بهترین هتل های قبرس

راهنمای رزرو

راهنمای رزرو هتل قبرس

قبرس کشور پرطرفداری میان گردشگران است و ویلاهای ساحلی، ریزورت‌ها و هتل‌های چند ستاره زیادی دارد. برای اطلاع از هتل‌ها و ریزورت‌های این شهر، راهنمای رزرو هتل قبرس را مطالعه کنید.

هتل‌هایی که در این مطلب معرفی می‌شوند، مربوط به جمهوری قبرس هستند و شامل بخش شمالی قبرس نمی‌شوند. جمهوری قبرس بخش جنوبی، اروپایی و یونانی‌نشین جزیره است.

برای رزرو هتل در بخش شمالی می‌توانید راهنمای رزو هتل در قبرس شمالی را بخوانید.

قبرس یکی از بزرگ‌ترین جزیره‌های واقع در آب‌های مدیترانه است و سواحل زیبای آن، مهم‌ترین جاذبه گردشگری این جزیره کوچک به شمار می‌روند. قبرس علاوه‌بر زیبایی‌های طبیعی، زیبایی‌های مصنوعی بسیاری دارد؛ سایت‌های باستانی و جاذبه‌های تاریخی به‌جامانده از هزاران سال تمدن، برخی از زیبایی‌هایی هستند که در نقاط مختلف قبرس به چشم می‌خورند. در اطراف سواحل قبرس، ویلاهای لوکس، ریزورت‌ها، هتل‌ها و آپارتمان‌های بسیاری ایجاد شده است؛ از این رو، ممکن است فراوانی هتل‌ها، مسافران را سردرگم کند و فرایند رزرو هتل قبرس را به پروسه‌ای کلافه‌کننده تبدیل کند. در این مطلب، هتل‌های شهر‌ها و مناطق محبوب این جزیره را بررسی می‌کنیم و به شما کمک می‌کنیم در کمترین زمان، هتلی مناسب رزرو کنید.

رزرو آنلاین هتل در قبرس

برای رزرو آنلاین هتل در قبرس، باید تاریخ ورود، خروج و تعداد مسافران را در باکس بالای صفحه وارد کنید. در ادامه، می‌توانید با استفاده از فیلترهایی مانند قیمت، تعداد ستاره‌های هتل، امتیاز کاربران، نوع غذا یا نوع اتاق، دایره جست‌وجوی خود را تنگ‌تر کنید. پس از انتخاب هتل مناسب نیز، باید تعداد تخت‌ و اتاق‌های موردنیاز را مشخص کنید تا گزینه رزرو اتاق فعال شود. در آخر، پس از ورود اطلاعات مسافران و پرداخت هزینه، ووچر هتل برای شما صادر می‌شود و فرایند رزرو به اتمام می‌رسد.

با رزرو هتل از بوکینگ، می‌توانید هزینه هتل را با استفاده از کارت بانکی ایرانی خود پرداخت کنید و به حساب بانکی خارجی نیاز پیدا نمی‌کنید. ما تلاش می‌کنیم که برای شما تجربه خوبی از رزرو هتل ایجاد کنیم و در این سایت، هتل‌ها را با قیمتی رقابتی عرضه می‌کنیم؛ همچنین با ارائه خدمات پشتیبانی ۲۴ ساعته، در تمام ساعات شبانه‌روز به سوال‌ها و مشکلات شما پاسخ می‌دهیم.

بهترین زمان رزرو هتل در قبرس

قبرس شهرهای زیادی دارد که هر کدام شرایط خودشان را دارند و نمی‌توان یک قاعده کلی را به همه جای آن تعمیم داد؛ بنابراین باید بهترین زمان رزرو هتل در قبرس را شهر به شهر بررسی کرد. بدیهی است که شرایط «نیکوزیا»، که شهری دور از دریا است، با شهر ساحلی پافوس فرق می‌کند؛ اما، به‌طور کلی، برای شکار بهترین قیمت‌ها، بهتر است هتل خود را حدود ۵۴ روز قبل از سفر انتخاب و رزرو کنید.

از دیدگاه دیگری هم، بهتر است نیمه اول پاییز یا اواخر بهار برای برنامه‌ریزی و رزرو هتل در قبرس اقدام کنید. در این زمان تعداد مسافران کاهش می‌یابد و قیمت‌ها دچار سیر نزولی می‌شوند؛ در این ایام حتی با ۳۳ دلار هم می‌توانید اتاقی را برای یک شب کرایه کنید.

