بهترین هتل های خیابان طبرسی مشهد

راهنمای رزرو

راهنمای رزرو هتل های خیابان طبرسی مشهد

خیابان طبرسی یکی از پررفت‌و‌آمدترین خیابان‌های مشهد است و از سمت شمالی به حرم امام رضا (ع) منتهی می‌شود. این خیابان بازارها و هتل‌های فراوانی دارد و بیشتر مسافران برای خرید و اقامت به این محدوده مراجعه می‌کنند. برای آشنایی با هتل های خیابان طبرسی مشهد در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

خیابان طبرسی در منطقه ثامن قرار دارد و به‌دلیل وجود مقبره علامه طبرسی، به این نام، نام‌گذاری شده است. این خیابان از محله‌های «بالا خیابان» و «پایین خیابان» عبور می‌کند؛ همچنین بلوار وحدت، شوشتری، شارستان و بلوار شهید کامیاب به آن می‌رسند. خیابان طبرسی در دوره پهلوی اول ساخته شد و به مکان‌های توریستی مثل گنبد خشتی و بازار رضا دسترسی آسانی دارد؛ همچنین در برخی از کوچه‌های فرعی آن، تعدادی خانه و مغازه قدیمی به‌چشم می‌خورد. این خیابان جزو طرح ترافیک است؛ اما دسترسی آسان به حرم و تنوع هتل‌های آن، باعث شده هرساله زائران زیادی در این محدوده اقامت کنند؛ این خیابان به وسایل حمل‌و‌نقل عمومی هم دسترسی خوبی دارد.

هتل های خیابان طبرسی مشهد، یک ستاره تا پنج ستاره هستند؛ از میان این هتل‌ها، هتل‌های چهار ستاره و پنج ستاره‌ای که در حاشیه این خیابان قرار دارند، امکانات لوکس‌تر و بیشتری ارائه می‌کنند؛ به علاوه ویو بهتری به گنبد طلایی حرم دارند. در ادامه با این خیابان و هتل‌های آن بیشتر آشنا خواهید شد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره همه هتل های مشهد پیشنهاد می‌کنیم مطلب رزرو هتل مشهد را مطالعه کنید.

آشنایی با خیابان طبرسی مشهد

خیابان طبرسی در منطقه ثامن و محله نوغان قرار گرفته است. محله نوغان یکی از قدیمی‌ترین محله‌های مشهد است و با ساخت خیابان طبرسی به سایر محله‌های اطراف متصل شد. از آن‌جا که مقبره شیخ طبرسی در این خیابان قرار دارد، این خیابان، طبرسی نام گرفت. درحال حاضر خیابان طبرسی از حرم امام رضا (ع) شروع می‌شود و به سمت شمال تا کشف رود می‌رسد؛ غذاخوری آستان قدس رضوی نیز با ورودی حرم در خیابان طبرسی، فاصله بسیار کمی دارد و زائران معمولا برای گرفتن غذای حضرت از این خیابان عبور می‌کنند. در راسته خیابان طبرسی مغازه‌های مختلفی هم وجود دارد که بسیاری از مسافران برای خرید سوغات به آن‌ها مراجعه می‌کنند؛ همچنین از معروف‌ترین جاذبه‌های توریستی نزدیک این خیابان می‌توان به گنبد خشتی، آرامگاه نادرشاه افشار، مقبره شیخ بهایی، بازار فردوسی، آرامگاه شیخ طوسی، حمام شاه، خانه تاریخی موسوی، مجموعه موزه‌های آستان قدس رضوی و مسجد گوهرشاد اشاره کرد.

خیابان طبرسی به خطوط متعدد تاکسی و ایستگاه‌های اتوبوس مجهز است که با استفاده از آن‌ها می‌توانید به سایر نقاط شهر تردد کنید. ایستگاه مترو طبرسی نیز در بلوار طبرسی شمالی قرار دارد؛ همچنین ایستگاه راه آهن کمتر از هفت دقیقه رانندگی با این محدوده فاصله دارد و مسافران به‌آسانی می‌توانند به آن مراجعه کنند.

قیمت و امکانات

امکانات هتل های مشهد در خیابان طبرسی

هتل‌‌ های اطراف خیابان طبرسی مشهد، امکانات تفریحی و رفاهی متنوعی دارند. این امکانات براساس تعداد ستاره‌‌های هتل تغییر می‌کند؛ در ادامه، هتل‌ها را به تفکیک تعداد ستاره بررسی می‌کنیم.

هتل‌های پنج ستاره: با اقامت در هتل‌های پنج ستاره این بلوار می‌توانید از امکاناتی مانند ترانسفر فرودگاهی، سالن ورزش، استخر، صرافی، وای‌فای، رستوران و فضای بازی کودکان استفاده کنید.

