تشریفات فرودگاه یا خدمات cip

افرادی که زیاد به سفر می روند، مسافرانی که مشغله زیادی دارند یا کسانی که تمایل دارند قبل و بعد از پرواز خود، لحظاتی آرامش‌بخش و بدون استرس را در فرودگاه بگذرانند؛ می‌توانند از خدمات cip فرودگاه امام استفاده کنند.

خدمات cip فرودگاه امام در یک ساختمان سه طبقه مجزا از ترمینال اصلی ارائه می‌شوند؛ در این ساختمان سالن‌های پذیرایی راحت، رستوران‌های متعدد، اینترنت رایگان و پارکینگ اختصاصی قرار گرفته است. مسافران برای بهره‌مند شدن از خدمات سی آی پی فرودگاه امام، کافی است از حدود سه روز قبل از پرواز این خدمات را رزرو کنند. در این مطلب خدمات سی آی پی فرودگاه امام را بررسی خواهیم کرد.

خدمات CIP فرودگاه امام چیست؟

CIP - سی آی پی یا جایگاه تشریفات اختصاصی فرودگاه امام، درواقع یک ترمینال خصوصی است که فقط برای پروازهای بین‌المللی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مسافرانی که از خدمات cip فرودگاه امام استفاده می‌کنند، می‌توانند قبل و بعد از پرواز در سالن مجهز سی آی پی استراحت کنند و نگران مسائلی مانند منتظر ماندن در صف‌های طولانی برای دریافت کارت پرواز یا تحویل بار نباشند.

معمولا افرادی که برای سفرهای کاری به خارج از کشور می‌روند، مسافرانی که دچار معلولیت جسمی هستند یا افرادی که که زیاد سفر می‌کنند از خدمات سی آی پی فرودگاه امام استفاده می‌کنند؛ با این حال، تمام کسانی که تمایل دارند قبل از سفر خود زمانی بدون استرس را سپری کنند، می‌توانند با پرداخت هزینه، از خدمات سی آی پی بهره‌مند شوند.

خدمات CIP فرودگاه امام شامل چیست؟

خدمات سی آی پی فرودگاه امام برای مسافران ورودی و خروجی تا حدودی متفاوت است و شامل حال مسافران و مشایعت کنندگان یا استقبال کنندگان آن‌ها می‌شود. در صورت استفاده از این خدمات، مسافران می‌توانند بعد از رسیدن به فرودگاه در سالن سی آی پی استراحت کنند و انجام کارهایی مانند دریافت کارت پرواز، تحویل گذرنامه و تحویل چمدان را به تیم تشریفات بسپارند. در صورت تمایل، همراهان مسافران هم می‌توانند از خدمات سالن پذیرایی استفاده کنند.

در ساختمان سی آی پی فرودگاه امام یک پارکینگ اختصاصی تعبیه شده است که مخصوص مسافران cip است؛ همچنین مسافران می‌توانند به صورت موقت در سوییت‌های سی آی پی اقامت کنند. یکی دیگر از خدمات ویژه cip امکان استفاده از ویلچر و بالابر است؛ همچنین بعد از اعلام زمان سوار شدن به هواپیما مسئولان تشریفات، مسافران را با خودروهای اختصاصی به هواپیما می‌رسانند.

سالن خدمات CIP فرودگاه امام

جایگاه تشریفات اختصاصی فرودگاه امام، یک ساختمان سه طبقه بزرگ است که یک سالن پذیرایی بزرگ و مجهز را در خود جای داده است. مسافران می‌توانند همراه با مشایعت کنندگان یا کسانی که به استقبالشان آمده‌اند، در یکی از نشیمن‌های سالن سی آی پی استراحت کنند و از غذاها و نوشیدنی‌های مختلف رستوران‌های سلف سرویس لذت ببرند. در این سالن امکانات متعددی مانند نمازخانه، اتاق بازی کودکان و اینترنت پرسرعت رایگان ارائه می‌شود.

