خارجی
 • 29 بهمن 1399

سفر به استرالیا:

استرالیا به دلیل شگفتی های طبیعی، فضاهای باز، سواحل، بیابان و بیشه زارهایش نزد بیشتر سفر دوستان و توریست ها محبوب می باشد. در واقع "استرالیا" بزرگترین جزیره و کوچک ترین قاره جهان است که دارای جمعیتی زیاد مانند نیویورک و شهرهای پر هیاهو و سرزنده از قبیل سیدنی، مِلبورن و بریزبِن می باشد. از افسانه های رویایی بومی ها که در آن ارواح بزرگ با کمک جادو تپه های مرجانی، جنگل های بارانی و صحراهای سرخ رنگ را به وجود آورده اند گرفته تا مسافرانی که از استرالیا به عنوان مقصد رویایی خود سخن گفته اند؛ همگی بیانگر شگفتی های تحسین برانگیز این سرزمین دیدنی می باشد.

در صورتیکه تصمیم دارید به استرالیا بروید و دلتان می خواهد که از مهد کانگوروهای این کشور و جزئیات آن دقیق تر سر در بیاورید، ابتدا بلیط و هتل را با بهترین قیمت در بوکینگ رزرو کرده تا بعد از آن سری به جاذبه های گردشگری، مراکز خرید، شکم گردی و هتل ها در شهرهای مختلف این کشور بزنیم!

australia

آب و هوای استرالیا

در استرالیا هر ایالت آب و هوای مخصوص به خود را دارد، برای مثال شهر سیدنی آب و هوایی متعادل و نسبتا بارانی دارد، در حالیکه؛ شهر ملبورن کمی سردتر از ایالت های دیگر است. طبق آمار آب و هوای جهانی، شهرهای استرالیا به طور کل از تعادل دمایی بیشتری نسبت به شهرهای انگلیسی زبان  برخوردار بوده و این یک پوئن مثبت جهت سفر در اکثر فصل های سال برای گردشگران می باشد. حالا می رسیم به بررسی اینکه در هر فصل، آب و هوا در استرالیا به چه صورت است. اگر دقیقتر بخواهیم بگوییم، چنین ترتیب بندی برایش تعریف می شود:

 • بهار در استرالیا، از سپتامبر تا نوامبر (پاییز ایران از مهر تا آذر)
 • تابستان در استرالیا، از دسامبر تا فوریه (زمستان ایران دی تا اسفند)
 • پاییز در استرالیا، از مارچ تا می (بهار ایران فروردین تا خرداد)
 • زمستان در استرالیا از ژوئن تا آگوست (تابستان ایران تیر تا شهریور)

australia

زبان و مذهب مردم استرالیا

زبان رسمی کشور استرالیا به مانند آمریکا و دیگر کشورهای اروپایی مانند انگلستان، انگلیسی می باشد البته تنها فرقی که با آنها دارد در گویش است. بنابر این اگر شما به زبان انگلیسی مسلط باشید، با هیچ مشکلی جدی رو به رو نخواهید شد، زیرا از جهاتی گویش استرالیایی قابل فهم تر و روان تر از سایر کشورهایی است که زبان آنها هم انگلیسی محسوب می شود. علاوه بر زبان انگلیسی، بسیاری از مردم این کشور به زبان های چینی، یونانی، عربی و ویتنامی نیز مسلط می باشند.  یک پیشینه جالبی که در این کشور وجود دارد این است که  تکلم با چهارصد زبان مختلف در آن، زمانی امری عادی محسوب میشد البته امروزه از این تعداد، هفتاد نوع آن هنوز  هم کاربرد دارد و سی مورد از آنها در همین لحظه که با شما سخن می گوییم؛ منقرض شده اند! مذهب افراد در استرالیا هم آزاد بوده و هر شخص بسته به دین و اعتقاد خود به مراکز مذهبی گوناگون اعم از مسجد، کلیسا و کنیسه می رود. در مجموع 60% درصد از مراجعه کنندگان در استرالیا مسیحی بوده و حدود 20% درصد مردم هم دین خاصی ندارند! تعداد مسلمانان هم کم بوده بطوریکه کمتر از 5 درصد از جمعیت استرالیا را تشکیل می دهند. حال اگر دوست دارید با مردمان استرالیا برخورد مناسب داشته باشید، جوری که شخصیتتان زیر سوال نرود، بهتر است به این نکته توجه ویژه داشته باشید که سوال پرسیدن در این کشور در خصوص مذهب افراد، امری شخصی بوده و به مانند کشور خودمان که امری عادی به شمار می رود، نیست!