هتل‌های چهار ستاره: هتل‌های چهار ستاره به امکاناتی مثل پارکینگ، رستوران، اینترنت و کافی شاپ مجهز هستند؛ تعدادی از آن‌ها نیز استخر، سالن بدن‌سازی و پارک بازی کودک دارند.

هتل‌های سه ستاره: این هتل‌ها از امکانات ضروری مثل اینترنت، رستوران و تاکسی سرویس برخورداند؛ تعدادی از آن‌ها پارکینگ نیز دارند.

قیمت هتل در خیابان طبرسی مشهد

از فاکتورهای تأثیرگذار روی هزینه اقامت در هتل‌ها و هتل آپارتمان‌های خیابان طبرسی می‌توان به تعداد ستاره‌ هتل، زمان رزرو و موقعیت مکانی اشاره کرد. قیمت هتل های خیابان طبرسی مشهد، شبی ۵۰۰ هزار تومان تا ۶ میلیون تومان و هزینه هر شب اقامت در هتل‌ آپارتمان‌های این محدوده بین ۴۰۰ هزار تومان تا ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است. در ادامه، هر کدام از این عوامل را بررسی می‌کنیم.

موقعیت مکانی: خیابان طبرسی به حرم منتهی می‌شود و به طول یک کیلومتر امتداد دارد. به همین دلیل هزینه‌ اقامت در این منطقه گران است؛ اما از میان هتل‌های اطراف این خیابان، هتل‌هایی که علاوه بر حرم، دسترسی آسانی به جاذبه‌های توریستی دارند، گران‌تراند؛ به‌علاوه، هزینه اقامت در هتل‌هایی که به حرم دید کامل دارند، بالاتر است.

زمان رزرو هتل: در مناسبت‌های مختلف مثل ولادت و شهادت امام رضا (ع) ظرفیت هتل‌ های خیابان طبرسی سریع تکمیل می‌شود و قیمت هتل‌ها نیز به‌شدت گران می‌شود؛ همچنین در فصل بهار و تابستان و هم‌زمان با تعطیلات مدارس و بعضی از مشاغل، تعداد مسافران و قیمت هتل‌‌ها افزایش می‌یابد. در حالی که در فصل پاییز و زمستان، با سرد شدن هوا، تعداد مسافران و هزینه اقامت در هتل‌ها کاهش می‌یابد.

تعداد ستاره‌ هتل: تعداد ستاره هتل به طور مستقیم در تنوع و کیفیت امکانات و خدمات هتل تاثیر می‌گذارد؛ پس اگر می‌خواهید هزینه‌های اقامت‌تان را کاهش دهید، باید سراغ هتل‌هایی با تعداد ستاره‌‌ کم بروید. هتل‌‌های یک ستاره تا سه ستاره نزدیک این خیابان، جزو هتل‌های ارزان هستند.

ستاره هتل‌ها

هتل های ۵ ستاره خیابان طبرسی مشهد

اغلب هتل‌ های ۵ ستاره خیابان طبرسی، جزو لوکس‌ترین هتل‌های مشهد هستند؛ همچنین کمتر از پنج دقیقه رانندگی با حرم و سایر آثار تاریخی منطقه فاصله دارند؛ از جاذبه‌های گردشگری نزدیک این هتل‌ها می‌توان به گنبد خشتی، موزه نادری، خانه تاریخی داروغه، خانه تاریخی موسوی، موزه مردم‌شناسی و بازار فردوسی اشاره کرد. برخی از هتل های ۵ ستاره خیابان طبرسی چشم‌انداز کاملی به حرم دارند؛ به همین دلیل هزینه اقامت در آن‌ها بالا است. برای هر شب اقامت در هتل‌های پنج ستاره این محدوده باید بین ۱ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان تا ۶ میلیون تومان بپردازید.

در صفحه هتل های ۵ ستاره مشهد، درباره این هتل‌ها اطلاعات جامع و کاملی در اختیارتان قرار می‌گیرد.

هتل های ۴ ستاره خیابان طبرسی مشهد

تعداد قابل‌توجهی از هتل های ۴ ستاره خیابان طبرسی مشهد دید خوبی به حرم دارند و با کمتر از ۱۰ دقیقه رانندگی از این هتل‌ها می‌توانید به حرم برسید؛ همچنین این هتل‌های چهارستاره، به مکان‌های توریستی و مجتمع‌های تجاری دسترسی خوبی دارند و با کمتر از هفت دقیقه رانندگی، می‌توانید به آن‌ها مراجعه کنید. هزینه‌ اقامت در هتل‌های چهار ستاره این محدوده با توجه به تعداد و کیفیت امکانات آن‌ها تغییر می‌کند؛ اما به صورت کلی از شبی ۱ میلیون تومان آغاز می‌شود و تا ۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌رسد.

