بهترین هتل های مرکز شهر تهران

راهنمای رزرو

راهنمای رزرو هتل‌ های مرکز شهر تهران

مرکز شهر تهران شامل ۶ بخش است و این ۶ بخش، اصلی‌ترین و قدیمی‌ترین بخش‌های تهران را تشکیل داده‌اند. در این منطقه، جاذبه‌های گردشگری، چندین دانشگاه برجسته، بیمارستان‌های بیماری‌های خاص و سفارت‌های کشور‌های خارجی وجود دارد؛ بنابراین افرادی که برای سفر‌های کاری، درمانی و تحصیلی به تهران می‌روند در هتل های مرکز شهر تهران اقامت می‌کنند.

با اقامت در هتل های مرکز شهر تهران به ایستگاه‌های مترو و بی آر تی زیادی دسترسی پیدا می‌کنید و به راحتی می‌توانید به قسمت‌های غربی، شرقی و شمال تهران رفت‌وآمد کنید. هتل آپارتمان‌ها و هتل های مرکز شهر تهران یک ستاره تا پنج ستاره هستند و در منطقه ۶ و ۱۲ و در نزدیکی کاخ گلستان و برج آزادی قرار گرفته‌اند؛ همچنین تا خیابان ولیعصر و میدان انقلاب فاصله چندانی ندارند. هزینه اقامت در هتل‌های این منطقه نسبت به دیگر مناطق تهران ارزان‌تر است و مناسب دانشجویان و افرادی است که می‌خواهند اقامتی مقرون‌به‌صرفه داشته باشند. در ادامه مطلب هتل‌ آپارتمان‌ها و هتل‌های این منطقه را بر اساس تعداد ستاره‌ها بررسی می‌کنیم.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره همه هتل های تهران پیشنهاد می‌کنیم مطلب رزرو هتل تهران را مطالعه کنید.

آشنایی با مرکز شهر تهران

مرکز شهر تهران از مناطق ۶، ۷، ۹، ۱۰، ۱۱ و ۱۲ تشکیل شده است. شماری از محله‌های مشهور آن نیز (همچون ولیعصر، کریم‌خان و مهرآباد) قدمتی چندصدساله دارند و مربوط به دوره‌های قاجاریه و زندیه هستند و هنوز، ساختار قدیمی آن‌ها حفظ شده است؛ این مناطق از گذشته تا کنون در صنعت گردشگری و اقتصادی تهران نقش مهمی ایفا کرده‌اند؛ همچنین، نسبت به دیگر مناطق این شهر، به وسایل حمل‌ونقل عمومی، مراکز تفریحی مرکز شهر، بازار بزرگ تهران، فرودگاه مهرآباد و برج آزادی دسترسی بهتری دارند.

از دیگر محله‌های معروف‌ و مهم مرکز شهر تهران می‌توان به عباس‌آباد، سرآسیاب، بریانک، انقلاب، لاله‌زار و بهارستان اشاره کرد؛ از جاذبه‌های گردشگری نیز می‌توان پارک جنگلی ولیعصر، کاخ گلستان و باغ موزه نگارستان را نام برد. در مرکز شهر، به سفارت کشورهایی چون واتیکان، ایتالیا، فرانسه، آلمان، ترکیه، ارمنستان، هند، افغانستان، فلسطین، پاکستان و عراق نیز دسترسی پیدا می‌کنید. در این منطقه هتل‌ها و هتل‌ آپارتمان‌های زیادی هم فعالیت می‌کنند؛ هتل‌های لوکس این منطقه چشم‌انداز بی‌نظیری از برج میلاد و میدان آزادی دارند، هتل‌های ارزان‌قیمت این ناحیه امکانات معمولی‌تری دارند و برای اقامت‌ طولانی‌مدت به‌صرفه‌تر هستند. پیش از رزرو هتل در مرکز شهر تهران، در نظر داشته باشید که مرکز این شهر به دلیل وجود اداره‌ها، دانشگاه‌ها، مراکز خرید، سینما‌ها و دیگر مراکز فرهنگی و تفریحی، ترافیک زیادی دارد.

قیمت و امکانات

امکانات هتل های مرکز شهر تهران

امکانات هتل های مرکز شهر تهران، به تعداد ستاره‌های هر هتل بستگی دارد. بیشتر هتل‌های مرکز شهر به سیستم تهویه هوا و خدمات نظافت ۲۴ ساعته مجهز هستند؛ در ادامه، سایر امکانات هتل‌ها را به تفکیک تعداد ستاره بررسی می‌کنیم.