australia

واحد پول کشور استرالیا

یکی از مهمترین اطلاعات مورد نیاز برای یک سفرِ بدون دغدغه، شناخت واحد پولی آن کشور است تا هنگام خرید به مشکلی برنخورید! زیرا یکی از نکات بسیار مهم در طول سفر جدای از آشنایی با آداب و رسوم و اماکن مهم مقصد مورد نظر، دانستن پول رایج در آن می باشد. ارز رسمی استرالیا در واقع همان دلاری است که همه ما آن را بارها شنیده، دیده و با آن آشناییم. منتها نه دلاری که در آمریکا رایج است؛ دلار استرالیایی! هر دلار استرالیا طبق جدیدترین نرخ به دست آمده (فوریه 2021) 18.910تومان برآورد شده است!

australia

ویزای استرالیا

ویزاهای استرالیا به دو نوع ویزای اقامت موقت و اقامت دائم تقسیم می شوند و این بار هم تاکید می کنیم که هدف از سفرتان را در هر کشوری، چه می خواهد کشور آسیایی باشد، چه استرالیا به طور واضح مشخص کنید! البته اگر هدفتان از سفر به استرالیا تفریح و یا دیدن دوستان و خانواده می باشد باید ویزای توریستی خود را هر چه زودتر دریافت کنید. پس با بوکینگ که همیشه مقدمات سفر را برایتان فراهم می کند، همراه شوید و این را به یاد داشته باشید که کیفیت، شعار اول ما در اخذ ویزای شما و راحتی سفرتان می باشد! 

australian visa

حمل و نقل در استرالیا

اگر به دنبال تنوع در حمل و نقل می گردید و دلتان نمی خواهد همیشه با وسایل یکنواخت از مکانی به مکان دیگر بروید، قطعا سفر به استرالیا خوشنودتان خواهد کرد! حمل و نقل عمومی در استرالیا شامل قطار، اتوبوس، تراموا و قایق بوده که بنابر مقصد شما، شرایط حمل و نقل آن هم طبیعتا کمی متفاوت است! اما در اکثر شهرهای بزرگ استرالیا مانند سیدنی، ملبورن و کانبرا شبکه های اتوبوس رانی مجهزی وجود دارد همچنین شما می توانید از تاکسی های آبی هم بهره ببرید! یک نکته جالبی که ارتباط قوی بین گردشگران و حمل و نقل را در استرالیا بازگو می کند؛ تعداد فرودگاه های این کشور است که با داشتن 300 فرودگاه در شهرهای مختلف، شرایط مناسبی را برای سفر توریست ها به این کشور فراهم ساخته است! حالا بیایید تا از  شرکت هواپیمایی/Airline مربوطه با این کشور صحبت کنیم که در واقع یکی از قدیمی ترین و در عین حال بزرگترین شرکت های هواپیمایی در جهان است که نام آن کانتاس/Qantas می باشد. "شرکت هواپیمایی کانتاس" به بیش از 85 مقصد در سراسر دنیا پرواز مستقیم داشته و از لحاظ کیفیت خدمات، تنوع غذایی و امنیت پرواز یکی از بهترین ایرلاین ها می باشد. از دیگر موارد کاربردی ایرلاین کانتاس که در جهت رفاه و راحتی مسافران تهیه شده، می توان به امکان چک این/Check-in آنلاین این ایرلاین اشاره کرد که از 24 ساعت تا 2 ساعت قبل از پرواز، چک این مسافران را انجام داده و به آنها کارت پرواز می دهد که می شود گفت جدای از راحتی، در وقت هم یک جورایی میتوان صرفه جویی کرد!

transportation in egypt

سیم کارت در استرالیا

در حالی که شما می توانید از فروشندگان زیادی در استرالیا سیم کارت خود را تهیه کنید لازم است بدانید تنها 4 شرکت اصلی، ارائه دهنده خدمات تلفن همراه در استرالیا می باشند که شامل:

 • Telstra
 • Optus
 • Vodafone
 • Virgin mobile می باشد.

البته این را هم مد نظر داشته باشید که همه اپراتورها در حال رقابت بوده و اگر مقصدتان به سمت کلان شهرهای استرالیا می باشد، بهتر است در وهله اول از خدمات ودافون/Vodafone و تلسترا/Telstra استفاده کنید؛ زیرا هم ارتباط کاربری قوی تری را در مقایسه با سایر برندها دارند و هم هزینه مکالمه و تعرفه های به نسبت مقرون به صرفه تری را به مشتریان خود ارائه می دهند!

sim card in australia

غذاهای استرالیا

از آنجایی که زیاد شنیده اید، غذای بسیاری از کشورها تجلی فرهنگ همان کشور می باشد؛ این مطلب هم ممکن است آشنا به نظر رسد که غذاها و دسرهای هر کشوری با کشور دیگر فرق دارد اما در استرالیا آن قدر طعم و روش پخت غذاها متفاوت نبوده که پیش خود بگویید چه طعم عجیب و غریبی؟! خیر. خبری از این قبیل سوال و جواب های مبهم نیست. پس بیایید، این بار به استرالیا برویم تا ببینیم غذاهای محلی و یا حتی دسر در میز آنها، شامل ترکیب چه مواد خوشمزه ای می باشد. پس با بوکینگ همراه شوید، زیرا قولش را می دهیم که غذاهای استرالیایی از پس ذائقه ایرانی ها هم به راحتی بر خواهد آمد!

