و بلوار کشاورز قرار گرفته‌اند؛ هتل‌ آپارتمان های نزدیک فرودگاه هم یک ستاره تا سه ستاره‌اند و در خیابان انقلاب و میدان فاطمی قرار گرفته‌اند. در ادامه این مطلب هتل‌های این محدوده را بر اساس تعداد ستاره بررسی می‌کنیم.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره همه هتل‌های تهران پیشنهاد می‌کنیم مطلب رزرو هتل تهران را مطالعه کنید.

معرفی فرودگاه مهرآباد تهران

فرودگاه بین‌المللی مهرآباد، در غرب تهران احداث شده و فاصله آن تا میدان آزادی کمتر از چهار کیلومتر است؛ پروازهای آن نیز به مقاصد داخلی و حج تمتع و عمره می‌نشیند. نام این فرودگاه از روستای مهرآباد جنوبی -که در گذشته در این منطقه قرار داشت- گرفته شده ‌است؛ البته نام اصلی روستای مهرآباد جنوبی، «حسین‌آباد» و مالک اصلی آن حاجی میرزا آقاسی، صدراعظم محمد شاه قاجار بود. این صدر اعظم نیز حسین آباد را به ناصرالدین شاه هدیه کرد؛ چند سال بعد، این روستا به‌عنوان بخشی از مهریه عصمت‌الدوله (دختر ناصرالدین‌شاه)، درنظر گرفته شد و «مهرآباد» نام گرفت.

در سال ۱۳۱۷، با تأسیس باشگاه خلبانی در اراضی مهرآباد، فرودگاه مهرآباد در این منطقه ساخته شد؛ در سال ۱۳۲۵ نیز خلبان‌هایی از نیروی هوایی آمریکا به ایران فرستاده شدند و با آموزش‌ آ‌ن‌ها، نیروی هوایی ایران توانست در سال ۱۳۲۸ در فرودگاه مهرآباد پرواز کند. تا سال‌های بعد از انقلاب نیز در این فرودگاه ۶ پایانه احداث شد. پایانه شماره ۱ و ۲ مربوط به پروازهای ایران ایر، آتا ایر، ایران ایرتور و قشم ایر هستند، پایانه شماره ۳ و ۵ مربوط به پروازهای حج تمتع و پایانه‌های شماره ۴ و ۶ مربوط به ورود و خروج پروازهای دیگر شرکت‌ها است؛ به علاوه، خط ۴ مترو (خط زرد) از این فرودگاه عبور می‌کند و در دو ایستگاه توقف دارد. یکی از ایستگاه‌ها در ترمینال‌های ۱ و ۲ و دیگری در ترمینال‌های ۴ و ۶ قرار دارد.

در نزدیکی فرودگاه مهرآباد سازمان‌های دولتی متعددی مانند وزارت کار و تامین اجتماعی، اداره بیمه تامین اجتماعی و سازمان فنی‌وحرفه‌ای کشور فعالیت می‌کنند و مسافرانی که برای سفر کاری به این ادارات مراجعه می‌کنند، در این محدوده اقامت می‌کنند. هتل های نزدیک فرودگاه مهرآباد، تقریبا در فاصله ۳۰ دقیقه‌ای تا این فرودگاه قرار گرفته‌اند و به جاذبه‌های یکسانی دسترسی دارند. از معروف‌ترین جاذبه‌ها می‌توان به برج آزادی، بوستان گفتگو، پارک پردیسان، پل معلق آسمان و موزه علوم زمین اشاره کرد.

قیمت و امکانات

امکانات هتل های نزدیک فرودگاه مهرآباد تهران

امکانات هتل های نزدیک فرودگاه مهرآباد تهران، بر اساس تعداد ستاره‌ آن‌ها تعیین می‌شود؛ در ادامه، امکانات‌ هر دسته از هتل‌‌های نزدیک این فرودگاه را بررسی می‌کنیم.

