بهترین هتل های ساحلی دبی

راهنمای رزرو

راهنمای رزرو هتل های ساحلی دبی

دبی سواحل متعددی دارد و این سواحل از محبوب‌ترین جاذبه‌های تفریحی این شهر هستند. برخی از هتل‌های ساحلی در حاشیه خلیج فارس قرار گرفته‌اند و برخی دیگر در جزایر مصنوعی این شهر مانند نخل جمیرا ساخته شده‌اند. با اقامت در هتل های ساحلی دبی می‌توانید در رستوران‌های ساحلی غذا بخورید، از فعالیت‌های آبی لذت ببرید و از مراکز خرید معروف، خرید کنید.

در مناطق ساحلی دبی هتل‌های سه‌ستاره تا پنج‌ستاره‌ باکیفیتی وجود دارد. بیشتر هتل‌های پنج ستاره در نزدیکی سواحل معروفی مانند ساحل جمیرا و در اطراف نخل جمیرا بنا شده‌اند ولی در مناطق دیگر هم چندین هتل لوکس قرار دارد. هتل‌های سه‌ستاره و چهارستاره فاصله بیشتری با ساحل دارند و ارزان‌تر هستند. در ادامه در مورد هتل‌های ساحلی این شهر بیشتر صحبت خواهیم کرد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره همه هتل های دبی پیشنهاد می‌کنیم مطلب رزرو هتل دبی را مطالعه کنید.

آشنایی با مناطق ساحلی دبی

سواحل کوچک و بزرگ دبی، پوشیده از شن‌های سفیدرنگ هستند و در مناطق مختلف این شهر قرار گرفته‌اند؛ علاوه بر این، امکانات تفریحی متنوعی دارند. بهترین هتل های ساحلی دبی هم در مناطق معروفی مانند دبی مارینا، نخل جمیرا، ساحل جمیرا و ساحل البرشا قرار گرفته‌اند؛ این هتل‌ها هم امکانات خوبی دارند، هم به مراکز گردشگری معروف نزدیک هستند. در ادامه، با مناطق ساحلی دبی آشنا می‌شوید.

دبی مارینا: دبی مارینا یکی از مناطق ساحلی مهم این شهر است و در این منطقه برخی از بهترین کافه‌ها و رستوران‌‌های دبی قرار گرفته‌اند؛ یکی از جاذبه‌های دبی مارینا، مسیر پیاده‌روی معروف دبی مارینا واک (Dubai Marina Walk) است که از روی بندرگاه دبی می‌گذرد و به مرکز خرید بزرگ مارینا مال منتهی می‌شود.

جمیرا: منطقه مسکونی جمیرا یکی دیگر از مناطق ساحلی محبوب است. این منطقه مملو از ساختمان‌های بلند، هتل‌های مجلل و بوتیک‌های شیک است؛ علاوه بر این، یک آب نمای بزرگ دارد که روی شن‌های ساحل باز می‌شود. پارک ساحلی زیرو گراویتی (Zero Gravity)، جزیره بلوواترز (Bluewaters) و شهربازی هیجان‌انگیز این جزیره نیز از دیگر بخش‌های دوست‌داشتنی آن هستند.

نخل جمیرا: نخل جمیرا معروف‌ترین منطقه گردشگری دبی است. در این منطقه می‌توانید هتل‌های پنج ستاره زیادی پیدا کنید. نخل جمیرا علاوه بر داشتن هتل های ساحلی بزرگ و باکیفیت، به دلیل وجود آکواریوم، پارک‌های آبی و رستوران‌های مشهورش در میان گردشگران محبوبیت دارد.

منطقه البرشا: منطقه البرشا نسبت به سایر مناطقی که معرفی شد، هتل‌های ساحلی ارزان‌تری دارد؛ زیرا فاصله بیشتری با ساحل دارد. با وجود این، یکی از بهترین مناطق ساحلی دبی است و در آن، کافه‌ها همواره شلوغ است؛ شب‌ها نیز در کافه‌ها، موسیقی زنده اجرا می‌شود؛ همچنین موزه تاریخ سینمای دبی در همین منطقه قرار دارد. با اقامت در هتل‌های البرشا، به خطوط مترو هم دسترسی خوبی پیدا می‌کنید.

ساحل جمیرا: ساحل جمیرا هم یکی از مناطقی است که برای رزرو هتل ساحلی پیشنهاد می‌شود. در نزدیکی این ساحل، سواحل کوچک و بزرگ متعددی قرار گرفته است؛ همچنین پارک‌های آبی، پارک‌های ساحلی و مراکز خرید بزرگی مانند مرکز خرید مال (The Mall) در این منطقه قرار دارند.