australian food

همبرگر استرالیایی

این همبرگر مخصوص، به استرالیا تعلق دارد و اگر بخواهیم صادقانه با دیگر کشورهای دنیا که خوردن همبرگر در آنها رواج دارد؛ مقایسه اش کنیم تا حدودی شباهت زیادی دارد اما یک تفاوت بارزی که داشته این است که لای همبرگر استرالیایی، شما آناناس های رسیده و چغندر قندی را می بینید که طعم آن را به طور کل با آن چیزی که شما از همبرگر در ذهنتان جا افتاده، متمایز کرده است. البته آناناس های خام هم نه. زود قضاوت نکنید! پخته شده و تکه ای به همراه گوشت گریل شده. پس اگر همبرگر خور حرفه ای هستید یادتان نرود، بروید و از نوع استرالیایی آن هم بچشید و لذتش را ببرید! نوش جان.

australian hamburger

 گوشت کانگورو/Kangroo Meat

از آنجایی که در استرالیا طبق گزارشات چند سال اخیر، گفته شده که کانگوروها جمعیتشان چیزی بیشتر از جمعیت خود مردم استرالیا می باشد؛ گوشت آن هم در سفره ی غذای استرالیایی ها رواج پیدا کرده و یکی از غذاهای معروف آنها می باشد، عجیب و در عین حال جالب است، نه؟! اما خیالتان راحت. همینجوری در استرالیا رسم نیست که هر نوع گوشتی به طور خام خورده شود به مانند سنت چینی ها! گوشت کانگورو به اشکال مختلفی مانند استیک، برگر، سوسیس و... مصرف می شود و با توجه به رشد بیش از حد تعداد کانگوروها در استرالیا، این روش به عنوان مطمئن ترین راه برای کنترل جمعیت آنها در نظر گرفته شد. البته، این هم ناگفته نماند که گوشت کانگوروها عموما به شکل نیم پخته تهیه شده و معمولا با سس هایی ترش خورده می شود!

kangroo meat

آواکادوو کوبیده شده با نان تست/Smashed avacadoo on toast

این غذا یک پیش غذای استرالیایی است که برای سلامتی افراد مناسب بوده و به محض امتحان کردن، شما نظرتان نسبت به آن خیلی خوب خواهد شد! بسیاری از مردم استرالیا خودشان این غذا را به دیگر غذاهای موجود در استرالیا ترجیح داده و با نان تست آن را نوش جان می کنند. این پیش غذا معمولا با ادویه های زیادی میکس می شود و طعم تندی دارد و به همین علت یک خوراک عالی به حساب می آید که نه تنها در رستوران ها، بلکه در کافه های استرالیا هم به چشم میخورد! حالا اگر فکر می کنید که دلتان می خواهد از آواکادوو برای یکبار هم که شده، مصرفی جدا به غیر از خاصیت درمانی و دارویی آن داشته باشید؛ پیشنهاد می کنیم که تا جایی که می شود اطلاعاتتان را از این غذای لذیذ بیشتر کرده و در گوگل/Google درباره آن سرچ کنید، چرا که هم سریع آماده می شود و هم مواد اولیه بسیار ساده ای دارد!

s a

چیکو رول/ Chiko roll

واژه "چیکو رول" در واقع مخفف واژه چیکن رول/Chicken roll بوده که به معنای رول مرغ است. در داخل آن موادی نظیر کلم به همراه کرفس و چند ادویه خاص دیده می شود به همراه مهمترین ماده اولیه در تهیه آن یعنی فیله مرغ! برای درست کردن آن ابتدا تمام مواد را باهم ترکیب و سرخ کرده و در خمیرهای نازکی میپیچند و در روغن داغ سرخ کرده و وقتی طلایی و برشته شد چیکو رول شما آماده خوردن است.

chiko roll

بیسکوییت آنزاک/Anzac

ریشه ی درست کردن این بیسکوئیت ها به جنگ های قبل از استقلال یافتن استرالیایی ها برمی گردد. ظاهر این بیسکوییت، چیزی شبیه به همان کوکی های خودمان است که باعث می شود در ذهنتان این سوال ایجاد شود که چه فرقی با آنها می تواند داشته باشد که در جواب باید بگوییم، در داخل بیسکوئیت های آنزاک/Anzac خرده های نارگیل و نان جو به چشم می خورد که ترکیب این مواد باعث شده تا طعم مطبوع و خاصی را به شما هدیه بدهد!

