جستجوهای اخیر

تورهای خارجی 

گروهی از گردشگران به گذراندن تعطیلات خود در خارج از کشور علاقه دارند و با خرید تور خارجی، می‌توانند به کشور مدنظرشان سفر کنند. روش‌های خرید این نوع تورها از وبسایت بوکینگ نیز مشابه تور داخلی است. شما می‌توانید انواع مختلفی از تورهای آنلاین و آفلاین را انتخاب کنید. 

مدت‌زمان برگزاری این نوع تورها معمولا ۷ روز است و به‌صورت تک‌مقصده و ترکیبی برگزار می‌شوند. براساس مسافت بین ایران و کشور مقصد، می‌توانید انواع تورهای هوایی و زمینی را انتخاب کنید. تور خارجی از شهرهای مختلف ایران مانند تهران، مشهد، اصفهان و شیراز برگزار می‌شود.

در تورهای خارجی براساس کشور مقصد، ممکن است به دریافت ویزای توریستی نیاز باشد. کارشناسان ما در بوکینگ شما را در این زمینه راهنمایی می‌کنند. 

مقاصد محبوب خارجی

تورهای ارزان

تورهای ارزان بوکینگ ازجمله تورهای محبوبی هستند که تقاضا برای خرید آن‌ها زیاد است. این نوع تورها از کیفیت متوسطی برخوردارند و درواقع به‌دلیل کاهش کیفیت جنبه‌های مختلف تور، با قیمت کمتری ارائه می‌شوند. 

یکی از دلایل ارزان‌بودن تورها می‌تواند مربوط به فصل سفر باشد. در فصل‌های کم‌گردشگر هر مقصد، تقاضا برای سفر و به‌دنبال آن قیمت تورها کاهش می‌یابند. در این فصول، قیمت پروازها و هتل‌ها نیز کاهش می‌یابند؛ درنتیجه، با هزینه مناسب می‌توانید در بهترین هتل‌های چهارستاره و پنج‌ستاره اقامت کنید. 

بسیاری از تورهای ارزان داخلی و برخی از تورهای خارجی به‌صورت زمینی برگزار می‌شوند. در تورهای زمینی خارجی، باید امکان سفر زمینی به آن کشور وجود داشته باشد. هزینه سفر زمینی کمتر از سفر هوایی است. در تورهای هوایی ارزان نیز، از پروازهای اکونومی و ایرلاین‌های داخلی استفاده می‌شوند. ناگفته نماند که پروازهای آخر شب ارزان‌تر از سایر پروازها هستند و با انتخاب آن‌ها می‌توانید در هزینه‌هایتان صرفه‌جویی کنید. 

نوع هتل و اقامتگاه تاثیر چشمگیری بر قیمت تور می‌گذارد. در تورهای ارزان، هتل‌های بدون ستاره تا سه‌ستاره برای اقامت در نظر گرفته می‌شوند. این نوع هتل‌ها حداقل امکانات ضروری برای اقامت را با کیفیت متوسط ارائه می‌دهند. درواقع، اگر بخش زیادی از سفر خود را صرف گشت‌و‌گذار در شهر می‌کنید، اقامت در هتل‌های ارزان برایتان مناسب است. 

در این نوع تورها، خدمات محدودی ارائه می‌شوند. به‌عنوان مثال، تهیه وعده‌های غذایی و بلیط ورود جاذبه‌های گردشگری برعهده خودتان است. همچنین، برنامه‌ریزی سفر به‌گونه‌ای است که صرفا جاذبه‌های گردشگری اصلی شهر به شما نشان داده می‌شوند.

یکی از بهترین راه‌ها برای خرید تور ارزان، انتخاب تورهای لحظه آخری است که ازلحاظ کیفیت مشابه سایر تورها هستند. در وبسایت بوکینگ، با انتخاب نوع مقصد می‌توانید انواع تورهای ارزان را مشاهده و تهیه کنید.

تور داخلی

تور داخلی در بین شهرهای ایران برگزار می‌شود و انواع تور و پکیج مسافرتی را می‌توانید برای سفر انتخاب کنید. تور داخلی به هر ۲ صورت زمینی و هوایی برگزار می‌شود و امکان اقامت در هتل‌های بدون ستاره تا پنج‌ستاره در هر مقصد وجود دارد. 