هتل‌های پنج ستاره: اغلب این هتل‌ها به امکانات رفاهی مثل کافی‌شاپ، فضای بازی کودکان، رستوران، باشگاه ورزشی، خشک‌شویی، خودپرداز، خدمات تهیه تور و بلیط، کافی‌نت، اینترنت رایگان، مرکز خرید، صرافی، استخر، خدمات ویژه معلولین، پذیرش ۲۴ ساعته، سونا، جکوزی و ترانسفر رفت‌و‌برگشت فرودگاهی مجهزاند. برخی از این هتل‌های پنج ستاره فضای سبز، اتاق جلسات کاری، سالن تشریفات، خدمات نگهداری از کودکان، سالن مطالعه، خدمات تشریفات ویژه، خدمات اسپا و ماساژ نیز دارند.

هتل‌های چهار ستاره: در این هتل‌ها امکاناتی مانند روم‌سرویس، رستوران، پارکینگ، کافی‌شاپ، پذیرش ۲۴ ساعته و اینترنت موجود است. تعدادی از این هتل‌های چهار ستاره به سالن ورزش، خدمات ویژه معلولین، خدمات تهیه تور و بلیط، استخر، سونا، جکوزی، ترانسفر رفت‌و‌برگشت فرودگاهی، فروشگاه، خشک‌شویی و اتاق بازی کودکان نیز مجهزاند.

هتل‌های دو ستاره و سه ستاره: این هتل‌ها امکاناتی مثل پذیرش ۲۴ ساعته، اینترنت، روم سرویس و تاکسی سرویس دارند؛ به علاوه، اغلب به کافی‌شاپ، ترانسفر رفت‌و‌برگشت، رستوران، خشک‌شویی و پارکینگ مجهزاند.

هتل آپارتمان‌ها: هتل آپارتمان‌‌های نزدیک این فرودگاه به امکاناتی مانند لوازم آشپزی، روم‌سرویس، آشپزخانه، حمام، سرویس بهداشتی، لوازم بهداشتی و آسانسور مجهزاند؛ همچنین شماری از این اقامتگاه‌ها فضای سبز، ترانسفر رفت‌و‌برگشت، سالن ورزش، رستوران و تاکسی‌سرویس دارند.

قیمت هتل نزدیک فرودگاه مهرآباد تهران

محدوده قیمت هتل های نزدیک فرودگاه مهرآباد تهران بین ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان تا ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و هزینه هر شب اقامت در هتل آپارتمان‌های نزدیک آن بین ۹۰۰ هزار تومان تا ۳ میلیون تومان است. این قیمت‌ بر اساس موقعیت مکانی، زمان رزرو و تعداد ستاره‌ هتل و هتل‌ آپارتمان‌‌ها تعیین می‌شود. در ادامه، فاکتورهای موثر بر این هزینه‌ها را بررسی می‌کنیم.

موقعیت مکانی: از میان هتل‌‌های این محدوده، هتل‌هایی که با فرودگاه مهرآباد، جاذبه‌های توریستی و ادارات دولتی فاصله کمی دارند، گران‌تر هستند.

زمان رزرو هتل: در فصل‌های پرگردشگری مثل بهار و تابستان به‌واسطه آغاز تعطیلات نوروز و تابستان، تعداد مسافران تهران بیشتر می‌شود؛ به‌همین دلیل هزینه رزرو هتل‌ها افزایش می‌یابد؛ اما در فصل کم‌گردشگری مثل پاییز، با آغاز فعالیت دانشگاه‌ها و مدارس، تعداد گردشگران این شهر کم می‌شود و هزینه اقامت در هتل‌‌های این محدوده کاهش می‌یابد؛ همچنین در فصل زمستان جمعیت مسافران و هزینه اقامت در هتل‌ها به کم‌ترین میزان می‌رسد.

تعداد ستاره‌ هتل: تعداد ستاره‌های هتل بر میزان امکانات آن تاثیرگذار است؛ بنابراین برای تجربه اقامتی ارزان در نزدیکی فرودگاه مهرآباد باید در هتل‌های دو ستاره یا سه ستاره اتاق رزرو کنید.

ستاره هتل‌ها

هتل های ۵ ستاره نزدیک فرودگاه مهرآباد تهران

هتل های ۵ ستاره نزدیک فرودگاه مهرآباد تهران در بلوار كشاورز و خيابان دكتر فاطمی قرار گرفته‌اند و حدود ۱۱ کیلومتر با این فرودگاه فاصله دارند؛ این هتل‌ها با سازمان‌های دولتی و جاذبه‌های گردشگری اطراف فرودگاه هم کمتر از ۳۰ دقیقه رانندگی فاصله دارند. از جاذبه‌های توریستی نزدیک این هتل‌ها می‌توان به برج آزادی، تئاتر شهر و موزه هنرهای معاصر اشاره کرد.