anzac

لامینگتون/Lamington

این را منکر نمی شویم که ظاهر خوردنی و جذاب این کیک هر کسی را وسوسه می کند تا آن را برای یکبار هم که شده امتحان کند! اما نکته بامزه این کیک این است که هم بسیار ساده بوده و هم در زمان بسیار کمی در مقایسه با سایر کیک ها آماده و طبخ می شود. البته این را هم اضافه کنیم که مواد به کار رفته در تهیه این کیک، شامل کاکائو تلخ و شیر بوده که جدای از مزه فوق العاده آن، ترکیب بسیار سالمی نیز دارد!

lamington

شهرهای توریستی استرالیا

لازمه شناخت درست و جامع هر گردشگری، دانستن این است که پیشینه آن کشوری را که به آن سفر می کند؛ بهتر درک کند و تا حدودی از راز و تاریخ آن باخبر شود. اما در این میان، ممکن است سلایق افراد و روحیه آنها در انتخاب مقصد گردشگری متفاوت باشد که تاثیر زیادی بر کیفیت سفرشان بگذارد؛ خصوصا "کشور استرالیا" که موضوع مقاله مان است. پس بیایید در بوکینگ با هم سری به شهرهای توریستی استرالیا که به ترتیب شامل سیدنی، ملبورن و بریزبن است، بزنیم و آن ها را زیر ذره بین ببریم!

a

سیدنی/Sydney

شهر سیدنی یکی از شهرهای مدرن استرالیا می باشد و از نظر گردشگری یکی از شهرهای قوی استرالیا به شمار می رود. این شهر دارای سواحل زیبا و کوه های آبی رنگی می باشد که زیبایی این شهر را دو چندان کرده و این حجم از رنگ آبی در فضاهای آزاد و طبیعت آن، باعث هارمونی و تداعی حس آرامش به گردشگران شده است. این هم چند مکان تاپ و خارق العاده در قسمت صفحه اول موتور جستجوی گوگل که وجود آن نقش پررنگی را در سیدنی  ایفا می کند:

 • خانه اپرا سیدنی/Sydney Opera House که نماد استرالیا است.
 • پل هاربر سیدنی/Sydney Harbour Bridge که از بالای آن گرفتن تصاویر پاناروما، عکسهای شمارا خیره کننده میکند. 
 • باغ وحش تارونگا سیدنی/Taronga Zoo Sydney که با حدود 4 هزار حیوان از 350 گونه، مشهورترین باغ وحش استرالیا می باشد.
 • آکواریوم سی لایف سیدنی/Sea Life Aquarium که تنوع گسترده ای از 700 گونه حیوانات آبزی و ماهی در آن دیده می شود.
 • موزه هنر ولز جدید جنوبی/ Art Gallery of New South Wales که در آن مجموعه هنرهای بومی استرالیا به نمایش گذاشته شده است.

sydney

ملبورن/Melbourne

اگر بخواهیم برازنده ترین ویژگی های ملبورن را در قالب چند کلمه توصیف کنیم، شاید هنری، پر جنب و جوش و شیک و مدرن به طور واقع بینانه ای درخور آن باشد! امروزه ملبورن دومین شهر بزرگ استرالیا و یکی از بهترین شهرهای جهان از لحاظ اقامت محسوب می شود. شاید از این موضوع آگاهی داشته باشید یا نه؛ اما ما اینجا هستیم تا بگوییم قبل از "کانبرا" که امروزه پایتخت استرالیا نامگذاری شده، از سال های خیلی قبل تر این جایگاه متعلق به ملبورن بوده اما به دلایلی تغییر کرده است. به ملبورن "شهر بتمن "نیز می گویند زیرا اولین چراغ های راهنما در استرالیا در این شهر نصب شده و جلوه این شهر را بیشتر کرده است! شما در "ملبورن" می توانید به این مکان های جالب و جذاب سر بزنید:

 • باغ های گیاه شناسی سلطنتی ملبورن/Royal Botanic Gardens Victoria که مجموعه ای از گیاهان بومی، خانه باغ ها و گونه های نادر را شامل می شود.
 • گالری ملی ویکتوریا/National Gallery of Victoria که دارای بیش از 70 هزار اثر هنری و مجموعه گسترده ای از آثار دوران باستان تا امروز است.
 • میدان فدراسیون/Federation Square که بهترین محل برای برگزاری جشن ها، اعتراضات و رویداد های بزرگ ورزشی در ملبورن محسوب می شود.
 • موزه مهاجرت/ Museum of Immigration که به منظور توضیح جامع تر درباره تاریخچه فرهنگ و مهاجرت به استرالیا ساخته شده است.
 • زندان قدیمی شهر/Old Melbourne Gaol که در آن دارایی های کارکنان، زندانیان و همچنین ماسک مرگ برخی از اعدام شدگان این زندان  به نمایش گذاشته شده است.