تورهای داخلی بوکینگ از شهرهای مختلف ایران مانند تهران، کیش، مشهد، اهواز، ساری، شیراز، تبریز و اصفهان برگزار می‌شوند. 

مدت‌زمان تورها بسته به نوع مقصد می‌تواند متفاوت باشد و تورهای ۴ و ۵روزه طرفداران زیادی دارند. علاوه‌بر هتل، می‌توانید در هتل‌آپارتمان‌ها و هاستل‌ها و بوتیک‌هتل‌‌های هر شهر اقامت کنید. 

تورهای لحظه آخری

گردشگرانی که هم‌زمان قیمت و کیفیت برایشان اهمیت دارد، تورهای لحظه آخری را انتخاب می‌کنند. کیفیت این نوع تورها با سایر تورها یکسان است؛ به‌همین‌دلیل، تقاضای زیادی برای خرید آن‌ها وجود دارد. تورهای لحظه آخری حدود ۷۲ تا ۱۲ ساعت پیش از زمان اجرا با قیمت کمتری فروخته می‌شوند. بدین‌ترتیب، می‌توانید تور باکیفیت و در‌عین‌حال مقرون‌به‌صرفه را تهیه کنید. 

در فصول کم‌گردشگر سال و در بازه‌های زمانی پس از تعطیلات، تعداد تورهای لحظه آخری بیشتر می‌شوند. فصل کم‌گردشگر شهر یا کشور مدنظرتان را شناسایی و برای خرید این نوع تورها برنامه‌ریزی کنید. این نکته را نیز مدنظر قرار دهید که اگر برای ورود به کشور مقصد مدنظرتان به ویزا نیاز دارید، پیش از خرید تور لحظه آخری، باید ویزای توریستی خود را دریافت کرده باشید. 

این نکته را نیز فراموش نکنید که ظرفیت تورهای لحظه آخری معمولا به‌سرعت تکمیل می‌شود. در وبسایت بوکینگ، انواع مختلفی از این نوع تورها برای خرید وجود دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه، می‌توانید با کارشناسان ما در بوکینگ تماس بگیرید.

تورهای ترکیبی

تورهای ترکیبی ازجمله تورهای پرطرفدار وبسایت بوکینگ هستند. این نوع تورها امکان بازدید از چند شهر یا کشور در یک سفر را برای شما فراهم می‌کند. تورهای ترکیبی براساس مقصد به ۲ صورت زمینی و هوایی برگزار می‌شوند. کیفیت این نوع تورها نیز با یکدیگر متفاوت هستند. بر همین اساس، می‌توانید در هتل‌های ارزان یا لوکس اقامت کنید یا سفر خود را با پروازهای اکونومی یا بیزینس کلاس انجام دهید. 

مدت‌زمان تورهای ترکیبی حداقل ۷ روز است و بین ۱ تا ۳ روز در هر شهر اقامت خواهید کرد. هرچه مدت‌زمان سفر بیشتر باشد، فرصت بیشتری برای گشت‌وگذار در هر شهر وجود دارد. قیمت تورهای ترکیبی نیز از تورهای تک‌مقصده بیشتر است. ممکن است برای استفاده از تورهای ترکیبی به مقصد چند کشور، به دریافت بیش از ۱ ویزای توریستی نیاز باشد.

در هریک از تورهای ترکیبی، جزئیات سفر تا حدودی با یکدیگر تفاوت دارند. با انتخاب هریک از تورها، می‌توانید جزئیات مربوط به آن‌ها را مشاهده و درنهایت تور مدنظرتان را تهیه کنید. 

تورهای لوکس

تورهای لوکس انتخابی مناسب برای افرادی هستند که قصد دارند از بهترین امکانات و خدمات بهره‌مند شوند. این نوع تورها معمولا به‌صورت هوایی برگزار می‌شوند. در تورهای هوایی لوکس، از پروازهای بیزینس کلاس و ایرلاین‌های خارجی استفاده می‌شوند؛ البته باید این نوع پروازها به مقصد مدنظر وجود داشته باشند. 

