بهترین هتل های خیابان جمهوری تهران

راهنمای رزرو

راهنمای رزرو هتل های نزدیک خیابان جمهوری تهران

خیابان جمهوری، یکی از شلوغ‌ترین خیابان‌های مرکز شهر تهران است. این خیابان از خیابان رودکی آغاز شده و تا میدان بهارستان امتداد دارد و بیشتر مسافران برای سفرهای تفریحی و کاری در هتل‌های نزدیک آن اقامت می‌کنند؛ در ادامه، درباره هتل‌ های خیابان جمهوری تهران اطلاعات جامعی به دست می‌آورید.

خیابان جمهوری دو سمت غربی-شرقی دارد که بخش غربی آن در منطقه ۱۱ و بخش شرقی آن در منطقه ۱۲ تهران قرار دارد؛ بازار جمهوری این منطقه نیز برای خرید موبایل و لوازم صوتی بسیار معروف است. خیابان جمهوری در طرح ترافیک اصلی تهران قرار دارد؛ اما قیمت مناسب هتل‌ها و نزدیکی این خیابان به جاذبه‌های توریستی، مراکز خرید و ادارات، موجب محبوبیت آن شده است.

هتل‌ های خیابان جمهوری تهران دو ستاره هستند؛ البته در نزدیکی این خیابان، هتل‌های یک ستاره تا پنج ستاره و هتل‌ آپارتمان‌های یک ستاره تا سه ستاره‌‌ قرار گرفته است. هتل‌ها و هتل ‌آپارتمان‌‌های این محدوده در خیابان جمالزاده جنوبی، خیابان نظری غربی، خیابان طالقانی، خیابان شهریار، خیابان برادران مظفر جنوبی، خیابان امیرکبیر، خیابان سی تیر، خیابان انقلاب، خیابان وصال شیرازی، خیابان حافظ و اطراف میدان بهارستان بنا شده‌اند؛ همچنین به ایستگاه راه‌‌آهن و ترمینال جنوب دسترسی آسانی دارند. در ادامه مطلب درباره خیابان جمهوری و هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌های نزدیک آن اطلاعات بیشتری به دست می‌آورید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره همه هتل های تهران پیشنهاد می‌کنیم مطلب رزرو هتل تهران را مطالعه کنید.

معرفی خیابان جمهوری تهران

جمهوری یکی از خیابان‌های قدیمی تهران است که از تقاطع خیابان رودکی آغاز و پس از عبور از میدان جمهوری، وارد منطقه ۱۱ می‌شود؛ این خیابان ممتد و طویل، با بسیاری از خیابان‌های اصلی و مهم تهران (همچون ولیعصر، کارگر، جمالزاده و توحید) تقاطع دارد و در منطقه ۱۲، به میدان بهارستان می‌رسد. خیابان جمهوری از خیابان‌های مدرن تهران قدیم به حساب می‌آید و در دهه نخست ۱۳۰۰ شمسی، با الگوگیری از معماری غرب، احداث شد. این خیابان در سال ۱۳۰۹، تقاطع خیابان ولیعصر تا چهارراه استانبول را شامل می‌شد و به مدت ۴۰ سال به «خیابان نادری» شهرت داشت؛ پس از انقلاب نیز به نام جمهوری معروف شد؛ همچنین برخی از خیابان‌های اصلی و فرعی که از این خیابان عبور می‌کنند، مثل کارگر جنوبی (خیابان سی متری پیشین)، تغییر نام پیدا کرده‌اند و در برخی دیگر مانند لاله‌زار، ملت و اکباتان، نام‌های قدیمی حفظ شده است.

خیابان جمهوری همواره بازارهای متنوعی داشته است که از مهمترین آن‌ها می‌توان به بازار لوازم صوتی و تصویری اشاره کرد؛ از بازارهای مهم نزدیک آن نیز می‌توان بازار کفش سپهسالار، پاساژ چارسو، بازار لاله زار (محل عرضه انواع محصولات روشنایی)، بازار چهار راه استانبول (محل عرضه انواع قهوه)، بازار سازفروشی، بازار پوشاک و بازار موبایل را نام برد؛ همچنین در این محدوده جاذبه‌های تاریخی فراوانی مثل موزه ایران باستان، موزه آبگینه، عمارت مسعودیه، سردر باغ ملی، باغ موزه نگارستان، کافه نادری، موزه مقدم، موزه جواهرات و تئاتر شهر به چشم می‌خورند.