melbourne

بریزبِن/Brisbane

یک مورد اصلی و بارز که این شهر را از بقیه شهرهای اصلی استرالیا جدا می سازد، این است که در بریزبن؛ شما شاهد تفاوت های فرهنگی چشمگیری در مقایسه با سیدنی و ملبورن هستید و بیشتر گردشگران به این جهت این شهر را برای اوقات فراغت و گذراندن تعطیلات خود انتخاب می کنند که کاملا یک شهر مستقل و منحصر به فردی از نظر جاذبه های گردشگری محسوب می شود. حال این مکان ها مواردی هستند که در بازدید از بریزبِن، نباید از آنها غافل شوید زیرا هم در نظر سنجیهای سایت های معتبر رتبه قابل قبولی کسب کرده و هم بازدید از تک به تک آنها می تواند ماجراجویی متنوع و هیجان انگیزی را برایتان رقم زند:

 • پناهگاه کوالا لون پاین بریزبن/Lone Pine Koala Sancuatry
 • پارک ساحل جنوبی/South Bank Parklands
 • رودخانه بریزبن/ River of Brisbane
 • چرخ بریزبن/Wheel of Brisbane
 • مرکز ماجراجویی ریوِر لایف/Riverlife Adventure Center

b

کم پیش می آید در کشورها، سرگرمی هایی وجود داشته باشد که در کنار آن یک جاذبه ی گردشگری منحصر به فرد هم تلقی شود! اما در بریزبن یک شرکت به نام بالون هوای گرم بریزبن و تاکستان های کانونگرا/Hot Air Balloon Brisbane & Canungra Vineyards بستر اینگونه تورها را برای مشتریان فراهم کرده تا با سوار بر این بالون ها بتوانید آسمان و مناظر شهری استرالیا را از زاویه بالا ببینید! البته یک شرط و تا حدی می توان گفت محدودیتی برای مسافران وجود دارد و آن این است که آنها نمی توانند از محدوده تعریف شده دورتر روند و فاصله بیشتری بگیرند زیرا ایمنی شان به خطر افتاده و امکان سقوط نیر وجود دارد. پس اگر دوست دارید در سفر به استرالیا یک تجربه فوق العاده عالی و همچنین امنی را رقم بزنید که تا آخر عمر تعریفش را به بقیه کنید، به این سواری رفته و در حق خودتان و همسرتان یک لطف کوچک کنید!

H.A.B

خرید از جهاتی می تواند سخت باشد اما وقتی که پای مراکز خرید استرالیا وسط آید، شما چه در سیدنی و چه در ملبورن که دو شهر توریستی معروف استرالیا محسوب می شوند، زمان خود را به راحتی می توانید صرف خرید کنید. زن و مرد هم ندارد، در استرالیا چه در خیابان ها و چه در مراکز خرید بزرگ و رو باز آن چیزی که به دنبالش هستید را بدون دردسر می توانید پیدا کنید. پس با بوکینگ همراه شوید تا دقیقتر با این مراکز خرید مختلف آشنا شویم! البته یک نکته ای در رابطه با استرالیا و مراکز خریدش وجود دارد که لازم است تا به شما گوشزد کنیم و آن این است که به دلیل زیر ساختار مدرن و توسعه یافته این کشور، بازارهای سنتی به مانند اکثر کشورهای توریستی به طور مستقل زیاد دیده نشده و معمولا همه این اقلام اعم از سوغاتی و پوشاک در مراکز خرید وسیع تری در یک مجموعه به فروش می رسد.

تنها مرکز خریدی که از نظرت وسعت، بزرگترین مرکز خرید در سیدنی لقب گرفته؛ "وست فیلد سیدنی" است. در واقع این مرکز خرید که آنقدرها هم از زمان تاسیس آن نگذشته، بعد از بازسازی اولیه به مجموعه تجاری تبدیل شده که شما با نام وست فیلد آن را می شناسید. از نکات جالب قابل توجه این مرکز خرید هم به این مورد می توان اشاره کرد که در سه خیابان خرید اصلی در امتداد یکدیگر واقع شده و جزء گرانترین و لوکس ترین خیابان های خرید در سیدنی محسوب می شود. چه چیزی بهتر از این؟! پس یادتان باشد وقتی که در سیدنی پا می گذارید و تصمیم دارید زمان طولانی را صرف گشت و گذار در یک مرکز خرید و محوطه اطراف آن کنید، این مرکز خرید همان مکان ایده آلی است که میتواند شما را به وجد آورد. البته این موارد را هم اضافه کنیم که در این مرکز خرید، مجموعه ای از بهترین برندهای استرالیایی و بین المللی در زمینه مد و پوشاک، لوازم منزل و سایر محصولات مرتبط با سبک زندگی در 4 طبقه این مرکز ارائه شده همچنین شما میتوانید از فودکورت های آنجا نیز لذت ببرید.