از دیگر ویژگی‌های تورهای لوکس می‌توان به اقامت در هتل‌های چهارستاره و پنج‌ستاره مقصد اشاره کرد. این نوع هتل‌ها از بهترین امکانات برخوردارند. بااین‌حال، نوع امکانات هتل‌های لوکس نیز ممکن است در شهرها و کشورهای مختلف متفاوت باشد. ازجمله امکانات رایج در این نوع هتل‌ها می‌توان به استخر، سونا، جکوزی، خدمات اسپا، خشک‌شویی و اتوشویی، سالن‌ها و زمین‌های ورزشی اشاره کرد. در هتل‌های لوکس، معمولا رستوران‌ها و کافی‌شاپ‌های باکیفیت نیز به‌چشم می‌خورند. 

خدمات تورهای لوکس گسترده‌تر است. برای مثال، در آن‌ها از راهنمای تور مجرب استفاده می‌شود که جاذبه‌های گردشگری مهم هر مقصد را به شما نشان می‌دهند. همچنین، در بسیاری از تورهای لوکس ارائه تهیه وعده‌های غذایی و بلیط ورودی جاذبه‌های گردشگری برعهده تور است. 

در وبسایت بوکینگ، انواع تورهای لوکس داخلی و خارجی برای خرید وجود دارند. با انتخاب هر تور می‌توانید از خدمات و امکانات ارائه‌شده در آن مطلع شوید. 

تورهای بهار

فصل بهار در برخی از کشورها زمان مناسبی برای سفر محسوب می‌شود. ایران یکی از آن‌ کشورها است که با خرید تورهای بهار، می‌توانید از طبیعت زنده و سرسبز شهرهای مختلف آن بهره ببرید. تقاضا برای خرید تورهای خارجی نیز در این بازه زمانی بیشتر می‌شود؛ چراکه نیمه اول فصل بهار با تعطیلات نوروز مصادف است؛ به‌همین‌دلیل، بسیاری از گردشگران این فصل را برای سفر انتخاب می‌کنند. 

اگر قصد دارید تورهای بهار را بخرید، به موقعیت جغرافیایی و شرایط آب‌وهوایی کشور مقصد در این فصل توجه کنید. کشورهایی مانند گرجستان، ترکیه، ارمنستان، سنگاپور، فرانسه و هلند در فصل بهار زیبایی‌های زیادی برای عرضه دارند. به‌دلیل تقاضای زیاد گردشگران برای سفر به این کشورها در فصل بهار، طبیعتا قیمت تورها نیز افزایش می‌یابد.

گردشگران تورهای این فصل را معمولا برای گشت‌وگذار در طبیعت و بازدید از جاذبه‌های گردشگری انتخاب می‌کنند. همچنین، از ماه خرداد و با گرم‌ترشدن هوا، لذت تجربه تفریحات آبی بیشتر می‌شود. در وبسایت بوکینگ، امکان خرید تورهای بهاری داخلی و خارجی به مقاصد مختلف وجود دارد. 

تورهای تابستان

تورهای تابستان که در ماه‌های تیر تا شهریور برگزار می‌شوند، بین بسیاری از گردشگران محبوب هستند. کشورهای آسیایی و اروپایی بیشترین میزان گردشگر را در این فصل دارند. گردشگران عموما با هدف تجربه تفریحات آبی مانند جت‌اسکی و قایق‌سواری و آفتاب‌گرفتن در ساحل، تورهای تابستان را انتخاب می‌کنند. بنابراین، شهرهای ساحلی انتخابی برای سفر در فصل تابستان مناسب هستند. 

برخی از کشورها ایدئال برای سفر در فصل تابستان عبارت‌اند از: ترکیه، روسیه، گرجستان، ارمنستان، اندونزی، جزایر مالدیو و مالزی. درواقع، فصل تابستان در این کشورها های سیزن (High Season) محسوب می‌شود؛ به‌همین‌دلیل، قیمت تورها افزایش چشمگیری پیدا می‌کند. بااین‌حال، در مرداد که گرم‌ترین ماه سال در بسیاری از کشورها ازجمله ایران است، امکان خرید تورهای لحظه آخری با قیمت مناسب وجود دارد.

پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر دربار این تورها مطلب تور تابستان را بخوانید.

تورهای محبوب تابستان

تورهای پاییز

تورهای پاییز در ماه‌های مهر تا آذر برگزار می‌‌شوند. در این بازه زمانی و با خنک‌شدن هوا، تعداد گردشگران در کشورهای آسیایی و اروپایی مانند ترکیه و گرجستان و روسیه کاهش می‌یابد و فرصتی برای سفر به این کشورها با هزینه مناسب و حتی خرید تورهای لحظه آخری است. در سفر به کشورهای مذکور در فصل پاییز نیز، می‌توانید از طبیعت زرد و نارنجی آن‌ها لذت ببرید و به دور از هیاهوی گردشگران از جاذبه‌های گردشگری بازدید کنید.