تابستان فصل اوج سفر به قبرس است. در این ایام، هوا خوب است، آب‌ها گرم‌اند، تورهای زیادی مشغول فعالیت هستند و به طور کلی همه چیز در بهترین حالت خود قرار دارد؛ تنها مشکل این است که در این فصل هزینه اقامت در هتل‌ها گران‌ می‌شود. بهترین کار آن است که حدود دو ماه پیش از سفر، هتل موردنظر خود را رزرو کنید. از نظر روزهای هفته هم، جمعه گران‌ترین روز برای رزرو هتل قبرس و سه‌شنبه، ارزان‌ترین روز هفته است.

قیمت

قیمت هتل های قبرس

قبرس اقامتگاه‌های متنوع و زیادی دارد. قیمت هتل در قبرس جنوبی نیز با توجه به عواملی چون شهر موردنظر، زمان رزرو هتل و نوع هتل تعیین می‌شود. ارزان‌ترین و گران‌ترین شهرهای این کشور نیز، به ترتیب شهر ترودوس و شهر پروتاراس هستند؛ اما به صورت کلی، قیمت هتل های این جزیره در آبان و آذر ۳۰ درصد ارزان‌تر، و در فروردین و خرداد ۲۰ درصد گران‌تر از دیگر ماه‌ها می‌شود. متوسط قیمت هتل های قبرس، حدود ۱۲۴ دلار به ازای هر شب است؛ البته با در نظر گرفتن آپارتمان‌ها، ریزورت‌ها و ویلاها این قیمت، به شبی ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار هم می‌رسد.

رزرو هتل ارزان در قبرس

برای رزرو هتل ارزان در قبرس به چند نکته توجه کنید؛ اول این که ارزان ترین هتل های قبرس در شهر «ترودوس» قرار دارند. به طور میانگین، هزینه هر شب اقامت در هتل‌های این شهر حدود ۸۱ دلار است و این قیمت حدود ۲۹ درصد ارزان‌تر از سایر شهرهای قبرس است. دوم این که به زمان سفر توجه کنید. توصیه می‌کنیم در اواخر مهر تا اوایل دی ماه به این شهر سفر کنید؛ چرا که در این بازه زمانی، هتل‌ها ۳۰ درصد ارزان‌تر از دیگر ماه‌ها هستند. سوم، به تعداد ستاره‌های هتل توجه کنید؛ معمولا هتل‌های کلاس پایین قبرس، ارزان‌تراند. هتل کریستیس پالاس هتل (Christys Palace Hotel)، آپارتمان‌های لاکیس کور (Lakis Cour) و هتل آفرودیت بیچ (Aphrodite Beach Hotel) از ارزان ترین هتل های این جزیره‌ هستند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر پیش از رزرو هتل ارزان در قبرس پیشنهاد می‌کنیم مطلب هتل های ارزان قبرس را مطالعه کنید.

ستاره هتل‌ها

رزرو هتل ۵ ستاره قبرس

بیش از نیمی از هتل‌ های ۵ ستاره قبرس در شهر‌های آیاناپا و پافوس بنا شده‌اند. بیشتر این هتل‌‌ها در نزدیکی سواحل قرار گرفته‌اند و به جاهای دیدنی و امکانات تفریحی دسترسی خوبی دارند. هتل های ۵ ستاره قبرس امکانات رفاهی و تفریحی کاملی ارائه می‌کنند و هزینه هر شب اقامت در آن‌ها از ۱۲۲ دلار شروع می‌شود و به ۹۳۲ دلار نیز می‌رسد.

رزرو هتل ۴ ستاره قبرس

در قبرس هتل‌‌های ۴ ستاره زیادی ایجاد شده است و تقریبا در تمامی شهرها، تعدادی از این هتل‌ها به چشم می‌خورد. هتل های ۴ ستاره قبرس کیفیت خوبی دارند ولی تجمل‌گرایی در این هتل‌ها زیاد نیست. هزینه هر شب اقامت در این هتل‌ها بین ۶۹ دلار تا ۳۴۴ دلار است؛ البته قیمت یکی از هتل‌های ۴ ستاره این جزیره، تفاوت فاحشی با دیگر هتل‌ها دارد و هزینه هر شب اقامت در آن، به ۴۹۱۰ دلار می‌رسد.