خیابان جمهوری در محدوده طرح ترافیک اصلی تهران قرار دارد و برای تردد راحت در آن بهتر است از خطوط متعدد مترو و بی‌آرتی این خیابان استفاده کنید. از ایستگاه‌های مترو نزدیک آن نیز می‌توان به ایستگاه‌های شهید نواب صفوی، انقلاب، تئاتر شهر، فردوسی، سعدی (تقاطع خیابان سعدی و جمهوری) و بهارستان اشاره کرد. ترمینال جنوب و ایستگاه راه آهن هم حدود ۳۰ دقیقه رانندگی با هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌های این محدوده فاصله دارند.

قیمت و امکانات

امکانات هتل های خیابان جمهوری تهران

امکانات هتل های خیابان جمهوری تهران براساس تعداد ستاره‌ آن‌ها تعیین می‌شود؛ در ادامه مطلب، امکانات‌ هر دسته از این هتل‌‌ها، به صورت تفکیک‌شده بررسی می‌شود.

هتل‌های پنج ستاره: بیشتر این هتل‌ها از امکانات رفاهی متنوعی مثل زمین بازی کودکان، مرکز خرید، باشگاه ورزشی، گیم‌نت، خودپرداز، استخر و مجموعه آبی، اینترنت رایگان، خشک‌شویی، کافی‌شاپ، صرافی، کافی‌نت، خدمات تهیه بلیط، رستوران و ترانسفر رفت‌و‌برگشت فرودگاهی برخوردارند. برخی از این هتل‌های پنج ستاره به خدمات اسپا و ماساژ، آتلیه، سالن بیلیارد، خدمات استقبال تشریفاتی و سرویس گشت نیم‌روزی نیز مجهزاند.

هتل‌های چهار ستاره: این هتل‌‌ها به امکانات رفاهی مانند پارکینگ، رستوران، اینترنت، روم‌سرویس، سونا، صندوق امانات، ترانسفر فرودگاهی، استخر، تاکسی سرویس، جکوزی، پذیرش ۲۴ ساعته، خدمات تهیه تور و بلیط، خدمات ویژه افراد دارای ناتوانی جسمی، کافی‌شاپ و سالن ورزش مجهزاند.

هتل‌های سه ستاره تا یک ستاره: از امکانات رفاهی این هتل‌ها می‌توان به دوربین‌ مداربسته، کافی‌شاپ، تاکسی سرویس، روم‌سرویس، اینترنت، خدمات خانه‌داری و صندوق امانات اشاره کرد؛ تعدادی از این هتل‌ها رستوران، پارکینگ، خدمات کرایه اتومبیل، خدمات تهیه بلیط، ترانسفر فرودگاهی و سالن ورزش نیز دارند.

هتل‌آپارتمان‌ها: هتل‌آپارتمان‌های این خیابان به امکاناتی مثل سرویس بهداشتی، تاکسی‌سرویس، حمام، اینترنت، لوازم بهداشتی، سیستم اعلام حریق، سیستم تهویه مطبوع، لوازم آشپزی و آشپزخانه مجهز هستند. تعدادی نیز از امکانات بیشتری مثل کافی‌شاپ، اتاق جلسات، کافی‌نت، خدمات تهیه تور و بلیط، پارکینگ، خدمات ویژه افراد دارای ناتوانی جسمی، رستوران، سالن ورزش، خدمات کرایه اتومبیل و ترانسفر رفت‌و‌برگشت برخوردارند.

قیمت هتل در خیابان جمهوری تهران

محدوده قیمت هتل های خیابان جمهوری تهران، شبی ۶۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است؛ هزینه هر شب اقامت در هتل‌‌آپارتمان‌های این محدوده نیز از ۹۰۰ هزار تومان شروع می‌شود و تا ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌رسد. هزینه اقامت در هتل‌آپارتمان‌ها‌ و هتل های خیابان جمهوری تهران براساس فاکتورهایی مثل موقعیت مکانی، تعداد ستاره‌ و زمان رزرو هتل تغییر می‌کند. در ادامه مطلب، این فاکتورها را بررسی می‌کنیم.