w.s

مسیریابی:

برای درک کردن روح و قلب تپنده شهر ملبورن کافیست که به بازار ملکه ویکتوریا بیایید و خرید خود را در آنجا انجام دهید! در این بازار غرفه های مختلفی وجود دارد که اختصارا به آنها می پردازیم:

 • سالن گوشت: در این قسمت از باکیفیت ترین سوسیس ها گرفته تا انواع غذاهای دریایی ارگانیک همه چیز در آن موجود می باشد. شاید جالب باشد بدانید 37 راهرو در آن تعبیه شده است.
 • سالن لبنیات: یکی از قدیمی ترین سالن های این بازار بوده که در میان 37 راهروی آن؛ غرفه های نان و شیرینی، اغذیه فروشی، انواع نوشیدنی مانند چای های خوشمزه و قهوه های خاص به فروش گذاشته شده اند!
 • بازار میوه و تره بار: در یک جمله بهترین و تازه ترین سبزیجات و میوه های فصلی در این غرفه یافت می شود و البته فراموش نکنید که اگر خیلی به دنیای این جور مواد علاقه دارید، ادویه های کمیاب، میوه های خشک و مغزهای مختلف را هم می توانید در یک چشم بهم زدن در این غرفه تهیه فرمایید!
 • غرفه های عمومی: در این بخش، غرفه هایی وجود دارد که حکم یک بهشت محض را برای خریداران واقعی داشته و البته قیمت ها هم خوشبختانه سر به فلک نکشیده اند! خیالتان جمع. این اقلام شامل کفش و صندل، کالاهای چرمی اصل، جواهرات و ده ها مورد دیگر می باشند و حتی دیده شده که سوغاتی و دست سازه های بومی استرالیا نظیر سنگ اوپال نیز در آنجا وجود دارد.
  بالاتر عنوان کردیم که مراکز خرید سنتی در استرالیا زیاد به چشم نمی آیند، اما "مرکز خرید ملکه ویکتوریا" جزء موارد نادر باقی مانده از آخرین بازمانده های بازارهای سنتی در ملبورن بوده که هنوز هم به مانند قبل فعال است و گردشگران آن را تحسین می کنند!

Q.V.M

مسیریابی:

چاپل استریت/Chapel Street

چاپل استریت یک خیابان جذاب با گزینه های بیشمار خرید، رستوران و سرگرمی؛ یکی از خیابان های سرزنده و جالب ملبورن به حساب می آید که یکی از علل محبوبیت آن، وجود یک سینما و بوتیک های لباس داخل این خیابان می باشد و از طرفی بیش از 980 مغازه، رستوران، کلاب و کافه در این خیابان دیده شده که در کنار آن ها مغازه هایی وجود دارد که به طور تخصصی؛ روغن زیتون، شیرینی های فرانسوی و دسر به فروش گذاشته شده است. البته غذاهای ارگانیک و محصولات تازه هم می تواند جزء سبد خرید شما قرار گیرد، به شرط اینکه اعتماد داشته باشید که چاپل استریت همان جایی است که انتظارات شما را از یک مرکز خرید برطرف می سازد! 

ch.s

مسیریابی:

رستوران در استرالیا

دو کلمه برای یک گردشگر چه خارجی چه داخلی کافی است تا درباره رستوران یک منطقه قضاوت درست انجام دهد: کیفیت و کمیت! مهم نیست آن رستوران به کدامین کشور تعلق داشته باشد یا نامش چه باشد، علتی که بین افراد و خصوصا رسانه ها باعث محبوبیت روز افزون آنها می گردد در این دو ویژگی نهفته است که در صورت ترکیب شدن، می تواند موفق عمل کند و عده ی زیادی را به سمت خود جذب کند! پس اگر به این گفته ی ما ایمان دارید و تا حدودی موافق هستید، بیایید تا با هم سری به رستوران های خاص در استرالیا که بخش جدا نشدنی سفرتان نیز می باشد، بزنیم!

R.I,A

رستوران  اِفندی/ٍE-Fendy

این رستوران در سیدنی واقع شده که با جایزه های متعددی در کارنامه خود، یکی از بهترین غذاهای ترکیه ای را در سیدنی برای مشتریان خود سرو می کند. همانطور که در معماری این رستوران در عکس زیر هم مشاهده می کنید؛ دیزاین آن، دو سبک متمایز را در این رستوران منعکس می کند و در طبقه پایین، ظاهر آن از ناحیه "بی اغلو" در استانبول الهام گرفته شده که با پوسترهای قدیمی/Vintage احاطه و دیوارهایش هم از جنس آجر می باشد. اما در طبقه بالا فضا کمی سنتی بوده و برای گروه ها، خصوصا تورهای دسته جمعی و رویداد های اجتماعی با هر اندازه و جمعیتی بیشتر مناسب است. البته این که ذکر کردیم، این یک رستوران ترکیه ای می باشد در  مهمان نوازی کارکنان آن هم این فرهنگ محسوس بوده و آنها متقابلا به مانند فرهنگ ترکیه ای با مشتریان خود گرم برخورد می کنند و آن توجهی را که شما به عنوان یک توریست خواهان هستید، را به شم هدیه می کنند!