در صفحه هتل های ۴ ستاره مشهد، درباره این هتل‌ها اطلاعات جامع و کاملی در اختیارتان قرار می‌گیرد.

هتل های ۳ ستاره خیابان طبرسی مشهد

هتل های ۳ ستاره خیابان طبرسی برای اقامت مقرون‌به‌صرفه گزینه‌ای عالی هستند. فاصله‌ این هتل‌ها تا مکان‌های گردشگری و حرم مطهر نیز کمتر از ۱۰ دقیقه رانندگی است. این هتل‌ها تنها امکانات ضروری مسافران را ارائه می‌دهند؛ به همین دلیل هزینه اقامت در آن‌ها کم است. هزینه‌ اقامت در هتل‌های سه ستاره این خیابان شبی ۷۰۰ هزار تومان تا ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان است.

در صفحه هتل های ۳ ستاره مشهد، درباره این هتل‌ها اطلاعات جامع و کاملی در اختیارتان قرار می‌گیرد.

نوع اقامتگاه

هتل آپارتمان های خیابان طبرسی مشهد

هتل آپارتمان‌ های خیابان طبرسی مشهد، یک ستاره تا سه ستاره هستند و واحدهای آن‌ها به حمام، اینترنت، سرویس بهداشتی و آشپزخانه مجهز است؛ اما بهترین هتل آپارتمان‌‌های این محدوده، سه ستاره‌اند و علاوه‌بر این امکانات، رستوران و پارکینگ دارند. در بهترین هتل آپارتمان‌های این منطقه، پرنسل برخورد بسیار خوبی دارند و سرویس‌دهی سریع است؛ همچنین کیفیت و تنوع صبحانه بالا است. این هتل‌ آپارتمان‌های پرطرفدار کمتر از دو کیلومتر با حرم و مکان‌های توریستی منطقه فاصله دارند و ظرفیت آن‌ها به سرعت تکمیل می‌شود؛ بنابراین برای رزرو آن‌ها باید از یک تا دو ماه قبل از سفر اقدام کنید. هزینه یک شب اقامت در بهترین هتل‌آپارتمان‌های اطراف این خیابان از ۳۰۰ هزار تومان شروع می‌شود و تا ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش می‌یابد.

سوالات کاربران درباره هتل های خیابان طبرسی مشهد

بهترین هتل های خیابان طبرسی مشهد برای اقامت کدام هتل‌ها هستند؟

هتل حیات شرق و هتل الماس ۲، از بهترین هتل های خیابان طبرسی مشهد هستند.

نزدیکترین هتل به حرم در خیابان طبرسی کدام هتل است؟

از میان هتل های خیابان طبرسی، هتل نماز، نزدیکترین هتل به حرم امام رضا است.

مجلل ترین هتل در خیابان طبرسی مشهد کدام است؟

هتل پارسیس لوکس ترین هتل خیابان طبرسی مشهد است.

ارزانترین هتل خیابان طبرسی مشهد کدام است؟

هتل انصار، ارزانترین هتل خیابان طبرسی مشهد است.

هزینه یک شب اقامت در هتل های خیابان طبرسی مشهد تقریبا چقدر است؟

هزینه‌ یک شب اقامت در هتل های خیابان طبرسی بین ۵۰۰ هزار تومان تا ۶ میلیون تومان است.

کدام هتل های اطراف خیابان طبرسی مشهد برای زوج‌ها مناسب است؟

هتل پارسیس و هتل الماس ۲ برای اقامت زوج‌ها مناسب هستند.

کدام هتل های اطراف خیابان طبرسی برای خانواده‌ها مناسب است؟

هتل مدینه الرضا مشهد و هتل بزرگ جهان برای اقامت خانواده‌ها مناسب هستند.

کدام هتل های نزدیک خیابان طبرسی برای سفر کاری مناسب است؟

هتل الغدیر، هتل پارسیس و هتل مشهد برای سفر کاری مناسب هستند.

کدام هتل های مشهد در خیابان طبرسی صبحانه ویژه‌ای ارائه می‌دهند؟

هتل درویشی و هتل بین المللی قصر، صبحانه ویژه‌ای ارائه می‌دهند.

کدام هتل های مشهد در خیابان طبرسی مجهز به استخر هستند؟

هتل شکوه شارستان و هتل پارسیس به استخر مجهز هستند.

کدام هتل های مشهد در خیابان طبرسی باشگاه ورزشی دارند؟

هتل اترک و هتل مدینه الرضا مشهد باشگاه ورزشی دارند.

کدام هتل های خیابان طبرسی مشهد خدمات اسپا ارائه می‌دهند؟

هتل مدینه الرضا مشهد و هتل قصرالضیافه قدس خدمات اسپا ارائه می‌دهند.