رزرو هتل ۳ ستاره قبرس

هتل های ۳ ستاره، فراوانی و پراکندگی خوبی در کل قبرس دارند. این هتل‌ها چندان بزرگ نیستند؛ امکانات خاصی مثل اسپا یا ساحل اختصاصی هم ندارند؛ اما، به‌خاطر کیفیت خدمات، تمیزی، دسترسی خوب به نقاط مختلف و قیمت مناسب، مورد استقبال گردشگران قرار گرفته‌اند. قیمت هتل های ۳ ستاره قبرس برای هر شب اقامت، از ۱۸ دلار شروع می‌شود و به ۳۰۰ یا ۴۰۰ دلار هم می‌رسد.

محله‌های مهم

رزرو هتل در شهر پافوس قبرس (Paphos)

رزرو هتل در شهر پافوس قبرس کار چندان آسانی نیست؛ چرا که در پافوس بیش از هزار هتل، هتل‌آپارتمان و ریزورت وجود دارد. بیشتر این هتل‌ها نیز، سه‌ستاره و چهار ستاره‌اند. اغلب هتل‌های این شهر، در بخش سیتی‌سنتر قرار گرفته‌اند و به ساحل دسترسی دارند. سیتی سنتر پافوس یکی از پربازدیدترین مقاصد این شهر است؛ چرا که علاوه بر بندر و اسپاهای متنوع، چند تا از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری این شهر در همین منطقه قرار گرفته‌اند؛ پارک آبی آفرودیت پافوس، موزه مردم‌شناسی و موزه بیزانس از آن جمله‌اند. میانگین قیمت هتل های این شهر، بین ۵۰ تا ۲۵۰ دلار به ازای هر شب اقامت است.

رزرو هتل در منطقه آیاناپا قبرس (Ayia Napa)

در منطقه ساحلی تفریحی آیاناپا، هتل‌آپارتمان‌ها، ریزورت‌های ساحلی و هتل‌های زیادی وجود دارد. محبوب‌ترین مناطق این شهر از نظر مسافران، سیتی سنتر آیاناپا، ساحل نیسی و ساحل ماکرونیسوس هستند؛ بیشترین تعداد هتل‌ها نیز در منطقه سیتی سنتر قرار گرفته‌اند. این منطقه یکی از نقاط پر گردشگر آیاناپا است و هتل‌های آن، از باکیفیت‌ترین هتل‌ها در قبرس هستند. این هتل‌ها به ساحل‌های متعدد، بندرگاه و بزرگترین پارک آبی اروپا نیز دسترسی دارند. هزینه هر شب اقامت در هتل‌ های منطقه آیاناپا قبرس، از ۲۱۰ دلار در هتل های سه ستاره شروع می‌شود و تا ۶۶۸ دلار در هتل های پنج ستاره می‌رسد.

رزرو هتل در شهر لارناکا قبرس (Larnaka)

لارناکا شهری در جنوب قبرس است و ساحل‌های زیبایی دارد. از آن جا که فرودگاه بین المللی قبرس در این شهر قرار گرفته، لارناکا اولین ایستگاه بسیاری از مسافران قبرس است. این شهر هتل‌های پنج ستاره و چهار ستاره محدودی دارد و بخش بزرگی از اقامتگاه‌های آن، آپارتمان‌ها، هتل آپارتمان‌ها و هتل‌های دو ستاره و سه ستاره هستند؛ البته آپارتمان‌ها و هتل‌آپارتمان‌های این شهر کیفیت بسیار خوبی دارند و از نظر امکانات، هم‌تراز هتل‌های چهار ستاره قبرس هستند.

برای رزرو هتل در شهر لارناکا قبرس توصیه می‌کنیم به سراغ محله سیتی سنتر و اسکالا بروید؛ چرا که بیشتر اماکن دیدنی شهر لارناکا، در این دو محله قرار گرفته‌اند. این دو منطقه به سواحل هم نزدیک‌اند و از مناطق محبوب میان توریست‌ها هستند. میانگین قیمت هتل های لارناکا قبرس، حدود ۹۵ دلار به ازای هر شب اقامت است.