efendy

مسیریابی:

رستوران روسو پومو دورو/Rosso Pomodoro

اگر یک پیتزا خور حرفه ای هستید، مطمئنا این رستوران میتواند به مکانی عالی برای شما مبدل شود بطوریکه اگر باز گذرتان به استرالیا افتاد، بخواهید بروید "رستوران روسو پومو دورو" و به خودتان یک پیتزای خارق العاده هدیه بدهید! "در روسو پومو دورو" اصیل ترین پیتزاها از مواد اولیه وارداتی تهیه می شوند، به این صورت که خمیر پیتزای به کار رفته در آن از آرد محلی درست شده است همچنین امتحان کردن دسرهای این رستوران، طبق گزارشات کاربران سایتهای معتبر به مانند پیتزاهایش دل چسب است!

r.s

مسیریابی:

رستوران دیتور/Detour Restaurant

رستوران دیتور به مانند رستوران های معمولی دیگر در استرالیا نیست و قطعا غذا خوردن در آن می تواند یک تجربه لذت بخشی را برای شما رقم بزند!موسس آن دیمون آموس/Damon Amos (بسیاری از استرالیایی ها او را به واسطه حضور در برنامه ی اردک سوخاری کنتکاکی/Kdf می شناسند) یک روز تصمیم گرفت تا رستورانی شخصی را تاسیس کند که هم محیط رستوران جذاب باشد و هم طراحی ساختمان آن! بنابر این طبق  نکته ای که گفته شد، اگر قصد رفتن به این رستوران را دارید، لازم است تا بدانید که از سفارش دادن غذا در این محل پشیمان نخواهید شد! به چه دلیل؟! خب زیرا منوی غذایی این رستوران کاملا متنوع بوده و سرویس دهی فعال آن تا آخر شب سفارش ها را می پذیرد. اما این دلیل نمی شود که شما از قبل میزتان را رزرو نکنید و اتفاقا برعکس، با رزرو زود هنگام می توانید در ساعاتی از اوج شلوغی این رستوران، از هدر رفتن وقتتان جلوگیری نمایید! 

detour

مسیریابی:

هتل در استرالیا

طبیعی است در سفر افرادی که اروپا را به خوبی گشته اند، از هتل های با کیفیت آن نیز تا حدودی با خبر می باشند. اما ممکن است بعضها نیز مایل باشند تا هتل های مناسب را بشناسند پس اگر می خواهید کیفیت سفرتان در استرالیا تضمین شود و رضایت کاملی را از اقامتتان در این کشور تجربه کنید، با بوکینگ همراه شوید تا مختصرا برایتان از تاپ ترین و در عین حال مقرون به صرفه ترین هتل های شهرهای مختلف استرالیا بگوییم!

h.b

هتل هیلتون سیدنی*****
Hilton Hotel Sydney

چه چیزی بهتر از هتل هیلتون که بارها امتحان خودش را در سراسر دنیا پس داده و مورد رضایت بیشتر افراد خصوصا دوستداران سفر قرار گرفته است؟! این هتل با 579 اتاق و 43 طبقه،  دسترسی راحتی را به کلیه جاذبه های سیدنی با چند دقیقه پیاده روی برای مهمانهایش فراهم کرده است. در این هتل 3 رستوران و کافه شیک به همراه صبحانه، ناهار و شام نیز ارائه می دهند. برخی دیگر امکانات جانبی هتل هیلتون سیدنی که لازم است بدانید:

 • دی جی و کلاب شبانه/Night Club
 • استخر
 • سالن کنفرانس و خدمات مربوطه
 • سرویس تاکسی

پس اگر مایل به رزرو این هتل در سیدنی می باشید و دلتان می خواهد اتاقتان، نمایی رو به شهر/city view داشته باشد؛ برای رزرو این هتل اینجا را کلیک کنید!