برخی از کشورها براساس موقعیت جغرافیایی خود، تعداد زیادی از گردشگران را در این فصل به خود جذب می‌کنند. تورهای پاییز به مقاصد کشورهایی مانند لهستان، ایتالیا، مالزی و تایلند طرفداران زیادی دارند. 

قیمت تورهای پاییز بسته به نوع مقصد می‌تواند متفاوت باشد؛ اما درمجموع، قیمت‌ها در سطح متوسط قرار دارند. در وبسایت بوکینگ، انواع مختلف تورهای پاییز برای فروش دردسترس قرار دارند. به‌منظور دریافت راهنمایی بیشتر برای سفر در این فصل، می‌توانید با کارشناسان بوکینگ تماس بگیرید. 

تورهای زمستان

تورهای زمستان در ماه‌های دی تا اسفند برگزار می‌‌شوند. زمستان فصل کم‌گردشگر کشورهای آسیایی و اروپایی است. درحالی‌که کشورهای آسیای‌شرقی بیشترین تعداد گردشگران را در این فصل دارند، با سفر به کشورهای سردسیر در فصل زمستان، می‌توانید تفریحات زمستانی مانند اسکی را تجربه کنید. همچنین، امکان خرید تورهای لحظه آخری برای سفر به این کشورها در فصل زمستان وجود دارد. 

بهترین مقاصد برای سفر در فصل زمستان شهرها و کشورهای گرم‌سیر مانند دبی، تایلند، آفریقای‌جنوبی، بالی و سریلانکا هستند. در فصل زمستان، دمای هوا در این مناطق معتدل است و طبیعت در بهترین حالت ممکن قرار دارد. به‌دلیل تقاضای زیاد برای سفر به کشورهای گرم‌سیری در فصل زمستان، قیمت تورها افزایش می‌یابد. 

تورهای زمستان براساس مقصد قیمت‌های مختلفی دارند. خوشبختانه موقعیت جغرافیایی متفاوت کشورها این امکان را فراهم کرده است که با هر میزان بودجه بتوانید برنامه‌ریزی مناسبی برای سفر خود داشته باشید. 

انواع تورهای داخلی و خارجی بوگینگ

تورهای داخلی و خارجی بوکینگ به دو صورت پکیج مسافرتی و باندل هتل+پرواز فروخته می‌شوند. هریک از این روش‌های خرید تور، ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند و گروه‌های مختلف گردشگران را هدف قرار داده‌اند. 

انتخاب این دو نوع تور برای سفر به کشورهای خارجی یا شهرهای داخل ایران به موقعیت و انتظارات شما بستگی دارد. اگر اولین‌بار است که به شهر یا کشور مقصد سفر می‌کنید، پکیج‌‌های تور و بسته‌های پیشنهادی برای شما مناسب هستند. اگرهم به شخصی‌سازی برنامه سفرتان تمایل دارید، باندل هتل+پرواز را انتخاب کنید. درادامه مطلب، درباره انواع تورهای بوکینگ بیشتر توضیح می‌دهیم.

پکیج مسافرتی

بسیاری از گردشگران ترجیح می‌دهند که برنامه سفرشان از‌پیش‌تعیین‌شده باشد و خود را درگیر جزئیات سفر نکنند. پکیج مسافرتی گزینه‌ای مناسب برای این گروه از افراد است. در پکیج مسافرتی، رزرو بلیط هواپیما و هتل، تعیین تعداد روزهای اقامت، برنامه‌ریزی برای گشت شهری و بیمه مسافرتی برعهده بوکینگ است. 

تنوع موجود در پکیج های مسافرتی سلیقه‌های مختلف را پوشش می‌دهد و با هر میزان بودجه می‌توانید تور مدنظرتان را انتخاب کنید. در این نوع تورها، امکان انتخاب نوع هتل و پرواز برای مسافران وجود دارد. بدین‌ترتیب، براساس نوع مقصد می‌توانید انواع هتل‌های بدون ستاره تا پنج‌ستاره و پروازهای اکونومی و بیزینس کلاس را انتخاب کنید. 

