بهترین هتل های ارزان اربیل

راهنمای رزرو

راهنمای رزرو هتل های ارزان اربیل

اربیل پایتخت عراق و بزرگ‌ترین شهر کردستان عراق است و در آن، بناهای تاریخی بسیاری به جای مانده است؛ بسیاری از هتل های ارزان اربیل نیز در نزدیکی این اماکن دیدنی قرار گرفته‌اند. در این راهنما، هتل‌های ارزان محبوب‌ترین مناطق این شهر را بررسی می‌کنیم.

اربیل شهری تاریخی است و قدمت آن به ۲۳ سال قبل از میلاد مسیح بازمی‌گردد. این شهر از شمال با ایران مرز مشترک دارد؛ به همین دلیل مسافران ایرانی با اتومبیل شخصی هم می‌توانند به آن سفر کنند. اربیل در بهار و پاییز بهترین شرایط آب‌وهوایی را دارد و در این زمان میزبان بیشترین تعداد مسافران است؛ ولی بهترین زمان رزرو هتل ارزان در این شهر، تابستان است. در این فصل گردشگران کمتری به اربیل سفر می‌کنند و هزینه اقامت در هتل‌ها ارزان‌تر است.

بیشتر هتل های ارزان اربیل سه ستاره و چهار ستاره‌اند؛ البته شماری از هتل‌های پنج ستاره این شهر هم قیمتی مناسب دارند و می‌توان آن‌ها را جزو هتل‌های ارزان دسته‌بندی کرد. شمار زیادی از این هتل‌ها نیز در نزدیکی جاذبه‌هایی چون ارگ اربیل، غار شاندر، پارک سامی عبدالرحمن و شهر تاریخی شقلاوه قرار گرفته‌اند. برای این که بتوانید متناسب با معیارهای خود هتلی ارزان رزرو کنید، توصیه می‌کنیم ابتدا این مقاله را مطالعه کنید.

برای مطالعه بیشتر درباره همه هتل های اربیل دعوت می‌کنیم مطلب رزرو هتل اربیل را بخوانید.

رزرو آنلاین هتل ارزان اربیل

برای رزرو آنلاین هتل ارزان در اربیل می‌توانید در باکس جست‌وجوی این صفحه، تاریخ ورود و خروج از هتل را وارد کنید. با این کار به لیست هتل‌های این شهر دسترسی پیدا می‌کنید؛ در ادامه می‌توانید از فیلتر قیمت استفاده کنید یا نتایج را به هتل‌های بدون ستاره تا چهار ستاره محدود کنید. در این لیست کلی، قیمت و امتیاز هتل‌ها قابل مشاهده است؛ برای بررسی دقیق‌تر هر هتل نیز کافی است روی نام آن کلیک کنید تا بتوانید تصاویر بخش‌های مختلف، امکانات عمومی هتل، امکانات هر اتاق و آدرس دقیق هتل را ببینید. بعد از بررسی هتل‌ها و انتخاب اتاق باید اطلاعات خواسته‌شده را وارد و هزینه را بپردازید.

رزرو آنلاین هتل از طریق سایت بوکینگ چند مزیت دارد؛ در این سایت می‌توانید هزینه هتل را با کارت بانکی ایران و به صورت ریالی پرداخت کنید. بعد از پرداخت هزینه نیز در همان لحظه ووچر الکترونیکی هتل برایتان صادر می‌شود. پشتیبانی ۲۴ ساعته هم مزیت دیگر رزرو هتل از طریق این سایت است؛ شما در هر زمانی از شبانه روز می‌توانید با بخش پشتیبانی تماس بگیرید و راهنمایی‌های لازم را دریافت کنید.

بهترین زمان رزرو هتل ارزان در اربیل

آب‌و‌هوای اربیل قاره‌ای - مدیترانه‌ای است. این شهر تابستان‌هایی گرم‌ و‌ خشک و زمستان‌هایی خنک و بارانی دارد. تیر نیز گرم‌ترین ماه در این شهر است و در این زمان جمعیت مسافران به حداقل می‌رسد؛ بنابراین بهترین زمان رزرو هتل ارزان در اربیل، اوایل تابستان است. این شهر در زمستان هم به شدت سرد و بارانی است؛ با این حال، برگزاری جشن کریسمس باعث می‌شود که تا اوایل زمستان قیمت هتل‌ها روندی صعودی داشته باشد؛ ولی در ماه‌های بهمن و اسفند جمعیت مسافران و هزینه اقامت در هتل‌ها کاهش می‌یابد.