رزرو هتل در منطقه پروتاراس قبرس (Protaras)

پروتاراس یکی از شهرهای مهم «فاماگوستا» است و تا سواحل معروف قبرس فاصله زیادی ندارد. در پروتاراس هتل‌های سه ستاره تا پنج ستاره زیادی وجود دارد؛ بیشتر این هتل‌ها نیز در کنار خط ساحلی بنا شده‌اند و به ساحل نیسی و ساحل ماکرونیسوس نزدیک‌اند. سیتی سنتر، پرنرا و فیگ تری بِی سه تا از محبوب‌ترین محله‌ها برای رزرو هتل در منطقه پروتاراس قبرس هستند. فیگ تری بی معروف‌ترین ساحل قبرس است و اغلب هتل‌هایی که در این منطقه بنا شده‌‌اند، لوکس هستند و از کیفیت زیادی برخوردارند. قیمت هتل های این منطقه از ۲۵۳ دلار برای هر شب اقامت در هتل های سه ستاره شروع می‌شود و تا ۵۴۰ دلار برای اقامت در هتل‌های پنج ستاره می‌رسد.

رزرو هتل در منطقه گروسکیپو قبرس (Geroskipou)

گروسکیپو یکی از محبوب‌ترین مناطق شهر پافوس است که به خاطر سواحلی که دارد، شهرت یافته. بیشتر مسافران نیز، گروسکیپو را برای سپری کردن تعطیلاتی آرام و استراحت در ساحل انتخاب می‌کنند. نیمی از هتل‌های گروسکیپو در کنار ساحل بنا شده‌اند؛ سایر هتل‌ها نیز، فاصله زیادی با ساحل ندارند و در هر نقطه از این شهر کوچک، نهایتا با یک ربع رانندگی به سواحل می‌رسید. با رزرو هتل در منطقه گروسکیپو قبرس می‌توانید به جاذبه‌های توریستی چون مقبره پادشاهان، پارک آفرودیت و موزه باستان‌شناسی نیز سر بزنید. هتل‌های این منطقه، سه ستاره تا پنج ستاره هستند و تنوع قیمت زیادی دارند. هزینه هر شب اقامت در این هتل‌ها، از حدود ۸۸ دلار شروع می‌شود و تا ۴۵۷ دلار می‌رسد.

اطراف مراکز خرید

رزرو هتل نزدیک مرکز خرید کینگز اونیو مال قبرس (Kings Avenue Mall)

کینگز اونیو مال مرکز خریدی پرزرق‌وبرق با معماری مدرن است. در این مرکز خرید،‌ برندهای سرشناس و بین‌المللی در زمینه مد و پوشاک، رستوران‌های زنجیره‌ای مختلف، سینمای مالتی پلکس و چند فضای بازی مخصوص کودکان فعالیت می‌کنند. این مرکز خرید در مرکز شهر پافوس قرار گرفته است و موقعیت مکانی ایده‌آلی دارد. با رزرو هتل نزدیک مرکز خرید کینگز اونیو مال قبرس، بسیاری از جاذبه‌‌های گردشگری مهم پافوس چون مقبره پادشاهان، بندر پافوس، پارک باستان‌شناسی پافوس، موزه بیزانس و موزه باستان‌شناسی پافوس و پارک آبی آفرودیت دسترسی خواهید داشت.

اطراف مرکز خرید کینگز اونیو مال، هتل‌ها و هتل آپارتمان‌های زیادی وجود دارد. این هتل‌ها سه ستاره تا پنج ستاره هستند و اغلب، مقرون به صرفه‌اند. هزینه هر شب اقامت در گران‌ترین هتل‌های نزدیک این مرکز خرید، حدود ۳۱۳ دلار است.

اطراف جاهای دیدنی

رزرو هتل نزدیک خانه دیونیسوس قبرس (House of Dionysus)

خانه دیونیسوس، ویرانه‌ای باستانی است که به دوران رومی‌ها تعلق دارد و در سایت باستان‌شناسی پافوس قرار گرفته است. این جاذبه تاریخی به پارک باستان‌شناسی پافوس، بندر پافوس و مرکز خرید کینگز اونیو مال نیز نزدیک است. هتل های نزدیک خانه دیونیسوس قبرس سه ستاره و چهار ستاره‌اند و میانگین قیمت هر شب اقامت در آن‌ها حدود ۳۰۰ دلار است.