برای خرید پکیج مسافرتی، در صفحه اول وبسایت بوکینگ ابتدا گزینه «تور» و سپس «پکیج مسافرتی» را انتخاب کنید. پس از واردکردن مقصد، فهرستی از تورها نمایش داده می‌شوند. تور و تاریخ مدنظرتان را انتخاب کنید تا جزئیات تور نشان داده شود. مراحل بعد مربوط به انتخاب نوع اتاق و واردکردن مشخصات فردی مسافران است. در مرحله آخر، با پرداخت هزینه تور، خرید شما نهایی می‌شود.

باندل هتل+پرواز

باندل هتل+پرواز انتخاب بسیاری از گردشگران برای خرید تور است. در این روش، می‌توانید شخصا برای سفر خود برنامه‌‌ریزی کنید. انعطاف‌پذیری و استقلال بیشتر در باندل هتل+پرواز ، آن‌ها را به گزینه‌ای محبوب تبدیل کرده‌اند. معمولا گردشگرانی که تجربه کافی از سفر دارند و با اولویت‌هایشان کاملا آشنا هستند، این نوع تورها را انتخاب می‌کنند.

در باندل هتل+پرواز، انجام امور سفر مانند رزرو بلیط هتل و هواپیما و برنامه‌ریزی برای گشت شهری و تعیین روزهای اقامت برعهده خودتان قرار دارد. کارشناسان مجرب ما در بوکینگ با درنظر‌گرفتن شرایط شما، راهنمایی‌های لازم را ارائه می‌دهند. 

به‌منظور خرید باندل هتل+پرواز از بوکینگ، در صفحه اول وبسایت گزینه «تور» و سپس «پرواز+هتل» را انتخاب کنید. پس از واردکردن مقصد و سایر اطلاعات در فیلدهای مرتبط، فهرستی از هتل‌ها نمایش داده می‌شوند. در مراحل بعد پس از انتخاب نوع هتل و اتاق و پرواز، اطلاعات مسافران را وارد کنید. پس از طی‌کردن این مراحل، هزینه تور را پرداخت کنید تا خریدتان نهایی شود. 

عوامل موثر بر قیمت تورها

هنگام خرید تور، متوجه می‌شوید که قیمت انواع تورها به یک مقصد تا حدودی با یکدیگر متفاوت هستند. اختلاف قیمت موجود مربوط به این تفاوت در جزئیات برنامه سفر است. درادامه، عوامل موثر بر قیمت تورها را ذکر می‌کنیم. با درنظرگرفتن این عوامل، می‌توانید سفر را مطابق با بودجه‌تان برنامه‌ریزی کنید.

شیوه حمل‌ونقل: براساس نوع مقصد، می‌توانید انواع تورهای هوایی و زمینی را انتخاب کنید. بااین‌حال، سفر به برخی کشورها صرفا به‌صورت هوایی امکان‌پذیر است. سفر زمینی هزینه کمتری از سفر هوایی دارد. 

نوع پرواز: در سفر هوایی، نوع پرواز تاثیر بسزایی بر قیمت تور می‌گذارد. امکان سفر با انواع پروازهای اکونومی و بیزینس کلاس به مقاصد مختلف وجود دارد. قیمت کلاس پروازی بیزینس حدودا ۲ برابر اکونومی است. 

نوع ایرلاین: انواع ایرلاین‌های داخلی و خارجی به مقاصد مختلف فعالیت می‌کنند. سفر با ایرلاین‌ خارجی هزینه بیشتری از ایرلاین داخلی دارد.

مدت‌زمان تور: مدت‌زمان تور و اقامت شما در مقصد ارتباطی مستقیم با قیمت آن دارد. هرچه مدت‌زمان اقامت طولانی‌تر باشد، هزینه سفرتان بیشتر می‌شود. 

فصل سفر: سفر در فصل‌های پرگردشگر هر شهر یا کشور و بازه زمانی تعطیلات، مانند نوروز و کریسمس و در زمان برگزاری جشنواره‌های معروف هزینه بیشتری به‌همراه دارد. درمقابل در فصول کم‌گردشگر سال، می‌توانید تورهای لحظه آخری را با قیمت مناسب تهیه کنید. 