در صفحه هتل های ۵ ستاره تهران، درباره این هتل‌ها اطلاعات جامع و کاملی در اختیارتان قرار می‌گیرد.

هتل های ۴ ستاره نزدیک فرودگاه مهرآباد تهران

هتل های ۴ ستاره نزدیک فرودگاه مهرآباد تهران در خیابان‌های ولیعصر، انقلاب، آزادی، طالقانی و بلوار کشاورز قرار گرفته‌اند. با اقامت در این هتل‌ها می‌توانید در کمتر از ۳۵ دقیقه رانندگی به فرودگاه مهرآباد و مراکز گردشگری اطراف آن مانند تئاتر شهر، موزه هنرهای معاصر، برج آزادی، پارک گفتگو، موزه فرش، موزه علوم زمین و پارک لاله دسترسی پیدا کنید.

در صفحه هتل های ۴ ستاره تهران، درباره این هتل‌ها اطلاعات جامع و کاملی در اختیارتان قرار می‌گیرد.

هتل های ۳ ستاره نزدیک فرودگاه مهرآباد تهران

هتل های ۳ ستاره نزدیک فرودگاه مهرآباد تهران مقرون‌به‌صرفه هستند و بیشتر در خیابان‌ انقلاب، آزادی، طالقانی و بلوار کشاورز قرار گرفته‌اند. فاصله این هتل‌ها تا فرودگاه مهرآباد، سازمان‌های دولتی و دیگر جاذبه‌های گردشگری این محدوده نیز کمتر از ۴۰ دقیقه رانندگی است؛ با اقامت در این‌ هتل‌ها می‌توانید از مکان‌های توریستی مثل برج آزادی، پارک دانشجو، خانه هنرمندان ایران، پارک لاله، میدان ولیعصر، موزه فرش و موزه علوم زمین بازدید کنید.

در صفحه هتل های ۳ ستاره تهران، درباره این هتل‌ها اطلاعات جامع و کاملی در اختیارتان قرار می‌گیرد.

نوع اقامتگاه

هتل آپارتمان های نزدیک فرودگاه مهرآباد تهران

هتل آپارتمان های نزدیک فرودگاه مهرآباد تهران، یک ستاره تا سه ستاره‌ هستند و تا فرودگاه مهرآباد و بسیاری از جاذبه‌های توریستی نزدیک آن، کمتر از ۴۰ دقیقه رانندگی فاصله دارند؛ از جاذبه‌های گردشگری نزدیک هتل آپارتمان‌های این محدوده می‌توان به تئاتر شهر، برج آزادی، موزه هنرهای معاصر و موزه علوم زمین اشاره کرد.

سوالات کاربران درباره هتل های نزدیک فرودگاه مهرآباد تهران

بهترین هتل های نزدیک به فرودگاه مهرآباد برای اقامت کدام هتل‌ها هستند؟

هتل لاله و هتل اسپیناس بلوار جزو بهترین هتل های نزدیک فرودگاه مهرآباد هستند.

لوکس ترین هتل در فرودگاه مهرآباد تهران کدام است؟

هتل اسپیناس بلوار، لوکس ترین هتل نزدیک فرودگاه مهرآباد تهران است.

ارزانترین هتل فرودگاه مهرآباد کدام است؟

هتل مهرآباد، ارزانترین هتل نزدیک فرودگاه مهرآباد است.

هزینه یک شب اقامت در هتل های فرودگاه مهرآباد تهران تقریبا چقدر است؟

هزینه‌ یک شب اقامت در هتل های فرودگاه مهرآباد تهران از ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان شروع می‌شود و تا ۶ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان می‌رسد.

کدام هتل های محدوده فرودگاه مهرآباد برای سفر کاری مناسب است؟

با توجه به این که هتل آتانا و هتل آساره سالن کنفرانس دارند، برای سفر کاری مناسب هستند.

کدام هتل های نزدیک فرودگاه مهرآباد تهران صبحانه ویژه‌ای ارائه می‌دهند؟

هتل المپیک و هتل اسپیناس بلوار صبحانه متنوعی ارائه می‌دهند.