بهترین هتل های خیابان سعدی تهران

راهنمای رزرو

راهنمای رزرو هتل های خیابان سعدی تهران

خیابان سعدی تهران، یادگاری از دوران قاجار است و بیشتر مسافران برای سفرهای تفریحی و کاری در هتل‌های آن اقامت می‌کنند؛ در ادامه، درباره هتل‌ های خیابان سعدی تهران اطلاعات کاملی به دست می‌آورید.

خیابان سعدی در منطقه‌ ۱۲ تهران قرار گرفته است و از یک سمت به محله فردوسی و از سمت دیگر به محله‌ بهارستان راه دارد؛ همچنین توسط خیابان جمهوری به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است. خیابان سعدی در طرح ترافیک اصلی تهران قرار دارد و شلوغ است؛ اما ارزان بودن هتل‌ها و نزدیکی این خیابان به جاذبه‌های تاریخی و ادارات، باعث شده که هر ساله، مسافران زیادی در این محدوده اقامت کنند. هتل های خیابان سعدی تهران یک ستاره تا چهار ستاره و هتل‌آپارتمان‌ها یک ستاره تا سه ستاره‌‌اند. هتل‌ها و هتل ‌آپارتمان‌‌های نزدیک این محدوده در خیابان مفتح جنوبی، خیابان طالقانی، خیابان لاله زار، خیابان امیرکبیر، خیابان جمهوری، خیابان سمیه، خیابان فردوسی، اطراف میدان امام خمینی و میدان بهارستان قرار گرفته‌اند؛ همچنین به ایستگاه راه‌‌آهن و ترمینال جنوب دسترسی راحتی دارند. در ادامه مطلب با خیابان سعدی و هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌های نزدیک آن بیشتر آشنا خواهید شد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره همه هتل های تهران پیشنهاد می‌کنیم مطلب رزرو هتل تهران را مطالعه کنید.

آشنایی با خیابان سعدی تهران

خیابان سعدی از محله‌های فردوسی، امجدیه-خاقانی، ایرانشهر و بهارستان عبور می‌کند و بخش شمالی و جنوبی آن توسط خیابان جمهوری از هم جدا می‌شود. بخش شمالی به خیابان جمهوری، خیابان مفتح جنوبی، خیابان انقلاب، خیابان مرادی نور، خیابان تقوی و خیابان قائدی متصل شده است؛ بخش جنوبی نیز با خیابان‌های ناصر خسرو، امیرکبیر و اکباتان اتصال دارد. خیابان سعدی در مجاورت خیابان لاله زار احداث شده است و بافتی سنتی دارد. این خیابان یکی از مراکز مهم بورس تهران است؛ تا اوایل انقلاب هم بورس تولیدی‌های پوشاک بود، اما در حال حاضر حدود ۳۰۰ مغازه قدیمی و جدید در آن دیده می‌شود که در حیطه فروش ابزارآلات صنعتی و کشاورزی فعال هستند.

خیابان سعدی در حال حاضر یکی از شلوغ‌ترین خیابان‌های تهران است؛ اما در گذشته چنان خلوت بود که به «خیابان لختی» معروف بوده است؛ زیرا بسیار باریک بود و هیچ ساختمانی در آن وجود نداشته است؛ دزدها در این منطقه کمین می‌کردند و به اصطلاح مردم را لخت و اموالشان را غارت می‌کردند. روایت دیگری که در ارتباط با نام لختی وجود دارد این است که در اواخر دوران قاجار جوانان تهرانی برای اولین بار در خیابان‌های لاله‌ زار و سعدی با پوششی متفاوت دیده شدند؛ برای مثال برخی از مردان با لباس‌های شیک خود در این خیابان‌ها تردد می‌کردند که به آن‌ها «فکل کراواتی» می‌گفتند؛ برخی از زنان هم چادر خود را کنار گذاشته بودند و خیابان لاله‌ زار و سعدی را به‌عنوان پاتوقی برای گردش و خودنمایی انتخاب کرده بودند؛ به همین دلیل در آن زمان خیابان سعدی به خیابان لختی معروف شده بود تا اشاره‌ای به پوشش این افراد باشد. پس از ساخت چندین ساختمان خصوصی در این خیابان و رونق گرفتن آن، این خیابان نام قدیمی لختی ‌را از دست داد و با نام سعدی، شاعر بلندآوازه شیرازی، شهرت یافت.