خدمات تور: تورها براساس نوع خدمات به ۲ نوع لوکس و ارزان تقسیم می‌شوند. تورهای لوکس در ازای ارائه خدمات گسترده‌تر، هزینه بیشتری از گردشگران دریافت می‌کنند.

هتل: در تمام شهرها و کشورها، انواع مختلفی از هتل‌های بدون ستاره تا پنج‌ستاره برای اقامت وجود دارند. بیشترین قیمت مربوط به هتل‌های پنج‌ستاره و کمترین قیمت مربوط به هتل‌های بدون ستاره و یک‌ستاره است. 

امکانات و خدمات تورها

امکانات و خدمات تورها براساس نوع تور انتخابی تا حدودی متفاوت است. در برخی از تورها که با عنوان تورهای لوکس شناخته می‌شوند، بهترین خدمات در‌اختیارتان قرار می‌گیرند تا سفری بسیار باکیفیت را تجربه کنید. قیمت این نوع تورها بیشتر از سایر تورها است. 

در برخی دیگر از تورها که به آن‌ها تورهای ارزان نیز گفته می‌شود، خدمات ضروری، اما محدودتری ارائه می‌‌شوند. معمولا مسافرانی که داشتن سفر مقرون‌به‌صرفه را ترجیح می‌دهند، این نوع تورها را انتخاب می‌کنند. 

خدمات ارائه‌شده در تورهای بوکینگ نیز با یکدیگر متفاوت‌اند. در پکیج های مسافرتی ، خدماتی مانند گشت شهری و رزرو بلیط هتل و هواپیما و ترانسفر فرودگاهی ارائه می‌شوند. همچنین، اگر کشور مقصد به ویزا احتیاج داشته باشد، بوکینگ امور مربوط به آن را انجام می‌دهد. 

هنگام خرید تور از وبسایت بوکینگ، با انتخاب هریک از تورها می‌توانید جزئیات مربوط به آن‌ها و خدمات و امکانات ارائه‌شده را مشاهده کنید. درصورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر، با کارشناسان مجرب ما در بوکینگ تماس بگیرید. 

مدارک لازم برای خرید تور

برای خرید تور از وبسایت بوکینگ، براساس نوع مقصد باید مدارکی را ارائه دهید. فراموش نکنید که برای سفر به برخی از کشورها مانند تایلند، اندونزی، مالزی، چین، سریلانکا، امارت، روسیه، برزیل، یونان و کشورهای اروپایی باید ویزا دریافت کنید و مدارکی را در این زمینه ارائه دهید. به‌طور کلی، مدارک لازم برای خرید تور عبارت‌اند از:

  • مدارک هویتی مانند شناسنامه و کارت ملی
  • گذرنامه با اعتبار حداقل ۶ ماه میلادی کامل (۱۸۳ روز) برای سفرهای خارجی

مدارک لازم برای دریافت ویزا نیز عبارت‌اند از:

  • چند قطعه عکس
  • فرم تکمیل‌شده درخواست ویزا
  • گواهی تمکن مالی
  • کپی سند ملک یا محل اقامت در داخل کشور

قوانین کنسلی تور

طبق قوانین میراث فرهنگی، مسافران براساس زمان کنسل‌کردن تور باید درصدی جریمه پرداخت کنند. بازه های زمانی و درصدهای جریمه بدین‌شرح‌اند:

  • از ۱ ماه تا ۳ هفته مانده به اجرای تور: ۲۰ درصد قیمت کل تور
  • از ۳ هفته تا ۱ هفته مانده به اجرای تور: ۳۰ درصد از قیمت کل تور
  • از ۱ هفته تا ۷۲ ساعت مانده به اجرای تور: ۵۰ درصد از قیمت کل تور
  • از ۷۲ ساعت مانده به حرکت تا زمان اجرای تور: ۷۰ درصد از قیمت کل تور

در خصوص پروازهای چارتر، شرایط جریمه ابطال مطابق مقررات چارترکننده اعمال خواهد شد.

در زمان خرید انواع تورهای داخلی و خارجی، بین شما و وبسایت بوکینگ قراردادی منعقد خواهد شد که قوانین کنسلی تور به‌طور کامل در آن ذکر می‌شود. برای اطلاع دقیق از این قوانین، می‌توانید به قرارداد مربوطه مراجعه کنید یا با شماره تلفن ۸۵۸۶-۰۲۱ تماس گرفته و با کارشناسان ما در بوکینگ در ارتباط باشید.