هتل‌های پنج ستاره این ناحیه امکانات متنوعی مانند پارکینگ اختصاصی، وای‌فای رایگان، استخرهای مجهز، رستوران‌های مجلل، باشگاه‌های ورزشی دارند؛ همچنین تعدادی از این هتل‌ها به اتاق‌های مخصوص بازی کودکان مجهز هستند. هتل‌های چهار ستاره و سه ستاره امکانات محدودتری مانند پارکینگ، رستوران و سرویس خشک‌شویی ارائه می‌دهند؛ تعدادی از این هتل‌ها استخر و باشگاه‌های ورزشی نیز دارند. در مرکز شهر تهران تعداد زیادی هتل‌ آپارتمان نیز وجود دارد. این اقامتگاه‌ها از نظر ارائه امکانات با هتل‌های سه ستاره و چهار ستاره مرکز شهر هم‌رده هستند و امکاناتی مانند آشپزخانه‌های مجهز، استخر و پارکینگ‌ دارند.

قیمت هتل در مرکز شهر تهران

از مهم‌ترین دلایل تفاوت قیمت هتل‌ های مرکز شهر تهران می‌توان به محله قرارگیری هتل، تعداد ستاره‌های هتل، کیفیت امکانات و میزان دسترسی هتل به مراکز تفریحی و گردشگری اشاره کرد؛ برای مثال هزینه اقامت در هتل‌هایی که در خیابان انقلاب و کل منطقه ۶ قرار دارند یا به کاخ گلستان، میدان آزادی و فرودگاه مهرآباد دسترسی دارند، گران‌تر است.

از نظر زمان رزرو نیز زمستان ارزان‌ترین و اوایل بهار گران‌ترین فصل‌ رزرو هتل در تهران و مناطق مرکزی است. هزینه هر شب اقامت در هتل‌های مرکز شهر تهران از ۱ میلیون شروع می‌شود و تا ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان افزایش می‌یابد. هتل ‌آپارتمان های مرکز شهر نسبت به هتل‌ها ارزان‌تر هستند؛ هزینه هر شب اقامت در این اقامتگاه‌ها از ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان شروع می‌شود.

ستاره هتل‌ها

هتل‌ های ۵ ستاره مرکز شهر تهران

اغلب هتل‌ های ۵ ستاره مرکز شهر تهران در منطقه ۶ و در نزدیکی برج میلاد قرار گرفته‌اند؛ تا مراکز حمل‌ونقل عمومی و برج آزادی نیز فاصله کمی دارند. بیشتر این هتل‌ها مدرن و لوکس هستند و امکانات رفاهی و تفریحی متعددی ارائه می‌کنند. هزینه اقامت در این هتل‌ها نسبت به غرب و شمال تهران کم‌تر است؛ اما هتل‌های پنج ستاره‌ای که در خیابان ولیعصر و بلوار کشاورز قرار گرفته‌اند، از هتل‌های گران در مرکز شهر هستند. قیمت یک شب اقامت در هتل های ۵ ستاره مرکز شهر بین ۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان تا ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

در صفحه هتل های ۵ ستاره تهران، درباره این هتل‌ها اطلاعات جامع و کاملی در اختیارتان قرار می‌گیرد.

هتل‌ های ۴ ستاره مرکز شهر تهران

بیشتر هتل ‌های ۴ ستاره مرکز شهر تهران در منطقه ۱۱ و ۱۲ قرار گرفته‌اند و با کاخ گلستان، ایستگاه مترو و بی آر تی، بازار بزرگ تهران، مجموعه خرید لوتوس و باغ‌ موزه نگارستان فاصله کمی دارند. هزینه اقامت در این هتل‌ها نسبت به هتل‌های چهار ستاره مناطق غربی و شمال تهران ارزان‌تر است. هزینه هر شب اقامت در هتل‌های چهار ستاره مرکز شهر از ۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان شروع می‌شود و تا ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان می‌رسد.

در صفحه هتل های ۴ ستاره تهران، درباره این هتل‌ها اطلاعات جامع و کاملی در اختیارتان قرار می‌گیرد.

