بهترین هتل های نزدیک بازار بزرگ تهران

راهنمای رزرو

راهنمای رزرو هتل های بازار بزرگ تهران

بازار بزرگ تهران، قدیمی‌ترین و وسیع‌ترین بازار این شهر است و از مراکز اقتصادی تهران به شمار می‌رود. بیشتر مسافران هم برای سفرهای کاری در هتل‌های نزدیک آن اقامت می‌کنند؛ در ادامه، درباره هتل‌ های نزدیک بازار بزرگ تهران اطلاعات کاملی به دست می‌آورید.

بازار بزرگ در دوره صفویان ساخته شده و یکی از جاذبه‌های گردشگری این شهر است. این بازار در منطقه ۱۲ قرار گرفته است و از شمال و جنوب به خیابان پانزده خرداد و خیابان‌ مولوی محدود می‌شود. بازار بزرگ، در طرح اصلی ترافیک تهران قرار دارد و محیط آن بسیار شلوغ است؛ بسیاری از بازاریان نیز در هتل‌های نزدیک آن اقامت می‌کنند. هتل های نزدیک بازار بزرگ تهران یک ستاره تا چهار ستاره و هتل‌ آپارتمان‌های نزدیک آن یک ستاره تا سه ستاره‌‌اند؛ همچنین در خیابان‌های لاله زار، امیرکبیر، جمهوری، شوش، فردوسی، اطراف میدان بهارستان و میدان امام خمینی قرار گرفته‌اند. در ادامه، با بازار بزرگ و هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌های نزدیک آن بیشتر آشنا خواهید شد. در این مطلب هتل‌ها را بر اساس تعداد ستاره بررسی می‌کنیم.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره همه هتل های تهران پیشنهاد می‌کنیم مطلب رزرو هتل تهران را مطالعه کنید.

معرفی بازار بزرگ تهران

بازار بزرگ تهران یکی از شاهکارهای معماری ایرانی است که در زمینه عمده‌فروشی فعالیت می‌کند. وسعت این بازار بیشتر از یک کیلومتر است و از شمال به خیابان پانزده خرداد، از شرق به خیابان مصطفی خمینی، از غرب به خیابان خیام و از جنوب به خیابان‌ مولوی محدود می‌شود. در گذشته این بازار علاوه‌بر اهمیت اقتصادی و تاریخی، از نظر سیاسی و اجتماعی مهم بوده است؛ برای مثال در دوران مشروطیت اولین مکانی بود که اهالی آن علیه دولت قیام کردند.

بازار بزرگ تهران در دوران شاه طهماسب صفوی ساخته و در دوران ناصرالدین شاه قاجار تکمیل شد. در دوران صفویان، تهران با چهار محله شناخته می‌شد که یکی از این محله‌ها، «بازار» نام داشت؛ این محله نیز دارای چندین دکه و مغازه بود. در دوران قاجار، آقا محمد خان بازار این محله را توسعه بخشید و دستور داد تا حجره‌‌ها، راسته‌ها، دالان‌‌ها و کاروانسراهای آن را بازسازی کنند؛ پس از احداث مسجد جامع، این بازار رونق بیشتری گرفت و چندین سرا و تیمچه‌ به آن اضافه شد. در زمان ناصرالدین شاه هم ورودی اصلی بازار بزرگ احداث و قسمت‌‌های داخلی آن تکمیل شد. آجرکاری‌های نفیس، طاق‌های ضربی، گنبدها و راهروهای پیچ‌درپیچ از ویژگی‌های بارز معماری این بازار هستند؛ البته در حال حاضر شماری از راسته‌های قدیمی آن تخریب یا کوچک شد‌ه است و به وسعت قبل نیست: بازار مسگرها، بازار توتون‌فروش‌ها و حلبی‌سازها از جمله آن‌ها هستند. از راسته‌های فعال هم می‌توان به بازار جعفری (فروش پوشاک و لوازم آرایشی)، بازار چهارسوق (فروش خشکبار و آجیل)، بازار زرگرها (فروش طلا و جواهرات)، بازار بین الحرمین (فروش لوازم التحریر) و بازار حاجب الدوله (فروش لوازم خانگی) اشاره کرد. در نزدیکی این بازار جاذبه‌های گردشگری زیادی هم وجود دارد که از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به سردر باغ ملی، موزه ایران باستان، موزه سکه، موزه آبگینه، موزه عبرت، موزه مقدم، عمارت مسعودیه، موزه جواهرات و پارک شهر اشاره کرد.