تورهای انفرادی

تورهای انفرادی انتخابی مناسب برای گردشگرانی است که به‌دنبال استقلال بیشتری در سفر هستند. این نوع تورها به‌صورت باندل هتل+پرواز در وبسایت بوکینگ دردسترس قرار دارند. در تورهای انفرادی، می‌توانید شخصا شیوه حمل‌ونقل خود را تعیین و بلیط هتل را رزرو کنید. همچنین، برنامه‌ریزی برای گشت شهری و تعیین روزهای اقامت و انتخاب نوع هتل برعهده خودتان قرار دارد. 

در این نوع تورها، هیچ محدودیتی برایتان وجود ندارد و سفر را مطابق با علاقه‌ها و اولویت‌های خود می‌توانید برنامه‌ریزی کنید. درصورت نیاز به دریافت راهنمایی بیشتر برای خرید تورهای انفرادی، می‌توانید با کارشناسان ما در بوکینگ تماس بگیرید. 

تورهای گروهی

تورهای گروهی انتخاب بسیاری از گردشگران برای سفر هستند. این نوع تورها به‌‌صورت پکیج مسافرتی در وبسایت بوکینگ فروخته می‌شوند. در تورهای گروهی، خدماتی ازجمله رزرو بلیط انواع پروازهای اکونومی و بیزینس کلاس و هتل‌های ارزان و لوکس، برنامه‌ریزی برای گشت شهری، دریافت ویزا درصورت نیاز و بیمه مسافرتی ارائه می‌شوند. 

تورهای گروهی براساس نوع مقصد به ۲ صورت زمینی و هوایی و از شهرهای مختلف ایران مانند تهران، اصفهان، شیراز، مشهد و تبریز برگزار می‌شوند. به‌همین‌دلیل، انواع مختلفی از تورهای گروهی با ویژگی‌ها و قیمت‌های مختلف را می‌توانید در وبسایت بوکینگ مشاهده کنید و بخرید.

در تورهای گروهی، از راهنمای تور استفاده می‌شود تا راهنمایی‌های لازم را برای تجربه‌ سفری خاطره‌انگیزتر را ارائه ‌دهد. همچنین، این نوع تورها فرصتی مناسب برای تعامل و سپری‌کردن لحظات خوش با سایر هم‌سفران را فراهم می‌کنند.

تورهای هوایی

تورهای هوایی بهترین و سریع‌ترین شیوه سفر به کشورهای خارجی هستند. تور برخی کشورها مانند کشورهای اروپایی، تنها به‌صورت هوایی برگزار می‌شود. در این نوع تورها، می‌توانید انواع کلاس‌های پروازی اکونومی و بیزینس را برای سفرتان انتخاب کنید. ایرلاین‌های خارجی در برخی مسیرهای هوایی فعال هستند که معمولا در تورهای لوکس از آن‌ها استفاده می‌شود. 

مدت‌زمان سفر در این نوع تورها به کشور مقصد بستگی دارد و نمی‌توان زمان دقیقی را اعلام کرد. نوع ایرلاین و شرایط جوی نیز در زمان رسیدن به مقصد تاثیرگذار هستند. برای سفر به برخی از کشورها، براساس نوع ایرلاین، ۱ یا ۲ توقف در طول مسیر وجود دارد. به این نوع پروازها «پروازهای غیرمستقیم» نیز می‌گویند.

از ایران به برخی از کشورها فقط پرواز غیرمستقیم وجود دارد و گزینه‌های محدودی برای انتخاب دارید. برای سفر به بعضی از کشورها مانند ترکیه نیز، می‌توانید از بین پروازهای مستقیم و غیرمستقیم، پرواز مدنظرتان را انتخاب کنید. 

تورهای هوایی داخلی به‌صورت مستقیم برگزار می‌شوند و مدت‌زمان سفر به فاصله بین مبدا و مقصد بستگی دارد. در این نوع تورها، امکان استفاده از ایرلاین‌های داخلی نیز وجود دارد. در تورهای هوایی، براساس ساعت پرواز در طول مسیر با میان‌وعده و وعده‌های غذایی از شما پذیرایی می‌شود. ناگفته نماند که بهتر است به میزان بار مجاز اعلام‌شده ایرلاین نیز توجه کنید. 