هتل‌ های ۳ ستاره مرکز شهر تهران

هتل های ۳ ستاره مرکز شهر تهران در سراسر این منطقه پراکنده‌اند. اغلب این هتل‌ها در منطقه ۶ و نزدیک کاخ گلستان قرار گرفته‌اند و تا مراکز خرید و بازار میدان انقلاب فاصله زیادی ندارند؛ همچنین نسبت به دیگر هتل‌های سه ستاره تهران قیمت مقرون‌به‌صرفه‌تری دارند. هزینه هر شب اقامت در این هتل‌ها بین ۲ میلیون تا ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

در صفحه هتل های ۳ ستاره تهران، درباره این هتل‌ها اطلاعات جامع و کاملی در اختیارتان قرار می‌گیرد.

نوع اقامتگاه

هتل ‌آپارتمان های مرکز شهر تهران

هتل آپارتمان های مرکز شهر تهران دو ستاره تا چهار ستاره‌اند و در منطقه ۶، خیابان انقلاب و خیابان ولیعصر قرار گرفته‌اند؛ اغلب این هتل آپارتمان‌ها خانه‌هایی قدیمی و بازسازی شده‌ هستند و مورد توجه تعدادی از گردشگران خارجی قرار گرفته‌اند. این اقامتگاه‌ها به ایستگاه‌های مترو و بی آر تی دسترسی دارند؛ همچنین در نزدیکی جاذبه‌‌های گردشگری همچون کاخ گلستان، برج آزادی، بازار بزرگ تهران و موزه ملی ایران قرار گرفته‌اند. این اقامتگاه‌ها مناسب سفرهای دسته‌جمعی و خانوادگی هستند و نسبت به هتل‌های این منطقه هزینه مقرون به‌صرفه‌تری دارند. هزینه یک شب اقامت در هتل آپارتمان های مرکز تهران از ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان شروع می‌شود و تا ۲ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان افزایش می‌یابد.

سوالات کاربران درباره هتل های مرکز شهر تهران

بهترین هتل های مرکز شهر تهران برای اقامت کدام هتل‌ها هستند؟

هتل اسپیناس، هتل بزرگ تهران، هتل بزرگ تهران ۲، هتل لاله و هتل پارسیان کوثر بهترین هتل‌‌ های مرکز شهر تهران هستند.

لوکس ترین هتل در مرکز شهر تهران کدام است؟

هتل اسپیناس لوکس ترین هتل در مرکز شهر تهران است.

ارزانترین هتل مرکز شهر تهران کدام است؟

هتل هالی ارزان‌ترین هتل مرکز شهر تهران است.

هزینه یک شب اقامت در هتل های مرکز شهر تهران تقریبا چقدر است؟

هزینه یک شب اقامت در هتل های مرکز شهر تهران بین ۱ میلیون تا ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

کدام هتل های مرکز شهر تهران برای زوج‌ها مناسب است؟

هتل اسپیناس، هتل تهران بزرگ و هتل پرشین پلازا برای زوج‌ها مناسب هستند.

کدام هتل های مرکز شهر تهران برای خانواده‌ها مناسب است؟

هتل ونوس، هتل بزرگ تهران ۲، هتل هزار و یک شب و بوتیک هتل پهلوان رزاز برای خانواده‌ها مناسب هستند.

کدام هتل های محدوده مرکز شهر تهران برای سفر کاری مناسب است؟

هتل اسپیناس، هتل مروارید و هتل بولوار به مکان‌های تجاری مرکز شهر نزدیک هستند و بهترین گزینه برای سفر‌های کاری هستند.

کدام هتل های مرکز شهر تهران صبحانه ویژه‌ای ارائه می‌دهند؟

هتل اسپیناس و هتل تهران بزرگ بهترین صبحانه‌ها را ارائه می‌دهند.

کدام هتل های مرکز شهر تهران مجهز به استخر هستند؟

هتل اسپیناس و هتل آتانا مجهز به استخر هستند.

کدام هتل های مرکز شهر تهران باشگاه ورزشی دارند؟

هتل اسپیناس، هتل آتانا و هتل انقلاب تهران باشگاه‌های ورزشی مجهزی دارند.

کدام هتل های مرکز شهر تهران خدمات اسپا ارائه می‌دهند؟

هتل اسپیناس تنها هتل مرکز شهر است که خدمات اسپا ارائه می دهد.