در نزدیکی خیابان سعدی جاذبه‌های تاریخی زیادی وجود دارد که از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به موزه سکه، موزه آبگینه، سردر باغ ملی، موزه ایران باستان، موزه عبرت، موزه مقدم، موزه جواهرات، پارک شهر، عمارت مسعودیه و باغ موزه نگارستان اشاره کرد. در حوالی این خیابان تعداد قابل توجهی پاساژ و بازار هم دیده می‌شود؛ بازار ۱۵ خرداد (بازار بزرگ تهران)، پاساژ وحدت، پاساژ پردیس، پاساژ شکوری و پاساژ میلاد قائم از جمله این مراکز هستند.

خیابان سعدی در محدوده طرح ترافیک اصلی تهران قرار دارد و برای رفت‌و‌آمد آسان در آن بهتر است از خطوط متعدد مترو، بی‌آرتی و تاکسی این خیابان استفاده کنید. از ایستگاه‌های مترو نزدیک این خیابان می‌توان به ایستگاه مترو سعدی، ملت، امام خمینی، دروازه دولت، فردوسی، بهارستان و ۱۵ خرداد اشاره کرد. ترمینال جنوب و ایستگاه راه آهن هم حدود ۳۰ دقیقه رانندگی با هتل‌های این محدوده فاصله دارند.

قیمت و امکانات

امکانات هتل های خیابان سعدی تهران

امکانات هتل های خیابان سعدی تهران براساس تعداد ستاره‌ آن‌ها تغییر می‌کند؛ در ادامه مطلب، امکانات‌ هر دسته از این هتل‌‌ها، به صورت تفکیک‌شده بیان می‌شود.

هتل‌های چهار ستاره: در نزدیکی خیابان سعدی تنها یک هتل چهار ستاره وجود دارد. این هتل‌ به امکانات رفاهی مانند تاکسی سرویس، اینترنت، روم‌سرویس، پارکینگ، رستوران، صندوق امانات، ترانسفر فرودگاهی، استخر، خدمات تهیه تور و بلیط، خدمات ویژه معلولین، سونا، جکوزی، پذیرش ۲۴ ساعته، کافی شاپ و سالن ورزش مجهز است.

هتل‌های سه ستاره: از امکانات رفاهی این هتل‌ها می‌توان به دوربین‌ مداربسته، خدمات خانه‌داری، صندوق امانات، کافی‌شاپ، روم‌سرویس و اینترنت اشاره کرد؛ تعدادی از این هتل‌ها به رستوران، خدمات کرایه اتومبیل، سالن ورزش و پارکینگ نیز مجهزاند.

هتل‌آپارتمان‌ها: هتل‌آپارتمان‌های این خیابان به امکاناتی مثل سیستم اعلام حریق، سیستم تهویه مطبوع، سرویس بهداشتی، لوازم بهداشتی، تاکسی‌سرویس، حمام، اینترنت، لوازم آشپزی و آشپزخانه مجهز هستند. تعدادی نیز از امکانات بیشتری مثل کافی‌شاپ، اتاق جلسات، کافی‌نت، خدمات تهیه تور و بلیط، پارکینگ، خدمات ویژه معلولین، سالن ورزش، خدمات کرایه اتومبیل، رستوران و ترانسفر رفت‌و‌برگشت برخوردارند.