تورهای زمینی 

بسیاری از گردشگران برای سفر به کشورهای نزدیک مرز ایران مانند ترکیه و روسیه و ارمنستان، از تورهای زمینی استفاده می‌کنند. با انتخاب تور زمینی، بخش زیادی از هزینه‌های سفرتان را کاهش می‌دهید. برخی از گردشگران بودجه کاهش‌یافته در این بخش از سفر را برای اقامت در هتل‌های مجهزتر صرف می‌کنند. 

تورهای زمینی معمولا در نیمه اول سال برگزار می‌شوند و تعداد آن‌ها در نیمه دوم سال به‌دلیل شرایط نامساعد جوی کمتر می‌شود. بااین‌حال، نباید فراموش کنید که مدت‌زمان سفر در تورهای زمینی حداقل ۱۵ ساعت است. در فصل تابستان، گرمای هوا ممکن است سفر زمینی را کمی دشوار کند؛ ازاین‌رو، فصل بهار بهترین زمان برای خرید آن‌ها است. 

در تورهای زمینی، از اتوبوس‌های VIP‌ استفاده می‌شود و با گذر از شهرهای مختلف، جاذبه‌های گردشگری تاریخی و طبیعی زیادی را مشاهده خواهید کرد. اگر فرصت و حوصله کافی برای طی‌کردن مسافت طولانی را دارید، تورهای زمینی برای شما مناسب هستند. 

بهترین زمان خرید تور

تعیین بهترین زمان خرید تور به نوع مقصد و هدف شما از سفر بستگی دارد. برخی از گردشگران که قیمت تور برایشان مهم است، فصل‌های کم‌گردشگر را برای سفر انتخاب می‌کنند. بنابراین، بهترین زمان سفر برای این گروه از افراد فصول کم‌گردشگر سال است.

گروهی دیگر از گردشگران که معتدل‌بودن آب‌وهوا برایشان مهم است، فصول پرگردشگر سال را انتخاب می‌کنند. در بسیاری از کشورهای دنیا، سالانه جشنواره‌های متعددی برگزار می‌شود که برای گردشگران جذاب است. بنابراین، اگر قصد دارید در آن‌ها شرکت کنید، بهترین زمان خرید تور برای شما هم‌زمان با برگزاری این جشنواره‌ها است. 

هنگام خرید تور به تاریخ برگزاری جشنواره‌ها در کشورهای گوناگون و بازه زمانی تعطیلات در آن‌ها و نوع آب‌وهوایشان توجه کنید تا تور متناسب با شرایطتان را انتخاب کنید. همچنین، بهتر است حداقل ۱ ماه قبل از زمان سفر، تور دلخواهتان را بخرید؛ چراکه به‌خصوص در فصول پرگردشگر، ظرفیت‌ تورها به‌سرعت تکمیل می‌شود. 

پرسش‌های متداول شما درباره تور 

مزیت خرید تور از بوکینگ چیست؟

وقتی شما یک تور کامل را از بوکینگ می خرید از خدمات و مزایای عالی آن هم بهره مند می شوید. خدماتی مانند اخذ ویزا، تهیه بلیط هواپیما و رزرو تور و همچنین مزایایی نظیر گشت شهری، بیمه مسافرتی، ترانسفر و راهنمای فارسی زبان. همچنین تنوع بالای خدمات، انتخاب را برای شما با هر سلیقه و بودجه ای امکان پذیر می کند.

چه عواملی روی قیمت تور موثر است؟

ازجمله عوامل موثر بر قیمت تور می‌توان به نوع هتل، شیوه حمل‌ونقل، فصل سفر، مدت‌زمان سفر و خدمات تور اشاره کرد.

برای خرید تور ارزان در بوکینگ چه کنیم؟

اگر قصد خرید بر اساس قیمت را دارید کافیست در بوکینگ تورها را بر اساس کمترین قیمت انتخاب کنید. در این صورت تورها از پایین ترین نرخ برای شما نمایش داده می شوند.

تور کدام کشور ها نیاز به ویزا ندارند؟

تور کشورهایی مانند ارمنستان و گرجستان و ترکیه نیاز به ویزا ندارند.

خدمات تور های مسافرتی چیست؟

در تورهای مسافرتی، خدماتی مانند رزرو بلیط هتل و هواپیما، گشت شهری، ترانسفر فرودگاه و بیمه مسافرتی ارائه می‌شوند.