بازار بزرگ در محدوده طرح ترافیک اصلی تهران قرار دارد و برای رفت‌و‌آمد آسان به نواحی اطراف آن بهتر است از خطوط مترو و اتوبوس استفاده کنید. از ایستگاه‌های مترو نزدیک این بازار می‌توان به ایستگاه مترو ۱۵ خرداد، سعدی و امام خمینی اشاره کرد؛ ترمینال جنوب و ایستگاه راه آهن هم حدود ۳۰ دقیقه رانندگی با هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌های این محدوده فاصله دارند.

قیمت و امکانات

امکانات هتل های نزدیک بازار بزرگ تهران

امکانات هتل های نزدیک بازار بزرگ تهران براساس تعداد ستاره‌ آن‌ها تغییر می‌کند؛ در ادامه مطلب، امکانات‌ هر دسته از این هتل‌‌ها را به صورت تفکیک‌شده بررسی می‌کنیم.

هتل‌های چهار ستاره: نزدیک بازار بزرگ فقط یک هتل چهار ستاره وجود دارد. این هتل‌ به امکانات رفاهی مانند روم‌سرویس، پارکینگ، رستوران، تاکسی سرویس، اینترنت، استخر، خدمات تهیه تور و بلیط، صندوق امانات، ترانسفر فرودگاهی، پذیرش ۲۴ ساعته، کافی‌شاپ، خدمات ویژه معلولین، سونا، جکوزی و سالن ورزش مجهز است.

هتل‌های یک ستاره تا سه ستاره: از امکانات رفاهی مشترک این هتل‌ها می‌توان به روم‌سرویس، پذیرش ۲۴ ساعته، خدمات خانه‌داری و صندوق امانات اشاره کرد؛ تعدادی از این هتل‌ها رستوران، خدمات کرایه اتومبیل، کافی‌شاپ، اینترنت، سالن بدن‌سازی و پارکینگ نیز دارند.

هتل‌آپارتمان‌ها: هتل‌آپارتمان‌های نزدیک این بازار به امکانات رفاهی مثل سیستم تهویه مطبوع، پذیرش ۲۴ ساعته، حمام، اینترنت، سرویس بهداشتی، لوازم بهداشتی، تاکسی‌سرویس، سیستم اعلام حریق، لوازم آشپزی و آشپزخانه مجهز هستند. تعدادی، از امکانات بیشتری مثل خدمات تهیه تور و بلیط، پارکینگ، کافی‌شاپ، اتاق جلسات، کافی‌نت، خدمات ویژه معلولین، رستوران، سالن بدن‌سازی، خدمات کرایه اتومبیل و ترانسفر رفت‌و‌برگشت هم برخوردارند.

قیمت هتل های نزدیک بازار بزرگ تهران

محدوده قیمت هتل های نزدیک بازار بزرگ تهران بین ۴۰۰ هزار تومان تا ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است؛ هزینه هر شب اقامت در هتل‌‌آپارتمان‌های این محدوده هم از ۸۰۰ هزار تومان آغاز می‌شود و تا ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌رسد. هزینه اقامت در هتل‌آپارتمان‌ها‌ و هتل های اطراف بازار بزرگ تهران بر اساس فاکتورهایی مانند موقعیت مکانی، زمان رزرو و تعداد ستاره‌ هتل تعیین می‌شود. در ادامه مطلب، این فاکتورها را بررسی می‌کنیم.

موقعیت مکانی: نزدیک بازار بزرگ تهران، جاذبه‌های گردشگری فراوانی وجود دارد؛ قیمت هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌های نزدیک این بازار و جاذبه‌های گردشگری اطراف آن نیز بالاتر از سایر اقامتگاه‌های منطقه است.

زمان رزرو هتل: در فصول پرگردشگری مثل بهار و تابستان، مسافر زیادی روانه تهران می‌شود؛ به همین دلیل در این دو بازه زمانی، قیمت هتل‌ها و هتل ‌آپارتمان‌ های نزدیک بازار بزرگ تهران بیشتر می‌شود؛ همچنین در فصول کم‌گردشگری مانند پاییز و زمستان، شمار توریست‌ها و قیمت اقامتگاه‌های این محدوده کاهش پیدا می‌کند.

تعداد ستاره‌ هتل: تعداد ستاره هتل بر امکانات هتل‌آپارتمان‌ها و هتل ‌های اطراف بازار بزرگ تاثیرگذار است و هر چه تعداد ستاره هتل افزایش یابد، هزینه اقامت در آن بیشتر می‌شود. برای اقامت مقرون‌به‌صرفه در این محدوده می‌توانید در هتل‌ها و هتل‌آپارتمان‌های یک ستاره تا سه ستاره اتاق رزرو کنید.