در اوایل بهار جمعیت گردشگران اربیل به بیش‌ترین میزان می‌رسد. بسیاری از ایرانیان نیز در همین بازه به اربیل سفر می‌کنند؛ زیرا در این شهر، مانند ایران، سنت نوروز جشن گرفته می‌شود؛ از این رو، در فروردین قیمت هتل‌ها به شدت افزایش می‌یابد. در اوایل پاییز نیز آب‌و‌هوای اربیل رو به خنکی می‌رود و هنوز هوا به سردی زمستان نشده است؛ از این رو در این زمان افراد زیادی به این شهر سفر می‌کنند و هزینه اقامت در هتل‌ها بیشتر می‌شود.

قیمت

قیمت هتل ارزان اربیل

قیمت هتل های ارزان اربیل، از ۳۵ دلار شروع می‌شود و تحت تاثیر چند عامل تعیین می‌شود؛ کلاس هتل، موقعیت مکانی و فصل و روز رزرو از جمله عوامل تاثیرگذار هستند. در ادامه هرکدام از این عوامل را بررسی می‌کنیم.

تعداد ستاره هتل: هر چه تعداد ستاره‌های هتل محل اقامت بیشتر باشد، امکانات بیشتری در اختیار مسافران قرار می‌گیرد؛ به همین دلیل، از میان هتل‌های ارزان‌ این شهر، برای اقامت در هتل‌های چهار ستاره باید هزینه بیشتری بپردازید.

موقعیت مکانی هتل: هتل‌هایی که به مرکز شهر یا جاذبه‌هایی مانند ارگ اربیل و پارک سامی عبدالرحمن نزدیک هستند، قیمت بیشتری دارند.

روز و فصل رزرو هتل: اربیل در اوایل بهار و فصل پاییز، آب‌و‌هوایی معتدل دارد؛ به همین دلیل در این فصل‌ها جمعیت مسافران این شهر افزایش می‌یابد و قیمت هتل‌ها بیشتر می‌شود؛ ولی در فصل‌های خلوت مانند تابستان، هزینه اقامت در هتل‌ها کاهش می‌یابد.

محله‌های مهم

هتل های ارزان اربیل در منطقه عنکاوا | Ankawa

منطقه عنکاوا در شمال غربی مرکز این شهر قرار دارد. در این منطقه مکان‌های تاریخی و جاذبه‌های گردشگری زیادی وجود دارد؛ از جمله این جاذبه‌ها می‌توان به منطقه تاریخی هیل (The Hill) اشاره کرد. ارگ اربیل نیز که به عنوان میراث باستانی به ثبت رسیده، در هیل قرار گرفته است. از دیگر جاذبه‌های گردشگری عنکاوا می‌توان به کلیسای جامع سنت جوزف (مقر مسیحیان کاتولیک در اربیل) اشاره کرد. هتل آپارتمان‌ها و هتل های ارزان منطقه عنکاوا سه ستاره و چهار ستاره‌اند. هزینه هر شب اقامت در این هتل‌ها از ۵۰ دلار شروع می‌شود.

هتل های ارزان اربیل نزدیک جاده عنکاوا | Ainkawa

جاده عنکاوا یکی از خیابان‌های اصلی اربیل است و به این دلیل که از منطقه عنکاوا می‌گذرد، به این نام نام‌گذاری شده است. عنکاوا یکی از خیابان‌های طولانی اربیل است. این خیابان از مرکز شهر شروع می‌شود و تا فرودگاه بین‌المللی اربیل امتداد می‌یابد؛ در سراسر آن نیز، رستوران، غذاخوری و کافه‌های متعددی دیده می‌شود. در نزدیکی این جاده، هتل‌های زیادی هم قرار گرفته است. با اقامت در هتل‌ های ارزان نزدیک جاده عنکاوا می‌توانید از جاذبه‌های گردشگری مانند پارک منار، پارک شاندر، ارگ اربیل و سواری قشله (Swary Qishla) بازدید کنید. این هتل‌ها سه ستاره و چهار ستاره‌اند و هزینه هر شب اقامت در آن‌ها از ۵۰ دلار شروع می‌شود.