جزایر جهان (The World Islands): جزایر جهان از جزایر مصنوعی دبی است که در فاصله چهار کیلومتری از سواحل این شهر ساخته شده. این مجمع الجزایر از چند جزیره کوچک تشکیل شده و شبیه نقشه جهان طراحی شده‌ است. در این جزیره یک مجموعه گردشگری ساخته شده است که رستوران‌های متعدد، باغ‌ها، استخر، کلبه‌های زیبا و امکانات لازم برای فعالیت‌های آبی دارد.

قیمت و امکانات

امکانات هتل های ساحلی دبی

امکانات هتل های ساحلی دبی با توجه به تعداد ستاره هر هتل تعیین می‌شود؛ ولی تقریبا همه هتل‌های نزدیک ساحل اتاق‌هایی رو به منظره دریا دارند و فقط برخی از آن‌ها رو به شهر یا باغ هستند. در ادامه، امکانات این هتل‌ها، به تفکیک تعداد ستاره بررسی می‌شود.

هتل‌های سه ستاره ساحلی دبی، استخر، باشگاه ورزشی و اتاق‌هایی مجهز دارند؛ همچنین صبحانه سرو می‌کنند. برخی از این هتل‌ها تورهایی برای فعالیت‌های آبی یا تورهای فرهنگی هم برگزار می‌کنند.

هتل‌های چهارستاره بزرگ‌تر از هتل‌های سه ستاره هستند و اتاق‌هایی دلباز و مجهز ارائه می‌دهند. این هتل‌ها باغ، استخرهای روباز و سرپوشیده و اسپا دارند؛ هر یک از این هتل‌ها چندین رستوران دارند که غذاهای باکیفیتی سرو می‌کنند؛ برخی از هتل‌های چهار ستاره پارک آبی هم دارند.

هتل‌های پنج ستاره نزدیک ساحل هم از نظر ظاهر و هم از نظر امکانات تنوع زیادی دارند؛ برخی از این هتل‌ها برج‌هایی بلند و لوکس هستند که فضایی مجلل و اتاق‌هایی بزرگ و رو به دریا دارند و برخی دیگر ویلاهایی کنار ساحل ارائه می‌دهند. این هتل‌ها امکاناتی لوکس مانند اسپا، مراکز تناسب اندام، سونا، فضای سبز و رستوران‌های مدرن دارند.

قیمت هتل های ساحلی دبی

قیمت هتل های ساحلی دبی به عوامل متعددی بستگی دارد. مهم‌ترین عامل موقعیت مکانی هتل است؛ گران‌ترین هتل‌های ساحلی این شهر در نزدیکی نخل جمیرا یا منطقه جمیرا بیچ قرار گرفته‌اند و ارزان‌ترین هتل‌ها در منطقه البرشا. تعداد ستاره هم تاثیر زیادی روی قیمت هتل‌ها دارد؛ قطعا برای اقامت در هتل‌های لوکس و مجلل، باید هزینه بیشتری در نظر بگیرید؛ چرا که این هتل‌ها هم امکانات بیشتری ارائه می‌دهند، هم دکوراسیون بسیار جذاب‌تری دارند. میزان دسترسی هتل‌ها به ساحل هم از دیگر فاکتورهای مهم در تعیین قیمت این هتل‌ها است. قیمت یک شب اقامت در هتل‌های ساحلی دبی بین ۱۱ تا ۴۴۰ دلار است.

ستاره هتل‌ها

هتل های ۵ ستاره ساحلی دبی

در تمام مناطق ساحلی دبی هتل‌های پنج ستاره قرار دارند؛ ولی بیشتر این هتل‌ها در مناطق نخل جمیرا و دبی مارینا هستند. هتل های ۵ ستاره ساحلی دبی به مراکز گردشگری مانند پارک‌های آبی نخل جمیرا، آکواریوم نخل جمیرا و بندرگاه دبی دسترسی بسیار خوبی دارند. در نزدیکی این هتل‌ها مراکز خرید بزرگی مانند مرکز خرید مارینا مال و مرکز خرید نخیل مال و بوتیک‌های کوچک و بزرگ متعددی قرار گرفته‌ است؛ هتل‌های پنج‌ستاره منطقه دبی مارینا، علاوه بر سواحل، به مناطق مهمی مانند خیابان شیخ زاید نزدیک‌اند. قیمت هتل‌های پنج ستاره ساحلی این شهر بین ۵۰ تا ۲۹۴ دلار است.

هتل های ۴ ستاره ساحلی دبی

هتل های ۴ ستاره ساحلی دبی در مناطق مختلف این شهر پراکنده‌اند. این هتل‌های مدرن دسترسی خوبی به مراکز خریدی مانند البرشا مال و مرکز خرید امارات دارند و در نزدیکی بهترین رستوران‌ها و کافه‌های ساحلی قرار گرفته‌اند؛ همچنین برای اقامتی خانوادگی و مقرون‌به‌صرفه گزینه‌های بسیار خوبی هستند. قیمت یک شب اقامت در این هتل‌ها بین ۳۰ تا ۳۰۰ دلار است.