برای راحتی حال مسافران، در ساختمان cip اتاق‌هایی برای برگزاری جلسات مختلف تعبیه شده است که طراحی مدرن و شیکی دارند. افرادی هم که ترجیح می‌دهند قبل از پرواز خود کار نکنند، می‌توانند از فروشگاه‌های مختلف صنایع دستی و سایر فروشگاه‌های موجود در ساختمان بازدید کنند.

 یکی از مهم‌ترین امکاناتی که در سال خدمات cip فرودگاه امام تعبیه شده است، گیت‌های اختصاصی سپاه و پلیس است؛ به این ترتیب مسافران در زمان سوار شدن به هواپیما، لازم نیست در صف‌های طولانی انتظار بکشند و می‌توانند به راحتی و به سرعت به پرواز خود برسند.

خدمات CIP برای پروازهای ورودی

مسافرانی که تمایل دارند می‌توانند از خدمات سی آی پی برای پروازهای ورودی استفاده کنند. در این حالت مسئولان تشریفات بعد از اخذ کارت پرواز مسافران، در زمان خروج از هواپیما از آن‌ها استقبال می‌کنند، سپس مسافران را با خودروی اختصاصی به سالن پذیرایی سی آی پی منتقل می‌کنند و چمدان و بار آن‌ها را تحویل می‌دهند.

مسافران cip می‌توانند از ورودی اختصاصی بازرسی پلیس، گمرک و گذرنامه وارد شوند و همراه با استقبال کنندگان خود در سالن پذیرایی استراحت کنند. در سالن‌ پذیرایی امکان استفاده از اینترنت پر سرعت رایگان وجود دارد؛ همچنین مسافران می‌توانند با انواع نوشیدنی و غذاهای مختلف از خودشان پذیرایی کنند.

خدمات CIP برای پروازهای خروجی

مسافران از همان لحظه ورود به جایگاه تشریفات اختصاصی می‌توانند از خدمات سی آی پی برای پروازهای خروجی بهره‌مند شوند. کارمندان تشریفات در زمان ورود مسافران،‌ چمدان و بار آن‌ها را دریافت می‌کنند و تحویل می‌دهند، مسافران را به سالن پذیرایی منتقل می‌کنند و تمام تشریفات مربوط به اخذ کارت پرواز و تحویل گذرنامه را انجام می‌دهند.

مسافران می‌توانند در سالن‌های نشیمنی که رو به چشم‌انداز زیبای فرودگاه هستند، استراحت کنند یا در رستوران‌های مختلف غذا و نوشیدنی صرف کنند. در زمان پرواز، مسئولان تشریفات مسافران را به سمت گیت‌های اختصاصی بازرسی پلیس و گذرنامه هدایت می‌کنند، در این گیت‌ها صف‌های طولانی وجود ندارد و کارهای قانونی مسافران به سرعت انجام می‌شود. در نهایت مسافران را با خودروهای اختصاصی به هواپیما منتقل می‌کنند.

هزینه CIP فرودگاه امام

هزینه cip فرودگاه امام، با توجه به تعداد مسافران و خدماتی که درخواست می‌شود، متفاوت است. خدمات cip برای کودکان زیر ۲ سال رایگان است؛ همچنین در صورت لغو یا عدم استفاده از این خدمات، تمام هزینه پرداختی مسترد خواهد شد. در حال حاضر (در زمستان ۱۴۰۱) هزینه کلی خدمات تشریفات cip فرودگاه امام حدود ۲ میلیون و ۱۷۵ هزار تومان است؛ این هزینه شامل خدماتی مانند دریافت ویزا، پارکینگ، اقامت در سوییت، استفاده از اتاق جلسات یا خدمات ویلچر نمی‌شود و برای استفاده از این خدمات باید هزینه جداگانه‌ای پرداخت شود.

پروموشن نوروز ۱۴۰۲

ناهار رایگان در هتل‌های تاپ‌تورز

از ۲۸ اسفند تا ۱۳ فروردین

پروموشن نوروز ۱۴۰۲

ناهار رایگان در هتل‌های تاپ‌تورز

از ۲۸ اسفند تا ۱۳ فروردین

پروموشن نوروز ۱۴۰۲

ناهار رایگان در هتل‌های تاپ‌تورز

از ۲۸ اسفند تا ۱۳ فروردین