هتل های ارزان اربیل در خیابان گولان | Gulan

«گولان» طولانی‌ترین خیابان در اربیل است. این خیابان به صورت نیم‌دایره از خیابان کرکوک شروع می‌شود و مرکز شهر را دور می‌زند تا به خیابان موصل برسد؛ در سراسر آن نیز رستوران‌ها، کافه‌ها، غذاخوری‌های محلی و جاذبه‌های زیادی دیده می‌شود. هتل های ارزان خیابان گولان تا مرکز شهر فاصله کمی دارند و با اقامت در هر کدام از این هتل‌ها، کمتر از پنج کیلومتر تا مرکز شهر فاصله خواهید داشت. یکی از اماکن تفریحی و توریستی این خیابان، پارک سامی عبدالرحمن است. این پارک وسیع در تقاطع جاده گولان و جاده موصل قرار گرفته و فضایی زیبا و سرسبز دارد؛ ارگ اربیل، پارک منار، پارک شاندر و منار مظفری نیز از دیگر اماکن گردشگری نزدیک جاده گولان هستند.

هتل‌های ارزان این خیابان سه ستاره و چهار ستاره‌اند؛ البته برخی از هتل‌های پنج ستاره اطراف گولان نیز قیمت پایینی دارند. هزینه هر شب اقامت در این هتل‌ها از ۴۰ دلار شروع می‌شود.

اطراف جاهای دیدنی

هتل های ارزان اربیل نزدیک پارک سامی عبدالرحمن | Sami Abdulrahman Park

پارک سامی عبدالرحمن وسعت زیادی دارد و یک مکان تفریحی برای همه سنین است. این پارک چند زمین بازی دارد که برای بزرگسالان هم قابل استفاده است؛ به علاوه، در میانه این پارک، یک دریاچه قرار گرفته است و در سراسر دریاچه، فواره‌های رقص آب دیده می‌شود. در این دریاچه امکان قایق‌سواری وجود دارد و مسافران می‌توانند قایق موتوری اجاره کنند.

پارک سامی عبدالرحمن در مرکز شهر قرار دارد؛ به همین دلیل با اقامت در هتل‌های نزدیک این پارک، به سایر جاذبه‌های توریستی شهر هم دسترسی خواهید داشت. هتل های ارزان نزدیک پارک سامی عبدالرحمن سه ستاره و چهار ستاره هستند. هزینه اقامت در این هتل‌ها از ۶۰ دلار شروع می‌شود.

اطراف مراکز خرید

هتل های ارزان اربیل نزدیک مرکز خرید رویال مال | Royal Mall

رویال مال یک مرکز خرید بزرگ و مدرن است که در قلب اربیل بنا شده است. این مرکز خرید، ترکیب کاملی از فروشگاه‌های لوکس و برند، انواع مراکز سرگرمی، غذاخوری و رستوران‌ها است. این مرکز خرید معماری بسیار زیبایی هم دارد؛ به حدی که برخی از مسافران تنها برای قدم زدن به رویال مال سر می‌زنند. این مرکز خرید ۶ طبقه دارد که در زیرزمین آن پارکینگی بسیار بزرگ با ظرفیت ۴۰۰ خودرو قرار گرفته است. در طبقات همکف تا دوم برندهای لوکس و فروشگاه‌های مدرن فعالیت می‌کنند؛ در طبقات دیگر نیز رستوران، سینما و سالن‌های همایش و جلسات وجود دارد.

رویال مال موقعیت مکانی خوبی دارد و به تمامی جاذبه‌های مشهور اربیل مانند ارگ اربیل، مناره مظفریه، مسجد جلیل خیاط و پارک سامی عبدالرحمن نزدیک است؛ بنابراین با اقامت در هتل‌ های ارزان نزدیک مرکز خرید رویال مال هم می‌توانید تفریح کنید، هم خرید دلچسبی را تجربه کنید. این هتل‌ها چهار ستاره و سه ستاره‌اند و به مرکز شهر دسترسی عالی دارند. هزینه هر شب اقامت در این هتل‌ها از ۴۵ دلار شروع می‌شود.

اطراف مراکز حمل‌ونقل

هتل های ارزان اربیل نزدیک فرودگاه بین المللی اربیل | Erbil International Airport

فرودگاه بین‌المللی اربیل که در گذشته به عنوان یک فرودگاه نظامی کاربرد داشت، یکی از طولانی‌ترین باندهای پرواز را در جهان دارد. این فرودگاه در منطقه عنکاوا قرار گرفته است و هتل‌های نزدیک آن، تا مرکز شهر و جاذبه‌های گردشگری فاصله کمی دارند؛ از معروف‌ترین جاذبه‌های نزدیک آن نیز می‌توان به منطقه هیل و کلیسای جامع سنت جوزف اشاره کرد.

هتل آپارتمان‌ها و هتل های ارزان نزدیک فرودگاه بین المللی اربیل در منطقه عنکاوا قرار گرفته‌اند. این هتل‌ها سه ستاره و چهار ستاره‌اند و هزینه هر شب اقامت در آن‌ها از ۶۰ دلار شروع می‌شود.