قیمت هتل در خیابان سعدی تهران

محدوده قیمت هتل های خیابان سعدی تهران از ۶۰۰ هزار تومان شروع می‌شود و تا ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان می‌رسد؛ هزینه هر شب اقامت در هتل‌‌آپارتمان‌های این محدوده نیز بین ۸۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. هزینه اقامت در هتل‌آپارتمان‌ها‌ و هتل های خیابان سعدی تهران براساس عواملی چون موقعیت مکانی، تعداد ستاره‌ و زمان رزرو هتل تعیین می‌شود. در ادامه مطلب، این عوامل را بررسی می‌کنیم.

موقعیت مکانی: در نزدیکی خیابان سعدی، پاساژهای متعدد و جاذبه‌های تاریخی فراوانی وجود دارد؛ قیمت هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌های نزدیک جاذبه‌های گردشگری و مراکز خرید نیز بالاتر از سایر اقامتگاه‌های این محدوده است.

زمان رزرو هتل: در تعطیلات بهار و تابستان که تعداد مسافران تهران افزایش می‌یابد، قیمت هتل‌ها و هتل ‌آپارتمان‌ های خیابان سعدی تهران نیز بیشتر می‌شود؛ اما در فصل‌های کم‌گردشگری مثل پاییز و زمستان، با سرد شدن هوا و آغاز فعالیت آموزشی مدارس و دانشگاه‌ها، شمار گردشگران و قیمت هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌های این محدوده کاهش می‌یابد؛ بنابراین اگر می‌خواهید با پرداخت هزینه مناسبی در خیابان سعدی اتاق رزرو کنید، فصل پاییز و زمستان انتخاب خوبی خواهد بود.

تعداد ستاره‌ هتل: تعداد ستاره بر خدمات و امکانات هتل‌آپارتمان‌ها و هتل ‌های خیابان سعدی تاثیر می‌گذارد؛ به همین دلیل برای اقامتی مقرون‌به‌صرفه می‌توانید در هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌های یک ستاره تا سه ستاره این محدوده اتاق رزرو کنید.

ستاره هتل‌ها

هتل های ۴ ستاره خیابان سعدی تهران

در خیابان سعدی هیچ هتل چهار ستاره‌ای احداث نشده است؛ اما نزدیک‌ترین هتل‌‌ چهار ستاره به این خیابان، در خیابان‌ فردوسی قرار گرفته. این هتل تا خیابان سعدی حدود پنج دقیقه پیاده‌روی فاصله دارد. نزدیک‌ترین مراکز توریستی به آن نیز موزه آبگینه و سفالینه، بازار ۱۵ خرداد، موزه عبرت، موزه علم و فناوری، موزه ایران باستان، کاخ گلستان، سردر باغ ملی و موزه جواهرات ملی هستند و کمتر از ۱۵ دقیقه پیاده‌روی با این هتل فاصله دارند. برای یک شب اقامت در هتل های ۴ ستاره نزدیک خیابان سعدی تهران، باید حدود ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان پرداخت کنید.

در صفحه هتل های ۴ ستاره تهران، درباره این هتل‌ها اطلاعات جامع و کاملی در اختیارتان قرار می‌گیرد.

هتل های ۳ ستاره خیابان سعدی تهران

در خیابان سعدی، تعدادی هتل سه ستاره به چشم می‌خورد. سایر هتل‌های نزدیک آن هم در خیابان طالقانی، خیابان جمهوری، خیابان انقلاب، خیابان مفتح جنوبی، خیابان سمیه، تقاطع مفتح و موسوی و اطراف میدان امام خمینی قرار گرفته‌اند؛ فاصله این هتل‌ها تا جاذبه‌های توریستی این محدوده نیز کمتر از ۱۲ دقیقه رانندگی است؛ از جمله این جاذبه‌ها می‌توان به کاخ گلستان، موزه جواهرات ملی، موزه استاد صبا، سردر باغ ملی، موزه آبگینه، باغ موزه نگارستان، موزه عبرت، پارک شهر، موزه پست، کلیسا کانسولاتا، مدرسه دارالفنون و مجموعه قزاق‌ خانه اشاره کرد. هزینه‌ یک شب اقامت در هتل های ۳ ستاره خیابان سعدی تهران، از ۸۰۰ هزار تومان شروع می‌شود و تا ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان افزایش می‌یابد.

