پرسش و پاسخ

پرسش‌های متداول شما درباره بلیط هواپیما

بهترین زمان برای تهیه بلیط هواپیما چند روز قبل از پرواز است؟

شاید این سوال برای خیلی از مسافران پیش آمده باشد که بهتر است بلیط هواپیما را کی تهیه کنیم؟ با توجه به اینکه امکان رزرو بلیط از ماه ها قبل از پرواز وجود دارد اما گاهی هم پیش می آید که بلیط در روزهای نزدیک به پرواز ارزانتر می شود! بنابراین اگر اهل ریسک هستید می توانید صبر کنید، البته ما پیشنهاد می کنیم این کار را برای تعطیلات و ایام پر سفر انجام ندهید زیرا جدا از مسئله پر شدن پرواز، ممکن است قیمت بلیط شما دو برابر یا بیشتر شود.

حداکثر میزان بار مجاز در هر پرواز چقدر است؟

یکی از دغدغه های مسافران در سفر میزان بار مجاز و قابل حمل در پرواز می باشد که باید بگوییم معمولا این میزان در ایرلاین های مختلف باهم متفاوت است، اما معمولا مقدار بار 25 یا 30 کیلوگرم مجاز می باشد و طبیعی است که داشتن بار اضافه شامل جریمه می شود.

نرخ بلیط هواپیما برای نوزادان و کودکان زیر 12 سال چقدر کمتر است؟

نرخ بلیط برای کودکان و نوزادان به نرخ و کلاس پروازی خیلی بستگی دارد اما معمولا برای کودکان زیر 12 سال بین 50 تا 70 درصد پرواز و برای نوزدان زیر 2 سال حدودا 10 درصد نرخ پرواز بزرگسالان می باشد.

تفاوت بلیط های سیستمی با چارتری چیست؟

بلیط های پرواز معمولا به دو دسته سیستمی و چارتری تقسیم می شوند.

بلیط چارتری: بلیط های چارتری معمولا آنهایی هستند که یک آژانس از قبل اقدام به خرید صندلی های یک هواپیما در یک مسیر را می کند. طبیعتا در صورت تغییرات احتمالی از طرف مسافر، چارتر کننده با رعایت قوانین تصمیم گیرنده خواهد بود.

بلیط سیستمی: بلیط های سیستمی بلیط هایی هستند که مستقیما از خود ایرلاین یا نمایندگان فروش آن خریده می شوند و معمولا شرکت های هواپیمایی تمامی بلیط ها را با نرخی مشخص به مسافران ارائه می کنند.

هزینه خرید آنلاین بلیط از خرید حضوری بیشتر است؟

زمانی که از سایت معتبری همچون بوکینگ خرید میکنید نه تنها هزینه بیشتری پرداخت نکرده بلکه در بعضی موارد شامل تخفیف های خاصی هم می شوید و همچنین از خدمات قسمت پشتیبانی بصورت 24 ساعته هم می توانید استفاده کنید.