Hilton s

مسیریابی:

هتل کراسلی****
The Crossley Hotel

هتل کراسلی می توان یک هتل اقتصادی و  مقرون به صرفه در مقایسه با سایر هتل ها در ملبورن معرفی کرد. این هتل که دارای 89 اتاق می باشد، با بسیاری از جاذبه های شهر معروف ملبورن مانند موزه ملبورن و کلیسای جامع سنت پل و... فاصله ای چند دقیقه ای دارد. در زیر بعضی از خدمات رفاهی این هتل که موجب رضایت شما خواهند شد را باهم می شناسیم:

 • مینی بار
 •  خدماتی از جمله نگه داری از کودکان یا مراقبت از آن ها (با هزینه اضافی)
 • خدمات چک این/Check-in سریع
 • خدمات حمل و نقل فرودگاهی یا ترانسفر
 • دستگاه فکس و ایستگاه کامپیوتر
 • روزنامه های رایگان در لابی و سرویس 24 ساعته

یادتان نرود که حتما باید در بازه ی زمانی 2 ظهر تا 24 شب به این هتل ورود داشته باشید و برای خروج از هتل، اتاقتان را تا قبل از ساعات 12 ظهر تحویل بدهید. زیرا در اکثر هتل ها قوانین ثابتی برای آن تعریف شده که به هیچ وجه نباید از آن غافل ماند!
برای رزرو هتل در هر شهر زیبایی از استرالیا اینجا را کلیک کنید.

Crossley hotel

مسیریابی:


هاستل نومادز بریزبن**
Nomads Brisbane hostel

چه اجباری دارد تا همیشه برای اقامتمان هتل های چهار ستاره یا سه ستاره را انتخاب کنیم و مفهوم یک اقامت رویایی و دل نشین را در آنجا تجربه کنیم؟! وقتی به یک کشور دیگر سفر می کنیم با تعدادی از هاستل ها نیز روبه رو می شویم که توجهمان ناخوداگاه، به آنها جلب می شود.  "هاستل نومادز بریزبن" هم جزء یکی از آن بهترین ها محسوب می شود. این هاستل 5 طبقه دارد که طیف گسترده ای از اتاق ها را در برمی گیرد و اتاق های خصوصی و خوابگاه ها که عموما بخش جدا نشدنی ساختار هر هاستلی هستند، نیز به چشم میخورد! همچنین در این هتل یک موردی که امنیت اتاق ها را دو برابر بیشتر کرده، وجود "کارتهای کلید الکترونیکی" است. تراس، رستوران و امکاناتی نظیر وای فای رایگان و دستگاه خودپرداز و سرگرمی های عصرانه نیز از دیگر موارد خدمات رفاهی این هاستل محسوب می شوند! برای رزرو هاستل نومادز بریزبن اینجا را کلیک کنید.

n.h


مطالب پر بازدید

استانبول

سفر به استانبول : استانبول قلب توریستی کشور ترکیه میباشد که دارای دو بخش اروپایی و آسیایی است. استانبول را در هر فصل و آب و هوایی اگر بارها ببینید بازهم کم است. شهری پر از جاذبه های گردشگری، انواع مراکز خرید با برندهای روز دنیا، غذاها و شیرینی های لذیذ ترکی و خلاصه که "هرچه خوبان همه دارند، استانبول یکجا در خود جمع کرده است" در ادامه مطلب با ما در بوکینگ همراه باشید تا بتوانید در سفر به استانبول لیدر و راهنمای خود باشید.

21 خرداد 1399

آنتالیا

سفر به آنتالیا : آنتالیا یکی از شهر های تفریحی ترکیه میباشد که هر سال میزبان بسیاری از توریست های ایرانی است ، اگر قصد سفر به آنتالیا را دارید پیشنهاد میکنیم در ادامه مطلب همراه ما باشید. آنتالیا دارای سه منطقه اصلی و توریستی است  که شامل لارا ، کمر و بلک میباشد و برای انتخاب هتل باید اطلاعات مختصری راجع به هر منطقه داشته باشید. 

31 خرداد 1399

کیش

سفر به کیش : جزیره زیبای کیش یکی از محبوب ترین و جذاب ترین مقاصد گردشگری در ایران می باشد که سالیانه بیشترین تعداد گردشگر را به خود اختصاص می دهد. این جزیره همانند مرواریدی در خلیج فارس است که آرامش و زیبایی آن تا مدتها از خاطر شما نخواهد رفت!کیش در سال 1361 به عنوان نخستین منطقه آزاد در ایران برگزیده شد. اقتصاد این جزیره بیشتر بر پایه توریست بنا شده است شاید به همین دلیل یکی از بهترین مناطق گردشگری در ایران می باشد.

10 خرداد 1399

مشهد

سفر به مشهد : مشهد شهری است که می توان گفت بار ها به گوش هر ایرانی خورده است و تا حرف از آن می شود یاد حرم ملکوتی امام رضا (ع) خواهیم افتاد، البته که این شهر هم زیارتی است و هم تفریحی چرا که مشهد دارای جاذبه هایی طبیعی و مدرن است که در کنار زیارت حرم مطهر امام رضا (ع) سفر ما را به این شهر زیبا تر و دلنشین تر خواهد کرد در ادامه بوکینگ سعی کرده است با اطلاعاتی مفید سفر شما را راحت تر و زیباتر کند ، همراه ما در ادامه مطلب باشید.

8 خرداد 1399


دیدگاه شما چیست؟