موقعیت مکانی: در نزدیکی خیابان جمهوری، بازارها و مکان‌های تاریخی فراوانی وجود دارد؛ قیمت هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌های نزدیک جاذبه‌های گردشگری و مراکز خرید نیز بیشتر از دیگر اقامتگاه‌های این محدوده است.

زمان رزرو هتل: در تعطیلات بهار و تابستان مسافران زیادی به تهران سفر می‌کنند؛ به همین دلیل در این دو بازه، قیمت هتل‌ها و هتل ‌آپارتمان‌ های خیابان جمهوری تهران افزایش می‌یابد؛ اما در فصل‌های کم‌گردشگری مثل پاییز و زمستان، قیمت هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌های این محدوده کاهش می‌یابد؛ چراکه با سرد شدن هوا و آغاز فعالیت آموزشی مدارس و دانشگاه‌ها تعداد گردشگران تهران کم می‌شود.

تعداد ستاره‌ هتل: تعداد ستاره هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌های این محدوده بر خدمات و امکانات آن‌ها تاثیر می‌گذارد؛ به همین دلیل برای اقامت ارزان‌تر در خیابان جمهوری می‌توانید در هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌های یک ستاره تا سه ستاره اتاق رزرو کنید.

هتل های ۵ ستاره نزدیک خیابان جمهوری تهران

در خیابان جمهوری هیچ هتل پنج ستاره‌ای وجود ندارد و نزدیک‌ترین هتل‌های پنج ستاره به این خیابان، هتل لاله (در خیابان فاطمی) و هتل اسپیناس بلوار (در بلوار کشاورز) هستند؛ فاصله این هتل‌ها تا خیابان جمهوری، مراکز خرید و جاذبه‌های توریستی اطراف آن نیز حدود ۱۰ دقیقه رانندگی است. از مکان‌های توریستی نزدیک این هتل‌ها می‌توان به تئاتر شهر، پارک لاله، پارک دانشجو و موزه هنرهای معاصر اشاره کرد. قیمت یک شب اقامت در هتل های ۵ ستاره نزدیک خیابان جمهوری تهران بین ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان است.

در صفحه هتل های ۵ ستاره تهران، درباره این هتل‌ها اطلاعات جامع و کاملی در اختیارتان قرار می‌گیرد.

بهترین هتل های ۵ ستاره نزدیک خیابان جمهوری تهران

هتل های ۴ ستاره نزدیک خیابان جمهوری تهران

در خیابان جمهوری هیچ هتل چهار ستاره‌ای ساخته نشده است. نزدیک‌ترین هتل‌های‌‌ چهار ستاره به این خیابان، در خیابان‌‌های فردوسی، استاد نجات الهی، حافظ، طالقانی و اطراف میدان ولیعصر قرار گرفته‌اند. این هتل‌ها تا خیابان جمهوری حدود ۱۰ دقیقه رانندگی فاصله دارند. نزدیک‌ترین مراکز توریستی به این هتل‌ها هم تئاتر شهر، موزه ایران باستان، پارک دانشجو، کاخ گلستان، موزه آبگینه و سفالینه، کلیسا کانسولاتا، سردر باغ ملی و موزه جواهرات ملی هستند و کمتر از ۱۵ دقیقه رانندگی با این هتل‌ها فاصله دارند. برای یک شب اقامت در هتل های ۴ ستاره نزدیک خیابان جمهوری تهران، باید مبلغی حدود ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۵ میلیون تومان بپردازید.

در صفحه هتل های ۴ ستاره تهران، درباره این هتل‌ها اطلاعات جامع و کاملی در اختیارتان قرار می‌گیرد.

هتل های ۳ ستاره نزدیک خیابان جمهوری تهران

هتل‌های سه ستاره نزدیک خیابان جمهوری، در خیابان طالقانی، خیابان رحیم زاده، خیابان حافظ، خیابان انقلاب، خیابان شهریار و خیابان وصال شیرازی قرار گرفته‌اند؛ فاصله این هتل‌ها تا مراکز خرید و جاذبه‌های توریستی این محدوده نیز کمتر از ۱۵ دقیقه رانندگی است؛ از جمله این جاذبه‌ها می‌توان به تئاتر شهر، پارک لاله، کلیسا کانسولاتا، پارک دانشجو، کلیسای سرکیس مقدس و موزه هنرهای معاصر اشاره کرد. هزینه‌ یک شب اقامت در هتل های ۳ ستاره نزدیک خیابان جمهوری تهران، از ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان شروع می‌شود و تا ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان می‌رسد.