هتل های ۳ ستاره ساحلی دبی

هتل های ۳ ستاره ساحلی دبی، اقامتگاه‌های زیبایی هستند و شماری از آن‌ها در مجاورت ساحل جمیرا بنا شده‌اند. این هتل‌ها نزدیک شهربازی‌ها، رستوران‌ها و کافه‌های پرجنب‌وجوش و مراکز خریدی مانند مرکز خرید مدینه جمیرا قرار گرفته‌اند. بیشتر هتل‌های سه ستاره اتاق‌هایی با منظره دریا دارند و صبحانه باکیفیت سرو می‌کنند. قیمت یک شب اقامت در این هتل‌ها بین ۱۸ تا ۱۴۰ دلار است.

سوالات کاربران درباره هتل های ساحلی دبی

بهترین هتل های ساحلی دبی برای اقامت کدام هتل‌ها هستند؟

بهترین هتل های ساحلی دبی، هتل گروسونور هاوس (Grosvenor House)، هتل سوفیتل دبی جمیرا بیچ (Sofitel Dubai Jumeirah Beach) و هتل ووکو (voco) هستند.

لوکس ترین هتل ساحلی دبی کدام است؟

هتل سوفیتل دبی جمیرا بیچ (Sofitel Dubai Jumeirah Beach) و هتل سنت رجیس د پالم (The St. Regis Dubai, The Palm) جزو لوکس ترین هتل های ساحلی دبی هستند.

ارزانترین هتل ساحلی دبی کدام است؟

ارزانترین هتل ساحلی دبی، هتل رویال مارینا (Royal Marina) است.

قیمت یک شب اقامت در هتل های ساحلی در دبی تقریبا چقدر است؟

قیمت یک شب اقامت در هتل های ساحلی دبی تقریبا ۲۷۰ دلار است.

کدام هتل های ساحلی دبی برای زوج‌ها مناسب است؟

هتل هیلتون دبی پالم جمیرا (Hilton Dubai Palm Jumeirah)، هتل ادرس بیچ ریزورت (Address Beach Resort) و هتل سزار پالاس دبی (Caesars Palace Dubai) از هتل‌هایی هستند که برای اقامت زوج‌ها مناسب‌اند.

کدام هتل های ساحلی دبی خانواده‌ها مناسب است؟

هتل رادیسون بیچ ریزورت پالم جمیرا (Radisson Beach Resort Palm Jumeirah)، هتل اکاس دبی ال فورجان (Ecos Dubai Hotel at Al Furjan) و هتل راو سیتی واک (Rove City Walk) برای اقامت خانواده‌ها مناسب‌اند.

کدام هتل های ساحلی دبی برای سفر کاری مناسب است؟

هتل ریکسوس پریمیوم (Rixos Premium Dubai JBR)، هتل گرند کازموپولیتن (Grand Cosmopolitan) و هتل سنت رجیس د پالم (The St. Regis Dubai, The Palm) جزو بهترین هتل های ساحلی دبی هستند که برای سفر کاری توصیه می‌شوند.

کدام هتل های ساحلی دبی صبحانه ویژه‌ای ارائه می‌دهند؟

هتل بیچ واک بوتیک جمیرا (Beach Walk Boutique Jumeirah)، هتل بولگاری ریزورت (Bulgari Resort) و هتل برج العرب جمیرا (Burj Al Arab Jumeirah) از هتل های ساحلی دبی هستند که صبحانه ویژه‌ای سرو می‌کنند.

کدام هتل های ساحلی دبی مجهز به استخر هستند؟

هتل فایو پالم جمیرا (Five Palm Jumeirah)، هتل جمیرا القصر (Jumeirah Al Qasr) و هتل فور سیزنز ریزورت (Four Seasons Resort) برخی از هتل های ساحلی دبی هستند که استخر دارند.

کدام هتل های ساحلی دبی باشگاه ورزشی دارند؟

هتل آتلانتیس رویال (Atlantis The Royal)، هتل جمیرا النسیم (Jumeirah Al Naseem) و هتل رافلز د پالم (Raffles The Palm) جزو هتل های ساحلی دبی هستند که باشگاه ورزشی دارند.

کدام هتل های ساحلی دبی خدمات اسپا ارائه می‌دهند؟

هتل ریتز کارلتون (The Ritz-Carlton)، هتل کراون پلازا دبی مارینا (Crowne Plaza Dubai Marina) و هتل والدورف آستوریا (Waldorf Astoria Dubai Palm Jumeirah) جزو هتل های ساحلی دبی هستند که خدمات اسپا ارائه می‌دهند.