رزرو هتل نزدیک موزه قبرس (Cyprus Museum)

موزه قبرس نیکوزیا، مهم‌ترین موزه قبرس است. این موزه آثار تمدن‌های گذشته را، از دوران پیش‌ از تاریخ تا کنون، در معرض دید همگان گذاشته است و در فاصله کمی از جاذبه‌هایی چون کلیسای جامع سنت پل، میدان سالومو، میدان الفتریا و دیوار ونتیان قرار گرفته‌. هتل آپارتمان‌ها و هتل‌‌ های نزدیک موزه قبرس، غالبا سه ستاره هستند؛ سایر هتل‌ها نیز چهار ستاره و پنج ستاره‌اند. هتل های نزدیک این موزه از اقامتگاه‌های خوب شهر نیکوزیا هستند و قیمتی مقرون به صرفه دارند. میانگین قیمت این هتل‌ها، شبی ۵۰ تا ۱۷۰ دلار است.

اطراف سواحل

رزرو هتل نزدیک ساحل نیسی قبرس (Nissi Beach)

ساحل نیسی یکی از ساحل‌های شهر آیاناپا است و تا سواحلی چون ساحل ماکرونیسوس، ساحل لاندا و ساحل خلیج گریشین و ساحل خلیج درخت انجیر فاصله کمی دارد. این منطقه، یکی از مناطق توریستی محبوب است و در فاصله ۱۰ دقیقه‌ای از آن، هتل‌های سه ستاره تا پنج ستاره خوبی قرار گرفته. حداقل قیمت هتل های نزدیک ساحل نیسی قبرس حدودا ۱۰۰ دلار برای هر شب است.

برای ماه عسل

رزرو هتل قبرس برای ماه عسل

مدتی است که قبرس به مقصدی پرطرفدار میان زوج‌های جوان تبدیل شده است. شهرهای قبرس در دلبری دست کمی از ونیز و پاریس ندارند و به خاطر لوکیشن‌های زیبا و فضای رومانتیکی که دارند، عروس و دامادهای زیادی را به سمت خود کشانده‌اند. همین امر باعث شده که در این جزیره هتل‌های زیادی ساخته شود؛ بسیاری از هتل‌ های قبرس نیز فقط برای بزرگسالان طراحی شده‌اند و برای دوران ماه عسل، اقامتگاهی مناسب هستند.

برای رزرو هتل قبرس برای ماه عسل، توصیه می‌کنیم که به سراغ مناطق آیاناپا و پافوس بروید. در این دو منطقه هتل‌های با کیفیت چهار ستاره و پنج ستاره بسیاری قرار گرفته است. هتل‌های این مناطق به سواحل و بسیاری از جاذبه‌های گردشگری دیگر دسترسی دارند و به امکاناتی چون بالکن‌های اختصاصی، اسپا،‌ پنجره‌های رو به مناظر اقیانوس، سالن عروسی و اتاق‌های مخصوص ماه عسل مجهز هستند؛ برخی از این هتل‌ها خدمات UALL (یوآل) نیز ارائه می‌کنند. علاوه بر دو منطقه ذکر شده، در شهر لیماسول، لارناکا و پروتاراس هم هتل‌های مناسبی برای ماه عسل خواهید یافت. قیمت هتل‌ های مناسب ماه عسل در قبرس از شبی ۴۰۰ دلار تا ۱۵۰۰ دلار متغیر است.

سوالات کاربران درباره رزرو هتل قبرس

هتل های لوکس قبرس کدامند؟

هتل کوکینوس بوتیک هتل (Kokkinos Boutique Hotel)، هتل ریزورت الایسیوم (Elysium)، هتل فور سیزنز (Four Seasons) و هتل لاکچری نیسی‌بلو بیچ ریزورت (NissiBlu Beach Resort) از هتل های لوکس قبرس هستند.

متوسط قیمت هتل در قبرس چقدر است؟

متوسط قیمت هتل در قبرس، حدود ۱۲۴ دلار برای هر شب اقامت است.

بهترین هتل قبرس کدام هتل است؟

هتل ریزورت الایسیوم (Elysium) در پافوس، بهترین هتل قبرس است.

برای رزرو هتل های قبرس چه نکاتی را در نظر بگیریم؟

برای رزرو هتل قبرس توجه کنید که بیشترین جاذبه‌های تاریخی و سواحل قبرس، در شهرهای معروفی چون آیاناپا و پروتاراس قرار دارند؛ اما هزینه اقامت در این شهرهای محبوب، از دیگر مناطق قبرس بیشتر است.