در صفحه هتل های ۳ ستاره تهران، درباره این هتل‌ها اطلاعات جامع و کاملی در اختیارتان قرار می‌گیرد.

نوع اقامتگاه

هتل آپارتمان های نزدیک خیابان جمهوری تهران

در خیابان جمهوری هتل آپارتمانی دیده نمی‌شود؛ اما در خیابان‌های نزدیک خیابان جمهوری، چندین هتل آپارتمان‌ یک ستاره تا سه ستاره ساخته شده است. این هتل آپارتمان‌ها در خیابان تقوی، خيابان موسوی، خیابان رازی، خیابان نظری غربی و خیابان انقلاب قرار گرفته‌اند؛ همچنین تا مکان‌های گردشگری این محدوده و خیابان جمهوری، کمتر از ۱۵ دقیقه رانندگی فاصله دارند. از جاذبه‌های توریستی اطراف این هتل‌آپارتمان‌ها، می‌توان موزه آبگینه و سفالینه، موزه ایران باستان، موزه جواهرات ملی، تئاتر شهر، موزه پست و تلگراف، کاخ گلستان و پارک و نگارخانه لاله را نام برد. هزینه هر شب اقامت در هتل‌‌آپارتمان‌ های نزدیک خیابان جمهوری تهران بین ۹۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.

سوالات کاربران درباره هتل های نزدیک خیابان جمهوری تهران

بهترین هتل های نزدیک خیابان جمهوری تهران برای اقامت کدام هتل‌ها هستند؟

هتل بزرگ فردوسی، هتل لاله و هتل اسپیناس بلوار جزو بهترین هتل های نزدیک خیابان جمهوری هستند.

نزدیکترین هتل به خیابان جمهوری کدام هتل است؟

هتل مرکزی ایران، نزدیکترین هتل به خیابان جمهوری است.

لوکس ترین هتل در خیابان جمهوری تهران کدام است؟

هتل اسپیناس بلوار، لوکس ترین هتل نزدیک خیابان جمهوری است.

ارزانترین هتل خیابان جمهوری تهران کدام است؟

هتل مهر، ارزانترین هتل نزدیک خیابان جمهوری است.

هزینه یک شب اقامت در هتل های محدوده خیابان جمهوری تهران تقریبا چقدر است؟

هزینه‌ یک شب اقامت در هتل های خیابان جمهوری تهران از ۶۰۰ هزار تومان شروع می‌شود و تا ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان می‌رسد.

کدام هتل های خیابان جمهوری تهران برای زوج‌ها مناسب است؟

هتل اسپیناس بلوار، هتل ریتز و هتل بزرگ فردوسی برای زوج‌ها مناسب هستند.

کدام هتل های خیابان جمهوری تهران برای خانواده‌ها مناسب است؟

هتل بزرگ فردوسی، هتل لاله و هتل انقلاب برای خانواده‌ها مناسب هستند.

کدام هتل های محدوده خیابان جمهوری برای سفر کاری مناسب است؟

هتل بزرگ فردوسی، هتل انقلاب و هتل اسپیناس بلوار برای سفر کاری مناسب هستند.

کدام هتل های نزدیک خیابان جمهوری تهران صبحانه ویژه‌ای ارائه می‌دهند؟

هتل اسپیناس بلوار صبحانه متنوعی ارائه می‌دهد.

کدام هتل های خیابان جمهوری تهران مجهز به استخر هستند؟

هتل بزرگ فردوسی، هتل اسپیناس بلوار و هتل انقلاب به استخر مجهز هستند.

کدام هتل های نزدیک خیابان جمهوری تهران باشگاه ورزشی دارند؟

هتل بزرگ فردوسی، هتل آتانا و هتل اسپیناس بلوار باشگاه ورزشی دارند.

کدام هتل های خیابان جمهوری تهران خدمات اسپا ارائه می‌دهند؟

هتل اسپیناس بلوار خدمات اسپا ارائه می‌دهد.