در صفحه هتل های ۳ ستاره تهران، درباره این هتل‌ها اطلاعات جامع و کاملی در اختیارتان قرار می‌گیرد.

نوع اقامتگاه

هتل آپارتمان های خیابان سعدی تهران

در خیابان سعدی هتل آپارتمانی وجود ندارد؛ اما در خیابان‌های نزدیک این خیابان، چند هتل آپارتمان‌ یک ستاره تا سه ستاره احداث شده است. این هتل آپارتمان‌ها در خیابان فردوسی، خیابان تقوی، خیابان موسوی و نزدیکی میدان امام خمینی قرار گرفته‌اند؛ همچنین تا جاذبه‌های گردشگری منطقه و خیابان سعدی، کمتر از ۱۵ دقیقه رانندگی فاصله دارند. از جاذبه‌های اطراف این هتل‌آپارتمان‌ها، می‌توان مجموعه قزاق‌ خانه، موزه آبگینه و سفالینه، موزه ایران باستان، موزه پست و تلگراف، کاخ موزه نگارستان، بازار ۱۵ خرداد، کاخ گلستان، موزه جواهرات ملی و موزه ملی ملک را نام برد. هزینه هر شب اقامت در هتل‌‌آپارتمان‌ های خیابان سعدی تهران بین ۸۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است

سوالات کاربران درباره هتل های خیابان سعدی تهران

بهترین هتل های نزدیک خیابان سعدی تهران برای اقامت کدام هتل‌ها هستند؟

هتل بزرگ فردوسی جزو بهترین هتل های نزدیک خیابان سعدی است.

نزدیکترین هتل به خیابان سعدی کدام هتل است؟

هتل نادری نو نزدیکترین هتل به خیابان سعدی است.

لوکس ترین هتل در خیابان سعدی تهران کدام است؟

هتل بزرگ فردوسی، لوکس ترین هتل نزدیک خیابان سعدی است.

ارزانترین هتل خیابان سعدی تهران کدام است؟

هتل مهر، ارزانترین هتل نزدیک خیابان سعدی است.

هزینه یک شب اقامت در هتل های خیابان سعدی تهران تقریبا چقدر است؟

هزینه‌ یک شب اقامت در هتل های خیابان سعدی تهران از ۶۰۰ هزار تومان شروع می‌شود و تا ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان می‌رسد.

کدام هتل های خیابان سعدی تهران برای زوج‌ها مناسب است؟

هتل آماتیس و هتل بزرگ فردوسی برای زوج‌ها مناسب هستند.

کدام هتل های خیابان سعدی تهران برای خانواده‌ها مناسب است؟

هتل بزرگ فردوسی و هتل بابا طاهر برای خانواده‌ها مناسب هستند.

کدام هتل های محدوده خیابان سعدی برای سفر کاری مناسب است؟

هتل بزرگ فردوسی برای سفر کاری مناسب است.

کدام هتل های خیابان سعدی تهران صبحانه ویژه‌ای ارائه می‌دهند؟

هتل بزرگ فردوسی صبحانه متنوعی ارائه می‌دهد.

کدام هتل های خیابان سعدی تهران مجهز به استخر هستند؟

هتل بزرگ فردوسی و هتل هالی به استخر مجهز هستند.

کدام هتل های خیابان سعدی تهران باشگاه ورزشی دارند؟

هتل بزرگ فردوسی باشگاه ورزشی دارد.

کدام هتل های خیابان سعدی تهران خدمات اسپا ارائه می‌دهند؟

هیچ یک از هتل های خیابان سعدی تهران خدمات اسپا ارائه نمی‌دهند.