ستاره هتل‌ها

هتل های ۴ ستاره نزدیک بازار بزرگ تهران

هتل فردوسی تنها هتل ۴ ستاره نزدیک بازار بزرگ تهران است. این هتل در خیابان فردوسی قرار گرفته است و تا بازار بزرگ حدود پنج دقیقه رانندگی فاصله دارد. از نزدیک‌ترین مراکز توریستی به این هتل‌، می‌توان از کاخ گلستان، موزه عبرت، موزه علم و فناوری، موزه آبگینه و سفالینه، موزه ایران باستان، سردر باغ ملی و موزه جواهرات ملی نام برد. فاصله این جاذبه‌ها تا این هتل کمتر از ۱۵ دقیقه پیاده‌روی است.

در صفحه هتل های ۴ ستاره تهران، درباره این هتل‌ها اطلاعات جامع و کاملی در اختیارتان قرار می‌گیرد.

بهترین هتل های ۴ ستاره نزدیک بازار بزرگ تهران

هتل های ۳ ستاره نزدیک بازار بزرگ تهران

هتل های ۳ ستاره نزدیک بازار بزرگ تهران در خیابان سعدی، خیابان شوش و اطراف میدان امام خمینی قرار گرفته‌اند؛ فاصله این هتل‌ها تا جاذبه‌های توریستی این محدوده نیز کمتر از ۱۵ دقیقه رانندگی است؛ از جمله این جاذبه‌ها می‌توان به کاخ گلستان، سردر باغ ملی، موزه آبگینه، موزه جواهرات ملی، موزه استاد صبا، موزه عبرت، پارک شهر، موزه پست و مجموعه قزاق‌ خانه اشاره کرد.

در صفحه هتل های ۳ ستاره تهران، درباره این هتل‌ها اطلاعات جامع و کاملی در اختیارتان قرار می‌گیرد.

نوع اقامتگاه

هتل آپارتمان های نزدیک بازار بزرگ تهران

هتل آپارتمان های نزدیک بازار بزرگ تهران یک ستاره تا سه ستاره‌اند و در خیابان فردوسی، خیابان رازی، خیابان موسوی، خیابان تقوی و نزدیک میدان امام خمینی قرار گرفته‌اند. این اقامتگاه‌ها تا جاذبه‌های گردشگری اطراف بازار نیز کمتر از ۱۵ دقیقه رانندگی فاصله دارند. از جاذبه‌های اطراف این هتل‌آپارتمان‌ها می‌توان موزه ایران باستان، موزه پست و تلگراف، مجموعه قزاق‌ خانه، موزه آبگینه و سفالینه، کاخ گلستان، موزه جواهرات ملی و موزه ملی ملک را نام برد.

سوالات کاربران درباره هتل های نزدیک بازار بزرگ تهران

بهترین هتل های نزدیک بازار بزرگ تهران برای اقامت کدام هتل‌ها هستند؟

هتل بزرگ فردوسی جزو بهترین هتل های نزدیک بازار بزرگ تهران است.

لوکس ترین هتل نزدیک بازار بزرگ تهران کدام است؟

هتل بزرگ فردوسی، لوکس ترین هتل نزدیک بازار بزرگ تهران است.

ارزانترین هتل نزدیک بازار بزرگ تهران کدام است؟

هتل مهر، ارزانترین هتل نزدیک بازار بزرگ تهران است.

هزینه یک شب اقامت در هتل های نزدیک بازار بزرگ تهران تقریبا چقدر است؟

هزینه‌ یک شب اقامت در هتل های نزدیک بازار بزرگ تهران بین ۴۰۰ هزار تومان تا ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

کدام هتل های اطراف بازار بزرگ تهران برای زوج‌ها مناسب است؟

هتل بزرگ فردوسی و هتل هرندی برای زوج‌ها مناسب هستند.

کدام هتل های نزدیک بازار بزرگ تهران برای خانواده‌ها مناسب است؟

هتل بزرگ فردوسی و هتل باباطاهر برای خانواده‌ها مناسب هستند.

کدام هتل های محدوده بازار بزرگ برای سفر کاری مناسب است؟

هتل بزرگ فردوسی برای سفر کاری مناسب است.

کدام هتل های نزدیک بازار بزرگ تهران صبحانه ویژه‌ای ارائه می‌دهند؟

هتل بزرگ فردوسی صبحانه متنوعی ارائه می‌دهد.

کدام هتل های نزدیک بازار بزرگ مجهز به استخر هستند؟

هتل بزرگ فردوسی به استخر مجهز است.

کدام هتل های نزدیک بازار بزرگ تهران باشگاه ورزشی دارند؟

هتل بزرگ فردوسی باشگاه ورزشی دارد.