پیشنهاد مسافران

محبوب ‌ترین هتل های ارزان اربیل از نظر کاربران

محبوب ترین هتل های ارزان اربیل، هتل‌های سه ستاره و چهار ستاره این شهر هستند و اغلب در منطقه عنکاوا و بخش‌های نزدیک شهر بنا شده‌اند. این هتل‌های محبوب به خاطر دسترسی به اماکن مهم شهر، سطح بهداشت هتل و نحوه برخورد کارکنان امتیاز بالایی دریافت کرده‌اند و مورد توجه کاربران قرار گرفته‌اند. هزینه هر شب اقامت در این هتل‌ها از ۵۰ دلار شروع می‌شود.

سوالات کاربران درباره هتل های ارزان اربیل

بهترین هتل‌های ارزان اربیل برای اقامت کدام هتل‌ها هستند؟

هتل Erbil View Hotel، هتل Hyksos Hotel، هتل Grand Palace Hotel Erbil و هتل Haden Hotel از بهترین هتل‌های ارزان اربیل هستند.

کدام هتل های ارزان اربیل برای خانواده‌ها مناسب است؟

تمامی هتل های ارزان اربیل اتاق‌های خانوادگی دارند.

کدام هتل های ارزان اربیل برای زوج‌ها مناسب است؟

هتل Erbil View Hotel، هتل Haden Hotel، هتل Darin Plaza Hotel و هتل BL Hotel's Erbil از هتل های ارزانی هستند که به زو‌ج‌ها توصیه می‌شوند.

هزینه یک شب اقامت در هتل های ارزان اربیل تقریبا چقدر است؟

هزینه هر شب اقامت در هتل های ارزان اربیل از ۵۰ دلار شروع می‌شود.

کدام هتل های ارزان اربیل رستوران دارند؟

هتل Asenappar Hotel، هتل KarlovyVary Hotel Ankawa، هتل Quaint Hotel Erbil و هتل Madera Hotel جزو هتل های ارزان اربیل هستند که رستوران دارند.

کدام هتل های ارزان اربیل تهویه مطبوعی دارند؟

تمامی هتل های ارزان اربیل سیستم تهویه مطبوع دارند.

کدام هتل های ارزان اربیل استخر دارند؟

هتل Asenappar Hotel، هتل Paris Plaza Hotel، هتل Darin Plaza Hotel و هتل Haden Hotel از هتل های ارزان اربیل هستند که استخر دارند.

کدام هتل های ارزان اربیل پارکینگ رایگان دارند؟

در تمامی هتل های ارزان اربیل، پارکینگ به صورت رایگان در اختیار مسافران قرار می‌گیرد.

کدام هتل های ارزان اربیل فضای رمانتیکی دارند؟

هتل Erbil View Hotel، هتل Haden Hotel، هتل Darin Plaza Hotel و هتل BL Hotel's Erbil از هتل های ارزان اربیل‌اند که فضای رمانتیکی دارند.

کدام هتل های ارزان اربیل ویوی زیبایی دارند؟

هتل Banoj Hotel، هتل BL Hotel's Erbil و هتل Haden Hotel جزو هتل های ارزان اربیل هستند که ویو زیبایی دارند؛ این هتل‌ها در فاصله کمی از مرکز شهر و پارک سامی عبدالرحمن قرار گرفته‌اند و به منظره‌ای زیبا از شهر و فضای سرسبز دید دارند.

بهترین هتل های ارزان اربیل نزدیک پارک سامی عبدالرحمن کدامند؟

هتل Erbil View Hotel، هتل Haden Hotel و هتل BL Hotel's Erbil بهترین هتل های ارزان نزدیک پارک سامی عبدالرحمن هستند.

بهترین هتل های ارزان اربیل نزدیک فرودگاه بین المللی اربیل کدامند؟

هتل آپارتمان Hayali Suites Hotel، هتل Fiori Hotel، هتل Niagara Hotel Erbil و هتل KarlovyVary Hotel Ankawa بهترین هتل های ارزان نزدیک فرودگاه بین المللی اربیل هستند.

کدام هتل های ارزان اربیل صبحانه ویژه‌ای ارائه می‌دهند؟

هتل Erbil View Hotel، هتل Haden Hotel، هتل Niagara Hotel Erbil و هتل Banoj Hotel جزو هتل های ارزان اربیل‌اند که صبحانه ویژه سرو می‌کنند.